łączenie spółek przez przejęcie
Interpretacja
02.05.2024 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy przedstawione w stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym) przejęcie przez Wnioskodawcę powiązanej spółki X będzie skutkowało powstaniem dla Wnioskodawcy dochodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.

Interpretacja
04.03.2024 Podatki

Czy w sytuacji przedstawionej w stanie faktycznym połączenie Wnioskodawcy (korzystającego z estońskiego CIT) ze Spółką (która przed połączeniem również korzystała z estońskiego CIT) poprzez przejęcie Spółki przez Wnioskodawcę, u Wnioskodawcy powstanie „dochód z tytułu zmiany wartości składników majątku” w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 4 Ustawy CIT, podlegający opodatkowaniu estońskim CIT?

Interpretacja
23.01.2024 Podatki

1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Spółka, jako następca prawny Spółki Przejmowanej, uprawniona będzie do odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów kwalifikowanych poniesionych przez Spółkę Przejmowaną przed Połączeniem spółek, a jeszcze nieodliczonych od podstawy opodatkowania Spółki Przejmowanej, tj. zarówno Kosztów z roku Połączenia jak i kosztów stanowiących Aktywo

Interpretacja
23.08.2023 Podatki

1. Czy na skutek połączenia spółek w sposób opisany we wniosku (zdarzenie przyszłe) spełniony będzie warunek, o którym mowa w art. 22 ust. 4 i 4a-d u.p.d.o.p. – tj. nieprzerwanego posiadania udziałów w spółce zależnej, której byt prawny ustanie wskutek połączenia z inną spółką zależną – a w konsekwencji połączenie to pozostanie bez wpływu na prawo do zwolnienia podatkowego na podstawie art. 22 ust.

Interpretacja
04.05.2023 Podatki

Skutki podatkowe wynikające z połączenia spółek przez przejęcie.

Interpretacja
29.09.2022 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że planowane połączenie Wnioskodawcy ze Spółkami Przejmowanymi poprzez ich przejęcie nie wpłynie na prawo Wnioskodawcy do uwzględnienia w przyszłych rozliczeniach CIT swoich strat podatkowych z lat ubiegłych, tj. że w odniesieniu do Wnioskodawcy nie znajdzie zastosowania art. 7 ust. 3 pkt 7 lit. a Ustawy o CIT.

Interpretacja
14.09.2022 Podatki

Okres posiadania Udziałów przez Spółkę Przejmowaną przed dokonaniem Połączenia zaliczany dla celów zwolnienia z art. 22 ust. 4 i art. 17 ust. 1 pkt 58a ustawy o CIT

Interpretacja
12.05.2022 Podatki

W wyniku połączenia po stronie Wnioskodawcy jako spółki przejmującej nie doszło do powstania przychodu na gruncie ustawy o CIT z tytułu przejęcia majątku spółek przejmowanych; Po stronie Wnioskodawcy, wygaśnięcie zobowiązania na skutek konfuzji (unicestwienia) zobowiązania po połączeniu nie spowodowało powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu na gruncie ustawy o CIT.

Interpretacja
05.10.2021 Podatki

Skutki podatkowe połączenia spółek dla wspólników spółki przejmującej i przejmowanej będących osobami fizycznymi

Interpretacja
23.12.2020

w zakresie ustalenia czy połączenie Spółki Przejmującej przez przejęcie Spółki Przejmowanej nie spowoduje powstania po stronie Wnioskodawcy przychodu na gruncie przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
16.08.2019 Podatki

Interpretacja w zakresie braku obowiązku sporządzenia dokumentacji podatkowej dla transakcji zawieranych z przejętymi spółkami oraz braku obowiązku złożenia zeznania CIT/TP za przejęte spółki.

Interpretacja
19.09.2018 Podatki

Czy na potrzeby określenia poziomu przychodów/kosztów Wnioskodawcy na koniec 2016 r., od których zależą progi istotności, a także zakres obowiązków dokumentacyjnych w sferze cen transferowych za rok 2017, należy brać pod uwagę tylko przychody/koszty spółki M jako spółki prowadzącej kluczową dla grupy działalność operacyjną?

Interpretacja
24.05.2018 Podatki

w zakresie: możliwości zaliczenia wydatków na nabycie domen internetowych do pośrednich kosztów uzyskania przychodów

Interpretacja
23.02.2018 Podatki

w zakresie: Czy wskazany w art. 9a ust. 1 Ustawy CIT obowiązek sporządzenia dokumentacji podatkowej dotyczy także podmiotów dokonujących transakcji z podmiotami, które zostały przez nie przejęte i dla których, w konsekwencji, zostanie złożone jedno wspólne zeznanie podatkowe. Czy w takiej sytuacji Spółka będzie miała obowiązek sporządzenia dokumentacji podatkowej dla powyższych transakcji?

Interpretacja
15.12.2017 Podatki

W zakresie ustalenia czy w razie wystąpienia po połączeniu konieczności dokonania korekty deklaracji złożonych pierwotnie przez którąkolwiek ze Spółek Przejmowanych, prawo do złożenia korekty deklaracji będzie przysługiwać Wnioskodawcy.

Interpretacja
10.08.2017 Podatki

w zakresie obowiązku złożenia deklaracji i informacji podatkowych dla podatku dochodowego od osób prawnych po połączeniu się spółek

Interpretacja
09.02.2017 Podatki

Czy połączenie Wnioskodawcy ze Spółkami będzie neutralne podatkowo na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

Interpretacja
15.12.2016 Podatki

Czy połączenie spółek będzie neutralne podatkowo z punktu widzenia podatku dochodowego od osób prawnych, w szczególności czy po stronie Spółki nie powstanie dochód (przychód) z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, o którym mowa w art. 10 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ze względu na treść art. 10 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
06.05.2016 Podatki

Czy wygaśnięcie wzajemnych zobowiązań na skutek konfuzji, do której dojdzie w wyniku planowanego połączenia Wnioskodawcy ze Spółką przejmowaną, będzie neutralne podatkowo w podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
27.02.2015 Podatki

Czy w konsekwencji połączenia się ze spółką przejmowaną Wnioskodawca osiągnie dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?Czy wartość majątku spółki przejmowanej otrzymana przez Wnioskodawcę w wyniku połączenia ze spółką przejmowaną będzie stanowiła dla wnioskodawcy dochód (przychód) z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, podlegający w dacie połączenia podatkowi dochodowemu

Poprzednia Następna