Brak możliwości odzyskania podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu - ciąg pieszo-rowerowy
Brak możliwości ubiegania się o zwrot podatku VAT w związku z wydatkami poniesionymi na realizację zadań polegających na budowie ciągu pieszo-rowerowego na drodze powiatowej oraz rozbudowie drogi powiatowej w zakresie budowy drogi dla pieszych i rowerów w ramach projektu.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku od wydatków związanych z pracami odtworzeniowymi oraz budową chodnika.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT wpłaty celowej otrzymanej od Spółki przeznaczonej na sfinansowanie budowy chodnika wraz z oświetleniem oraz braku konieczności wystawienia na rzecz Spółki faktury.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących ponoszone wydatki związane z projektem
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Uznanie czynności zamiany nieruchomości przez gminę za podlegającą opodatkowaniu oraz zwolnienie z art. 43 ust. 1 pkt 10a.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla dostawy nieruchomości za odszkodowaniem.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla dostawy nieruchomości za odszkodowaniem.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku otrzymanego odszkodowania za wywłaszczoną nieruchomość, zabudowaną chodnikiem i jezdnią.
Zwolnienie od podatku przeniesienia prawa własności działki gruntu o nr 2381/2, zabudowanej częściowo płytami chodnikowymi wchodzącymi w skład chodnika, w zamian za odszkodowanie.
brak możliwości odliczenia kwoty podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego .
wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do skorzystania ze zwolnienia przy sprzedaży działki ze znajdującymi się na niej budowlami w postaci drogi i chodnika.
w zakresie prawa do skorzystania ze zwolnienia przy sprzedaży działki ze znajdującymi się na niej budowlami w postaci drogi i chodnika
Czy transakcja zbycia na rzecz Gminy działek na zasadzie prawa wieczystego użytkowania do gruntu zajmowanego pod drogę osiedlową oraz prawa własności działek gruntowych zajmowanych pod drogę miejską, na których ustanowiono takie prawa przed 1 maja 2004 r., korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy, jako dostawa towaru używanego?
Czy otrzymanie odszkodowania za utratę na rzecz Skarbu Państwa części nieruchomości zajętej pod budowlę drogową, będącej własnością Wnioskodawcy, pociąga za sobą obowiązek naliczenia i odprowadzenia podatku od towarów i usług?
Nieodpłatne przekazanie na rzecz Gminy gruntów należących do Spółki, przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego: pod drogi gminne (publiczne) wraz z poczynionymi na nich nakładami w postaci nawierzchni dróg, ulic, chodników i oświetlenia, pod drogi wewnętrzne wraz z poczynionymi na nich nakładami w postaci nawierzchni dróg, ulic, chodników i oświetlenia, pod place zabaw i tereny
Wnioskodawca zwrócił się z pytaniem dotyczącym określenia stawki podatku od towarów i usług, jaka powinna być naliczona na roboty budowlane polegające na wymianie nawierzchni chodników, wykonywaniu naprawy dróg publicznych: gminnych, lokalnych, miejskich i wewnętrznych, związanych z budownictwem mieszkaniowym jednorodzinnym i infrastrukturą towarzyszącą.
Jaką stawką podatku VAT należy opodatkować usługę polegającą na budowie chodnika przy drodze powiatowej ?