Zwolnienie z opodatkowania dochodu (nadwyżki) powstałej w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na koszty pośrednie rozliczane ryczałtem niż kwota środków finansowych otrzymanych na realizację unijnych programów pomocowych wraz z określeniem podstawy prawnej tego zwolnienia.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym otrzymanie przez Spółkę refundacji części wydatków na utworzenie nowych miejsc pracy (uznanych uprzednio za koszt uzyskania przychodu), skutkować będzie obowiązkiem stosownego skorygowania podatkowych kosztów uzyskania przychodu w roku (miesiącu) podatkowym w którym refundowana kwota wpłynęła/wpłynie na konto Spółki, a tym samym, na Spółce
Jeżeli zatem Spółka dokonała odpisów amortyzacyjnych w pełnej wysokości, to jest ona zobowiązana do ich skorygowania, tj. zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów w tych miesiącach (okresach), w których wykazała je w zawyżonej wysokości, a nie w rozliczeniu za okres, w którym zwrot wydatków został otrzymany. Jeżeli dofinansowanie otrzymano w roku podatkowym następującym po roku, w którym odpisy amortyzacyjne
Czy koszty działań informujących i promujących zwiększają wartość początkową środków trwałych zmodernizowanych i rozbudowanych w ramach ww. Projektu?
Czy koszty związane z funkcjonowaniem Jednostki Realizującej Projekt zwiększają wartość początkową środków trwałych zmodernizowanych i rozbudowanych w ramach ww. Projektu?
Zakres kwalifikacji podatkowej wydatków ujętych w ewidencji księgowej Spółki w kategorii zobowiązań przed datą uzyskania zezwolenia.
Czy w świetle § 6 ust. 1 rozporządzenia w sprawie pomocy publicznej Spółka ma prawo uwzględnić w wartości wydatków inwestycyjnych kwalifikujących się do pomocy publicznej w formie zwolnienia podatkowego, kwotę dokonanych przed uzyskaniem zezwolenia strefowego przedpłat (przykładowo zaliczek lub zadatków) na poczet dostaw lub usług, które zostaną wykonane po dniu uzyskaniu zezwolenia strefowego?
W którym momencie Spółka ma prawo uwzględnić w wartości wydatków inwestycyjnych kwalifikujących się do pomocy publicznej w formie zwolnienia podatkowego, kwotę dokonanych przed uzyskaniem zezwolenia strefowego przedpłat (przykładowo zaliczek lub zadatków) na poczet dostaw lub usług, które zostaną wykonane po dniu uzyskania zezwolenia strefowego?
W którym roku (miesiącu) Spółka winna wyłączyć z podstawy opodatkowania koszty zrefundowane dotacją, jeśli dotacja wpływa w innym roku podatkowym, niż zrefundowane koszty: - w roku uznania poniesionych wydatków za koszty uzyskania przychodów, czy - w roku (miesiącu) otrzymania refundacji tych kosztów?
Czy w powyższej sytuacji, gdy żaden z wydatków poniesionych w związku z tworzeniem nowych miejsc pracy nie jest sfinansowany bezpośrednio z otrzymanych dotacji, Spółka nie musi wykluczyć tych wydatków z kategorii kosztów uzyskania przychodów w oparciu o art. 16 ust. 1 pkt 58 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy korekty kosztów sfinansowanych z dotacji zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów dokonuje się jednorazowo w miesiącu otrzymania dotacji, czy może należy dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów od pierwszego miesiąca dokonywania księgowania kosztów do miesiąca w którym dotację otrzymano? - Czy należy dokonać korekty deklaracji CIT-8 za 2011 r., jeśli część tych kosztów była zaliczona
Zagadnienie z zakresu podatku od towarów i usług: Czy Parafia ma prawo do odliczenia podatku VAT, w związku z prowadzoną inwestycją?
Czy do obliczenia wysokości przysługującego Spółce zwolnienia podatkowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz art. 12 i art. 16 ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych w brzemieniu obowiązującym w dniu 01 maja 2004 r., należy przyjąć wartość faktycznie poniesionych wydatków inwestycyjnych w okresie ważności zezwolenia uzyskanego przez Spółkę
moment wyłączenia z kosztów podatkowych wartości wydatków kwalifikowanych sfinansowanych dofinansowaniem
Czy dla celów ustalenia wartości kosztów kwalifikowanych w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Wnioskodawca może stosować zasady wynikające z Międzynarodowych Standardów Rachunkowości, tj. w wycenie wydatków (kosztów) kwalifikowanych nie uwzględniać różnic kursowych powstałych pomiędzy kursem zastosowanym do wyceny faktury zakupu środka trwałego/kosztu wytworzenia a kursem zastosowanym do wyceny zapłaty
Czy wydatki na szkolenia w ramach wkładu własnego Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do podatkowych kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej?
Czy Stowarzyszenie może ubiegać się o zwrot naliczonego podatku VAT za zakupiony sprzęt audiowizualny, sprzęt estradowy, który został zapłacony z Funduszy Unijnych?
W związku z opisem stanu faktycznego, w którym momencie i w jaki sposób należy dokonać korekty kosztów uzyskania przychodu związanej z otrzymaną dotacją (w formie zaliczki i refundacji etapowych) za poniesione przez Wnioskodawcę koszty kwalifikowane w ramach realizowanego projektu w odniesieniu do wpływu refundacji w 2011 roku? W jaki sposób należy poprawnie skorygować koszty uzyskania przychodu, w
Czy Wnioskodawca ma możliwość odzyskania podatku od towarów i usług VAT naliczonego od zrealizowanego działania 4.1/413 Wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju PROW 2007 -2013?
Zaliczenie podatku od towarów i usług do kosztów uzyskania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.
Czy Wnioskodawca jako beneficjent realizujący przedmiotowe zadanie ma możliwość prawną odzyskania podatku od towarów i usług w związku z realizacją Projektu, tj. może dokonać obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur dokumentujących zakupy dokonane w związku z realizacją tego Projektu?
Czy Wnioskodawca może ubiegać się o zwrot naliczonego podatku VAT z zakupu materiałów biurowych, środków trwałych i innych zakupów, które zostały zapłacone z Funduszy Unijnych?