Opodatkowanie świadczenia odpłatnych usług cmentarnych, prawo do odliczenia podatku VAT z zastosowaniem prewspółczynnika dla jednostki budżetowej, prawo do dokonania korekty podatku naliczonego, gdyby w minionym roku nie miał miejsca żaden nieodpłatny pochówek.
Brak opodatkowania czynności darowizny samochodu wykupionego z leasingu oraz uznanie, że darowizna samochodu nie spowoduje obowiązku korekty odliczonego podatku VAT od opłaty wstępnej, rat leasingowych i wydatków eksploatacyjnych (opłat serwisowych, zakupu paliwa).
Uznanie transakcji zbycia zespołu składników majątkowych za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT i brak obowiązku dokonania przez Spółkę korekty podatku VAT wcześniej odliczonego przy zakupie ww. składników majątkowych.
Uznanie za odpłatną dostawę towarów wycofania nieruchomości i samochodów z majątku Spółki i nieodpłatnego przekazania ich do majątku prywatnego wspólników. Zapłata podatku od towarów i usług w związku z wycofaniem i przekazaniem. Zwolnienie z opodatkowania podatkiem wycofania nieruchomości z i nieodpłatnego przekazania ich do majątku prywatnego wspólników. Korekta podatku od wydatków związanych z nabyciem
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności wycofania nieruchomości do majątku prywatnego oraz brak obowiązku korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem nieruchomości do majątku prywatnego z przeznaczeniem na dalszy najem niemieszkalny.
Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do zapłaty podatku za okresy rozliczeniowe od maja 2019 r. do lipca 2024 r. wraz z należnymi odsetkami, gdy skorygują Państwo rozliczenia podatku VAT w zgodzie z interpretacją stanowiącą wykonanie wyroku sądu administracyjnego.
Ustalenie czy zespół składników materialnych i niematerialnych wchodzących w skład Gospodarstwa Rolnego Wnioskodawcy stanowi przedsiębiorstwo w rozumieniu ustawy o VAT, w związku z czym do czynności darowizny nie znajdą zastosowania przepisy ustawy o VAT zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT. Ustalenie czy przekazanie Gospodarstwa Rolnego w drodze darowizny na rzecz Syna Wnioskodawcy nie będzie skutkowało
Sposób rozliczenia w związku z wycofaniem nieruchomości ze spółki do majątku wspólników.
Dotyczy ustalenia, czy dokonywanie przez Wnioskodawcę urealnienia planowanych kosztów wchodzących w bazę kosztową i kluczy alokacji do wartości rzeczywistych, a tym samym urealnienie wynagrodzenia otrzymywanego z tytułu świadczenia usług wsparcia, które dokonywane jest w trakcie roku podatkowego i wynika z przyjętego modelu rozliczeń między Spółką a podmiotami powiązanymi stanowi korektę cen transferowych
Prawo do korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego w odniesieniu do Wierzytelności wobec Dłużnika, objętych Wygaśnięciem cesji, w rozliczeniu za okres, w którym nieściągalność wierzytelności zostanie uprawdopodobniona.
Po dokonaniu Cesji zwrotnej Wnioskodawca może skorygować podstawę opodatkowania oraz podatek należny w rozliczeniu za okres, w którym nieściągalność wierzytelności została uprawdopodobniona, zarówno w odniesieniu do Wierzytelności I, jak i Wierzytelności II (w drodze korekty rozliczeń VAT).
Brak opodatkowania czynności wycofania Składników Majątku z działalności gospodarczej do majątku prywatnego; - Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z przekazaniem Składników Majątku do majątku prywatnego.
Brak obowiązku korekty podatku od opłaty oraz rat leasingowych w związku z rozwiązaniem umowy leasingu ciągnika siodłowego.
Brak opodatkowania czynności przekazania przedsiębiorstwa oraz brak obowiązku korekty stosownie do art. 91 ust. 1-8 ustawy.
Uznanie części składników materialnych i niematerialnych, w tym zobowiązań, wykorzystywanych do prowadzenia Działalności Podstawowej, za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, uznanie wniesienia aportem do Spółki komandytowej zorganizowanej części przedsiębiorstwa za transakcję podlegającą wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6
Niepodleganie opodatkowaniu czynności przeniesienia Nieruchomości do majątku Wspólnika spółki cywilnej oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z ww. czynnością.
Obowiązk odprowadzenia podatku należnego z tytułu sprzedaży towarów w imieniu Franczyzodawcy oraz obowiązku dokonania korekty JPK_VAT i JPK_V7 za lata 2018-2023 z tytułu nieuwzględnienia faktur korygujących dotyczących rabatów zakupowych.
Możliwość ujęcia rozliczeń płatności pomiędzy Spółką a podmiotem powiązanym jako korekty cen transferowych w rozumieniu art. 11e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz możliwości ich dokonywania w trakcie roku podatkowego.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wycofania nieruchomości z działalności gospodarczej w celu jej dalszego wynajmu oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem ww. nieruchomości i w związku z poniesionymi nakładami na nieruchomość.
Uznanie rozliczeń w zakresie wyrównywania poziomu dochodowości za zdarzenie niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
Opodatkowanie i udokumentowania korekty cen mającej na celu wyrównanie ogólnego poziomu rentowności Dystrybutora.
Wnioskodawca może skorygować podstawę opodatkowania oraz podatek należny w odniesieniu do wierzytelności wobec Dłużnika, objętych Cesją zwrotną, w rozliczeniu za okres, w którym nieściągalność wierzytelności została uprawdopodobniona.
Kalendarium wydarzeń - październik 2024 r. 1 października 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi. Regulacja zakłada m.in. wsparcie dla kredytobiorców i przedsiębiorców. Od 1 października 2024 r. istnieje możliwość uzyskania informacji dotyczących indywidualnych spraw podatnika objętych tajemnicą skarbową. W tym celu konieczne jest