Brak opodatkowania otrzymanego dofinansowania na pokrycie wydatków kwalifikowalnych realizowanego Projektu.
Z końcem maja 2011 r. został uruchomiony nowy program pilotażowy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) - Asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej. Obecnie testowane są także inne, nowe usługi pilotażowe dotyczące optymalizacji kosztów i ochrony środowiska. W ramach omówionych programów przedsiębiorcy mogą za niewielką odpłatnością lub całkowicie bezpłatnie skorzystać z usług doradczych
Czy otrzymywane przez Wnioskodawczynię wynagrodzenie w związku z realizacja projektu będzie stanowiło jej dodatkowe źródło przychodu? Czy otrzymane dofinansowanie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Czy otrzymywane wynagrodzenie Wnioskodawczyni będzie mogła zaewidencjonować jako koszt uzyskania przychodu w ramach realizowanego przedsięwzięcia?
Czy wystawienie noty księgowej i otrzymanie środków finansujących koszt pracy własnej właściciela firmy rodzi skutki w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wszystkie wydatki związane z organizacją Misji gospodarczej będą stanowiły koszty uzyskania przychodu zgodnie z art. 22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy dofinansowanie, które zostało już otrzymane w formie zaliczki oraz płatności pośredniej (refundacji), bądź będzie jeszcze otrzymane w przyszłości w formie płatności końcowej przez Spółkę od Płatnika, tj. Banku Gospodarstwa Krajowego, na realizację Projektu w łącznej wysokości 653.458,75 PLN w formie płatności w ramach programów finansowanych z udziałem środków europejskich oraz od Instytucji Wdrażającej
Czy wartość otrzymanych przez Spółkę nieodpłatnych świadczeń w postaci opracowania Planu Rozwoju oraz jego wdrożenia, finansowanych ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki nie zalicza się do przychodów podatkowych w myśl przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w sytuacji gdy wydatki sfinansowane z własnych środków zaliczono do kosztów w momencie ich poniesienia, a w miesiącu faktycznego otrzymania dofinansowania proporcjonalnie do wielkości dofinansowania wyłączono je z kosztów, tj. czy takie postępowanie jest prawidłowe na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w związku z tym w sytuacji, gdy PARP jako agencja rządowa otrzymała środki w formie dotacji podmiotowej na 2007 rok na pokrycie bieżących kosztów zarządzania, realizowanych przez Agencję zadań z tych środków bezpośrednio przekazała na konto bankowe Wnioskodawcy wynagrodzenie za świadczenie pracy, to zasadne jest zwolnienie tych kwot z opodatkowania na podstawie art. 21 pkt 47c ustawy o podatku
Czy w zaistniałym stanie faktycznym kwoty otrzymane od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości za rok 2007 korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych ze środków przekazanych agencji na ten cel w częściach: finansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (85% w przypadku realizacji PO RPW) jak i ze środków budżetu państwa (15% w przypadku realizacji PO
Czy otrzymane przez Spółkę dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz w postaci dotacji celowej korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych? (pytanie Nr 2)
Czy w świetle obowiązujących przepisów, w przedstawionym stanie faktycznym, Spółka może na podstawie art. 15 ust. 4a Ustawy o CIT zaliczyć wydatki ponoszone na prace rozwojowe i badania przemysłowe do kosztów uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia, tj. w momencie ujęcia faktury w księgach rachunkowych Spółki jako zobowiązanie? (pytanie Nr 1)
Jeżeli odpowiedź na pytanie nr 1 będzie twierdząca, to czy korekty kosztów sfinansowanych środkami pochodzącymi z dotacji/dofinansowania, zaliczonych uprzednio do kosztów uzyskania przychodów Spółka powinna dokonać jednorazowo w miesiącu/kwartale otrzymania dotacji czy też powinna skorygować wyliczenie zaliczki na podatek dochodowy za okres, w którym sfinansowane koszty zostały poniesione? (pytanie
Czy w świetle obowiązujących przepisów, w przedstawionym stanie faktycznym, Spółka może na podstawie art. 15 ust. 4a ustawy o CIT zaliczyć wydatki ponoszone na prace rozwojowe i badania przemysłowe do kosztów uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia, tj. w momencie ujęcia faktury w księgach rachunkowych Spółki jako zobowiązanie? (pytanie Nr 1)
Czy otrzymane przez Spółkę dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz w postaci dotacji celowej korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych? (pytanie Nr 2)
Jeżeli odpowiedź na pytanie nr 1 będzie twierdząca, to czy korekty kosztów sfinansowanych środkami pochodzącymi z dotacji/dofinansowania, zaliczonych uprzednio do kosztów uzyskania przychodów, Spółka powinna dokonać jednorazowo w miesiącu/kwartale otrzymania dotacji, czy też powinna skorygować wyliczenie zaliczki na podatek dochodowy za okres, w którym sfinansowane koszty zostały poniesione? (pytanie
Zakres zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych wynagrodzenia otrzymanego od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zakres zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych wynagrodzenia otrzymanego od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zakres zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych wynagrodzenia otrzymanego od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Czy otrzymana dotacja z publicznych środków wspólnotowych, pochodzących z Europejskiego Funduszu Regionalnego i publicznych środków krajowych jest wolna od podatku dochodowego zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 23 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy otrzymane przez Spółkę dofinansowanie w chwili wpływu na jej rachunek bankowy stanowi przychód Wnioskodawcy w rozumieniu przepisów UPDOP, który jednocześnie podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych (dalej PDOP)? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1 w zakresie stanu faktycznego)
Czy wydatki poniesione na realizację projektu objętego dofinansowaniem stanowią koszt uzyskania przychodu, jeśli są sfinansowane z wcześniej otrzymanej zaliczki? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3 w zakresie stanu faktycznego)
Czy w przypadku wydatków poniesionych i zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów przed otrzymaniem przez Wnioskodawcę (wpływem) dofinansowania na zasadzie refundacji, które to wydatki poniesione były w ramach realizowanych projektów i opłacone w pierwszej kolejności przez Spółkę z własnych środków, Spółka powinna dokonać korekty wartości kosztów uzyskania przychodów na moment otrzymania (wpływu)