Ponoszone przez Zainteresowanych koszty, mogą stanowić koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 26e ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym mogą zostać odliczone od podstawy opodatkowania ustalonej zgodnie z art. 26e ww. ustawy.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe (środki ze sprzedaży mieszkania przeznaczone na remont kupowanego domu poniesione przed przeniesieniem własności).
Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów kwalifikowanych, określonych w art. 18d ust. 3 updop opisane w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym odpisy amortyzacyjne od środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.
Preferencyjne opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
Stawka ryczałtu od przychodów z działalności wytwórczej objętej PKWiU 28.29.21.0.
Możliwość skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od zakupu materiałów budowlanych dotyczących budowy budynku.
Czy działalność Wnioskodawcy polegająca na realizacji Projektów 1 i Projektów 2, podejmowana w sposób przedstawiony w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego, stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26-28 Ustawy CIT, w brzmieniu obowiązującym zarówno od dnia 1 października 2018 roku, jak i również przed dniem 1 października 2018 roku, która uprawnia do zastosowania ulgi
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej wydatków dotyczących budynku mieszkalnego częściowo wykorzystywanego w tej działalności.
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym prowadzone przez nią Projekty B+R stanowią działalność badawczo-rozwojową, w rozumieniu art. 4a pkt 26-28 Ustawy CIT w brzmieniu obowiązującym zarówno do końca września jak i od 1 października 2018 r., która uprawnia do zastosowania ulgi określonej w art. 18d Ustawy CIT? 2. Czy koszty ponoszone przez Spółkę na realizację Projektów B+R wymienione
Wydatki poniesione przez Wnioskodawcę w ramach opisanego projektu B+R dotyczącego wykonania prototypu mogą zostać zakwalifikowane do kosztów kwalifikowanych, o których mowa w art. 26e ust. 2 pkt 2 ustawy o PIT i odliczone przez Wnioskodawcę w ramach ulgi badawczo-rozwojowej za 2021 r.
Naliczona przez Spółkę amortyzacja zaliczona do kosztów uzyskania przychodów od środków trwałych oraz od wartości niematerialnych i prawnych wykorzystywanych w działalności badawczo-rozwojowej stanowi koszt kwalifikowany na podstawie art. 18d ust. 3 ustawy o PDOP i może zostać odliczona od podstawy opodatkowania w ramach ulgi B+R, w części jakiej środki te są wykorzystywane do działalności badawczo-rozwojowej
Określenie czy opisane badania naukowe, prowadzone w ramach działalności gospodarczej stanowią działalność badawczo-rozwojową oraz czy poniesione koszty - stanowią koszty kwalifikowane działalności badawczo-rozwojowej.
Koszty nabycia przez Wnioskodawcę sprzętu specjalistycznego, wykorzystywanego bezpośrednio w prowadzonej przez Państwa działalności badawczo-rozwojowej, w szczególności naczyń i przyborów laboratoryjnych oraz urządzeń pomiarowych, o którym mowa we wniosku, za wyjątkiem kosztów nabycia materiałów pomocniczych używanych w badaniach stanowią dla Państwa koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 18d ust.
Określenie czy prowadzona działalność gospodarcza może być uznana za działalność badawczo-rozwojową oraz czy wydatki poniesione w związku w wytworzeniem, wdrożeniem prototypu, stanowią koszty poniesione na działalność badawczo-rozwojową, o których mowa jest w art. 26e ust. 2 i 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.