Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 58.21.20.0 oraz PKWiU 58.21.30.0.
Rozliczenia i określenie podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych.
Możliwość skorzystania przez Spółkę z ulgi B+R oraz ulgi na innowacyjnych pracowników.
Otrzymywanie punktów podlegających wymianie na inne dobra za modyfikacje gier w internecie.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP BOX).
W zakresie ustalenia, czy działalność Spółki, spełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej określonej w art. 4a pkt 26- 28 ustawy o CIT i w związku z tym, czy koszty należności z tytułów, o których mowa w art. 12 ust. 1 Ustawy o PIT oraz sfinansowane przez płatnika składki z tytułu tych należności określone w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych.
1. Czy, na podstawie art. 18d ust. 1 w zw. z art. art. 4a pkt 26-28 ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2805 ze zm., dalej: „Ustawa o CIT”), działalność Wnioskodawcy w zakresie realizacji Projektów B+R, do których wliczają się produkcja Gier własnych i Gier na zlecenie oraz ich rozwijanie, stanowi działalność badawczo-rozwojową? 2. Czy, na podstawie
Zawkwalifikowanie pobieranej i zwracanej kaucji jako przychodu z działalnosci gospodarczej.
Uznanie obrotu skinami w grze komputerowej za usługi wymiany walut wirtualnych, a w konsekwencji kwalifikowanie jako przychody z zysków kapitałowych.
Produkty cyfrowe, tj. wirtualne przedmioty funkcjonujące w grach komputerowych, w postaci skinów (skórek), broni używanej w grach komputerowych, mogą być uznane za towar w myśl art. 4 ust. 1 pkt 5 lit. a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Skoro sprzedaje Pan wirtualne przedmioty w stanie nieprzetworzonym uprzednio zakupione przez Pana
Obowiązki płatnika w kwestii zastosowania zwolnienia z opodatkowania (ulga dla młodych), kwalifikacji uzyskiwanych przychodów do odpowiedniego źródła oraz kosztów uzyskania przychodów.
Możliwość zakwalifikowania czynności wykonywanych przez twórców, w zakresie tworzenia gier komputerowych, do katalogu działalności twórczej.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
W zakresie ustalenia, czy Należności licencyjne wypłacane przez niego na rzecz X będą stanowić należności z praw autorskich z tytułu twórczości artystycznej w rozumieniu art. 12 ust. 3 UPO Polska-Francja i w konsekwencji należności te będą podlegać opodatkowaniu wyłącznie na terytorium Francji, a także czy w związku z wypłatą Należności licencyjnych będzie on zobowiązany do zastosowania art. 26 ustawy
w zakresie ustalenia: - czy opisane we wniosku działania wytworzenia i ulepszania gier komputerowych można zakwalifikować jako działalność rozwojową, - czy podatnik może skorzystać z preferencyjnego opodatkowania przy sprzedaży praw autorskich do gier komputerowych, jak również udzielaniu do nich licencji na podstawie art. 24d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
w zakresie ustalenia, czy wytworzenie gry na urządzenia mobilne, konsole czy też komputery w ramach prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej stanowić będzie kwalifikowane prawo własności intelektualnej, tj. autorskie prawo do programu komputerowego, o którym mowa w art. 24d ust. 2 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, z którego kwalifikowane dochody podlegają opodatkowaniu 5% stawką
Brak kwalifikacji do przychodów z zysków kapitałowych przychodów związanych ze sprzedażą produktów w formie plików zapisanych na fizycznym nośniku danych lub formie plików do pobrania za pośrednictwem internetu a także przychodów związanych z udzieleniem licencji na dostosowanie i/lub dystrybucję tych plików.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów ze sprzedaży wirtualnych rzeczy w grach komputerowych stawką 3% zryczałtowanego podatku dochodowego.
Jak w opisanym stanie faktycznym rozliczać podatek dochodowy od osób fizycznych od wynagrodzenia otrzymywanego od X z tytułu opisanych wyżej działań polegających na sprzedaży miejsca lub czasu w grze przeznaczonej na platformy mobilne na cele reklamowe ?
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do pobierania jako płatnik zryczałtowanego podatku od wypłat Należności Wydawców?
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do pobierania jako płatnik zryczałtowanego podatku od wypłat Należności Wydawców?
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do pobierania jako płatnik zryczałtowanego podatku od wypłat Należności Wydawców?