Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, miejsce opodatkowania nabywanych usług, prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz rozliczenia faktur korygujących.
Skutki podatkowe związane z rozliczeniem opisanych we wniosku dostaw towarów (konserw rybnych).
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, określenie miejsca świadczenia i opodatkowania usług, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych usługi oraz obowiązek wystawienia faktur korygujących.
Skutki podatkowe w podatku VAT w związku z połączeniem spółek, tj. prawa Spółki Przejmującej do składania korekt deklaracji VAT oraz korekt Jednolitego Pliku Kontrolnego JPK_V7M złożonych pierwotnie przez Spółki Przejmowane za okresy rozliczeniowe sprzed dnia połączenia zawierających dane identyfikacyjne Spółek Przejmowanych, wystawiania w dniu połączenia i po dniu połączenia faktur korygujących dotyczących
Zachowanie prawa do odliczenia w przypadku przechowywania faktur wyłącznie w wersji elektronicznej.
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy towarów oraz uznanie płatności dokonywanych za nabycie partii towaru jako zaliczki.
Ustalenie miejsca opodatkowania realizowanych świadczeń, wystawianie faktur korygujących oraz korekta podatku naliczonego.
Uznanie transakcji dostawy towarów jako dostawy krajowej oraz udokumentowanie transakcji fakturą ze stawką podatku właściwą dla dostawy tego towaru na terytorium kraju, prawo do skorygowania dostawy krajowej celem zmiany stawki VAT na 0% oraz zmniejszenia kwoty podatku VAT do „0”, momentu ujęcia faktury korygującej w deklaracji podatkowej, a także skorygowania deklaracji podatkowej i informacji podsumowującej
Uznanie Państwa Spółki, będącej nabywcą przedsiębiorstwa, za następcę prawnego zbywającego przedsiębiorstwo w zakresie podatku od towarów i usług oraz prawa do przyjmowania faktur korygujących z danymi i NIP Państwa Spółki, dotyczących zakupów dokonanych przez zbywcę przedsiębiorstwa przed datą nabycia przedsiębiorstwa.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur korygujących wystawionych przez kontrahenta oraz okres, w którym Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia tego podatku.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur korygujących wystawionych przez kontrahenta oraz okres, w którym Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia tego podatku.
Opodatkowanie podatkiem VAT należności z tytułu bezumownego korzystania z przedmiotu najmu, anulowanie faktur, skorygowanie faktur oraz deklaracji podatkowych, zwrot podatku, wystawienie not księgowych.
Interpretacja indywidualna w zakresie podatku od towarów i usług dotyczącym wystawienia korekty deklaracji, zwrotu nadpłaty, prawa do odliczenia z faktur oraz faktur korygujących w związku z wygaśnięciem zarządu sukcesyjnego.
W przedstawionej sprawie nie dojdzie od powstania dochodu z tytułu nieujawnionych operacji gospodarczych.
W zakresie możliwości zastosowania metody „w stu” przy opodatkowaniu transakcji WDT i eksportu towarów – w przypadku, gdy Spółka nie posiada dokumentacji pozwalającej na skorzystanie ze stawki VAT 0% – stawką właściwą dla dostaw krajowych i potraktowania kwoty wynikającej z wystawionej przez Spółkę faktury jako kwoty brutto, a przyjęcie jako podstawy opodatkowania kwoty z faktury, pomniejszonej o kwotę
Niepodleganie opodatkowaniu darowizny nieruchomości. Okres rozliczeniowy do skorygowania podatku należnego.
Moment dokonania korekty pliku JPK_VAT wraz z deklaracją oraz brak konieczności posiadania dokumentacji potwierdzającej, że sprzedawca uzgodnił z nabywcą warunki obniżenia podstawy opodatkowania.
Skutki podatkowe w związku z przeniesieniem z mocy prawa własności nieruchomości w zamian za odszkodowanie.
Obowiązek wystawiania faktur korygujących w związku z cesją umowy leasingu.
Okres rozliczeniowy, w którym należy wykazać korektę podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów wynikającą z faktur korygujących in plus i in minus, ustalenie kursu waluty obcej, według którego należy rozliczyć korektę wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów oraz możliwość wystawienia zbiorczej faktury korygującej.
Prawo do skorygowania faktury dokumentującej transakcję sprzedaży samochodu stanowiącego wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, przesłania skorygowanej faktury do Organu, oraz wykazania transakcji jako WDT w deklaracji podatkowej w okresie rozliczeniowym w którym powstał obowiązek podatkowy oraz w zakresie wystawienia dokumentu VAT–22, złożenia korekty VAT–UE, oraz okresu w którym należy obniżyć podstawę
Sukcesja podatkowa w następstwie nabycia Przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz zakres praw i obowiązków nabywcy w związku z otrzymaniem tego Przedsiębiorstwa.
Rozliczenia podatkowe związane z leasingiem finansowym samochodów osobowych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz prawo do zwrotu nadwyżki podatku.