Możliwość dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na zakup materiałów związanych z przystosowaniem łazienki do potrzeb wynikających z niepełnosprawności.
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej dla wydatków poniesionych na zakup i montaż klimatyzacji, kabiny prysznicowej, brodzikiem, baterii łazienkowej i kuchennej.
Możliwość dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na zakup pompy ciepła ze środków własnych.
Ulga rehabilitacyjna - wydatki na prace remontowo-adaptacyjne dotyczące wyodrębnienia nowego pokoju dla potrzeb niepełnosprawnego syna.
Wydatki poniesione na zakup i montaż okna z klamką z kluczem (przyciskiem) uniemożliwiającym jego otwarcie przez dziecko, bezpieczną szybę oraz roletę zewnętrzną stanowią wydatki na cele rehabilitacyjne.
Opłata od środków spożywczych w zakresie: - wyłączenia z opłaty wprowadzenia na rynek krajowy napojów, w których udział masowy soku owocowego wynosi nie mniej niż 20%, zawartość cukru nie przekracza 5g/100 ml oraz zawierających substancje słodzące - wyłączenia z opłaty wprowadzenia na rynek krajowy napojów, w których udział masowy soku owocowego wynosi nie mniej niż 20%, zawartość cukru nie przekracza
opodatkowanie i sposób udokumentowania transakcji sprzedaży autobusu
Odliczanie od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na remont łazienki
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na dorosłą niepełnosprawną siostrę.
Wydatki poniesione na adaptację domku usytuowanego na działce znajdującej się na terenie rodzinnych ogrodów działkowych oraz adaptację tej działki dla potrzeb osoby niepełnosprawnej nie podlegają odliczeniu w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na wymianę okna z obniżoną klamką w celu poprawienia funkcjonowania, przystosowania mieszkania do Jego niepełnosprawności stanowią wydatki na adaptację mieszkania i budynku mieszkalnego oraz jego wyposażenie, odpowiadające potrzebom wynikającym z niepełnosprawności Wnioskodawcy. Zatem powyższe wydatki Wnioskodawca może odliczyć od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej
Wydatki poniesione przez Wnioskodawczynię na wymianę drzwi balkonowych z niskim progiem i okna z obniżonymi klamkami w celu poprawienia funkcjonowania, przystosowania mieszkania do Jej niepełnosprawności stanowią wydatki na adaptację mieszkania i budynku mieszkalnego oraz jego wyposażenie, odpowiadające potrzebom wynikającym z niepełnosprawności Wnioskodawczyni. Zatem powyższe wydatki Wnioskodawczyni
Miesięczne dofinansowanie do wynagrodzenia niepełnosprawnego pracownika nie będzie przysługiwało od 1 grudnia br. m.in. tym pracodawcom, którzy nie przekazali wynagrodzeń tych osób na ich rachunek bankowy. Natomiast od tej daty pracodawcy, którzy ponieśli m.in. miesięczne zobowiązania budżetowe za takich pracowników z opóźnieniem, do 14 dni otrzymają wsparcie z funduszu. Do 30 listopada br. nie mają
Pracodawcy ubiegający się o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, począwszy od wynagrodzeń wypłaconych za wrzesień br., w formularzu INF-D-P wykazują kwotę minimalnego wynagrodzenia w wysokości 1386 zł (minimalne wynagrodzenie obowiązujące w grudniu 2011 r.). Taka zmiana w formularzu INF-D-P obowiązuje od 25 października 2012 r.
Czy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej kosztów poniesionych na adaptację łazienki?
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej Wnioskodawczyni może w zeznaniu rocznym odliczyć od dochodu wydatki poniesione przez siebie na zakup i montaż windy krzesełka typu Flow 2 dla osoby niepełnosprawnej jako adaptację i wyposażenie budynku mieszkalnego stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności?
Czy zakup miejsca garażowego dla inwalidy w garażu podziemnym wraz z zakupem nowego mieszkania, stanowi wydatek związany z ułatwieniem czynności życiowych w związku z wyposażeniem budynku mieszkalnego do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, w myśl art. 26 ust. 1 pkt 6 i ust. 7a pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?