Skutki podatkowe sprzedaży udziałów - określenie kosztów uzyskania przychodu.
Kapitał zakładowy Państwa spółki z o.o. po połączeniu ze spółką komandytową będzie wyższy niż suma uprzednio opodatkowanych podatkiem od czynności cywilnoprawnych wkładów i kapitału zakładowego łączących się spółek, zatem wystąpi po Państwa stronie obowiązek podatkowy.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w związku z dokonanym Połączeniem, po stronie Wnioskodawcy nie powstanie jakikolwiek przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w związku z dokonanym Połączeniem, po stronie Spółki przejmującej nie powstanie jakikolwiek przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
W zakresie ustalenia czy w stanie faktycznym opisanym we wniosku po stronie Wnioskodawcy powstał przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 8f ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i czy ciąży na nim obowiązek podatkowy w związku z powyższym.
Czy połączenie Spółek, o którym mowa we wniosku będzie powodowało powstanie po stronie Spółki Przejmującej , tj. S.A. przychodu do opodatkowania
W okolicznościach przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego wskutek Planowanego Połączenia w związku z przejęciem przez Spółkę Przejmującą Spółki z o.o. 2, po stronie Spółki Przejmującej, Spółki z o.o. 1 albo Spółki z o.o. 2 nie powstanie jakikolwiek przychód na gruncie przepisów Ustawy CIT, w szczególności na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c, art. 12 ust. 1 pkt 8d, art. 12 ust. 1 pkt 8f, ani też
Wskutek Planowanego Połączenia w związku z przejęciem przez Spółkę Przejmującą Spółki z o.o. 1, po stronie Spółki Przejmującej, nie powstanie jakikolwiek przychód na gruncie przepisów Ustawy CIT, w szczególności na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c, art. 12 ust. 1 pkt 8d, art. 12 ust. 1 pkt 8f, ani też na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8ba lub też art. 7b ust. 1 pkt 1 lit. m) bądź art. 7b ust. 1 pkt 1a
W zakresie ustalenia, czy: - w okolicznościach przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego wskutek Planowanego Połączenia w związku z przejęciem przez Spółkę Spółki Komandytowej, które to połączenie zostanie przeprowadzone z uzasadnionych przyczyn ekonomicznych oraz jego głównym ani jednym z głównych celów nie będzie uniknięcie ani uchylenie się od opodatkowania, po stronie Spółki, Spółki z o. o.
1. Czy w okolicznościach przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego wskutek Planowanego Połączenia w związku z przejęciem przez Spółkę Przejmującą Spółki Komandytowej, które to połączenie zostanie przeprowadzone z uzasadnionych przyczyn ekonomicznych oraz jego głównym ani jednym z głównych celów nie będzie uniknięcie ani uchylenie się od opodatkowania, po stronie Spółki Przejmującej, Spółki Komandytowej
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ustalenia czy planowane przejęcie przez Spółkę B. Spółki A. nie spowoduje dla Wnioskodawcy (jako wspólnika spółki przejmowanej) powstania przychodu podatkowego na podstawie przepisów ustawy o CIT.
Przejęcie spółek komandytowych przez spółkę z o.o. - skutki w PIT dla wspólnika spółek komandytowych.
W zakresie skutków podatkowych połączenia spółki z o.o. ze spółką komandytową.
Skutki podatkowe połączenia spółek dla wspólników spółki przejmującej i przejmowanej będących osobami fizycznymi
czy przychód powstały u Sp. z o.o. na skutek połączenia ze Spółką Komandytową będzie mógł zostać w całości obniżony o wartość emisyjną udziałów przydzielonych wspólnikom przejmowanej Spółki Komandytowej, czy u wspólnika Spółki Komandytowej będącego osobą prawną powstanie przychód na skutek połączenia z Sp. z o.o.
Planowane połączenie SKA i SPK, w wyniku którego powstanie SPZOO będzie opodatkowane podatkiem od czynności cywilnoprawnych tylko w sytuacji, gdy kapitał zakładowy SPZOO będzie wyższy niż wartość wkładów do SKA i SPK, uprzednio opodatkowanych podatkiem od czynności cywilnoprawnych. W takiej sytuacji, podatkowi od czynności cywilnoprawnych będzie podlegać nadwyżka kapitału zakładowego ponad wartość
Czy opisane w zdarzeniu przyszłym Połączenie, skutkujące przejęciem majątku Spółki Przejmowanej przez Wnioskodawcę, będzie wiązało się z powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego na gruncie Ustawy o CIT?
Powstanie przychodu podatkowego na gruncie Ustawy o CIT na skutek połączenia, dokonanego w trakcie aktualnego roku podatkowego Spółki i w czasie opisanym w opisie zdarzenia przyszłego, skutkującego przejęciem majątku Sp. osobowej.
brak powstania przychodu w przypadku połączenia spółek przez przejęcie w trybie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych