zastosowanie zwolnienia wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) do należności otrzymanych przez członka zarządu
Czy Spółka postępuje prawidłowo nie zmniejszając pracownikowi diety, w przypadku kiedyna fakturze za usługi hotelowe nie ma osobnej pozycji za koszt śniadania i traktuje całą dietę jako zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r. (Dz. U. Z 2012 r.poz. 361, z późn. zm.)?
Czy A wybudowane na cudzym gruncie jest inwestycją w obcym środku trwałym i w związku z tym, czy zastosowanie ma indywidualna stawka amortyzacji, co oznacza, że w konsekwencji Spółka będzie mogła amortyzować wybudowane budynki przez okres trwania umowy poddzierżawy, tj. 20 lat?
Zakres sposobu opodatkowania wynagrodzenia z tytułu pracy wykonywanej w norweskiej firmie na stanowisku pilota jest w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztu dojazdu z miejsca wynajęcia mieszkania do pracy oraz w pozostałym zakresie.
Czy wydatki za świadczone usługi gastronomiczne i hotelowe związane z obsługą delegacji kontrahentów z Rosji i Ukrainy odbierających towar, załatwiających ewentualne reklamacje jakościowe itp. wynikające z zawartego między stronami kontraktu, które były elementem składowym kalkulacji ceny Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
refakturowanie przez Wnioskodawcę kosztów hoteli i transportu publicznego
Czy Wnioskodawczyni jako osoba fizyczna, matka samotnie wychowująca syna, może być zwolniona z opodatkowania dopłaty z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych do wypoczynku Jej syna zorganizowanego przez Hotel w Danii?
1. Czy zwrot kosztów dojazdów środkami komunikacji publicznej, w szczególności taksówkami, z miejsca zamieszkania lub miejsca wykonywania pracy na dworzec kolejowy, autobusowy bądź do portu lotniczego, skąd pracownik udaje się do miejsca docelowego podróży służbowej zarówno krajowej jak i zagranicznej, a także powrót z dworca kolejowego, autobusowego czy portu lotniczego do miejsca zamieszkania lub
Czy zakup poczęstunku powitalnego, w składającego się z buteleczki 0,2 litra alkoholu i puszki "...", będzie stanowił koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów refaktur wydatków związanych z organizacją Oddziału wystawionych przez spółkę macierzystą
Wskazany we wniosku obiekt hotelowy, będący przedmiotem planowanego aportu może zostać uznany za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 5a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy wydatki poniesione na wyżywienie podczas podróży służbowej zarówno krajowej jak i zagranicznej rozliczone w sposób wyżej opisany: -zrealizowane wyłącznie przy wykorzystaniu Korporacyjnej Karty Kredytowej, pokrywane do wartości faktycznie poniesionych, racjonalnych i uzasadnionych oraz właściwie udokumentowane,-dokonane jako płatność gotówkowa, jednak wyłącznie gotówką pobraną z bankomatu przy pomocy
Czy w sytuacji, gdy Spółka zwróci pracownikowi faktycznie poniesione koszty noclegu w hotelu na podstawie przedstawionej faktury lub rachunku, które są wyższe niż limity przewidziane w ww. rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej, to czy zwrócona nadwyżka ponad limit jest dla pracownika przychodem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w sytuacji, gdy Spółka zwróci pracownikowi faktycznie poniesione koszty noclegu w hotelu na podstawie przedstawionej faktury lub rachunku, które są wyższe niż limity przewidziane w ww. rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej, to czy zwrócona nadwyżka ponad limit jest dla pracownika przychodem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w sytuacji, gdy pracodawca uzna za uzasadnione wyrazi zgodę na zwrot pracownikowi faktycznie poniesionych kosztów noclegu w hotelu na podstawie przedstawionej faktury lub rachunku, które są wyższe niż przewidziane w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej limity, to zwrócona nadwyżka ponad limit jest dla pracownika przychodem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych
opodatkowanie zwróconych kosztów pracownikowi przebywającemu w podróży służbowej.
Dokumentowanie zwrotu kosztów poniesionych w związku z świadczenie usług (dojazdy, nocleg, diety).
Czy wypłacany członkowi zarządu zwrot kosztów za przejazd autostradą i usługi hotelowe związane z wykonywaniem przez niego obowiązków stanowi kosztu uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wydatki poniesione przed formalną rejestracją jednoosobowej działalności gospodarczej w urzędzie skarbowym stanowią koszty uzyskania przychodów, które zostaną uwzględnione przy ustalaniu zysków zakładu na terytorium Polski? Czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę na dojazdy i noclegi z miejsca zamieszkania na terytorium Niemiec do miejsca położenia zakładu na terytorium Polski stanowią koszty
1. Czy poniesione wydatki na: noclegi (faktury za hotele), przejazdy (bilety kolejowe, autobusowe, paliwo do samochodu) oraz diety (nie przekraczające wartości diet ustalonych odrębnymi przepisami dla pracowników) stanowią koszty uzyskania przychodów? 2. Czy poniesione miesięczne opłaty czynszu najmu samochodu, na podstawie zawartej umowy, stanowią koszty uzyskania przychodu ewidencjonowane w poz.
Czy Wnioskodawca posiada w Polsce zagraniczny zakład w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych i czy w związku z tym podlega w Polsce opodatkowaniu z tytułu dochodów uzyskiwanych na podstawie Umowy? Wnioskodawca zastrzegł, że ww. pytanie nie obejmuje dochodów z tytułu udzielenia przez Wnioskodawcę praw do znaku towarowego, które podlegają w Polsce