kapitał zakładowy
Interpretacja
01.07.2024 Podatki

Skutki podatkowe połączenia spółek bez wydawania udziałów na rzecz wspólników

Interpretacja
28.02.2024 Podatki

1. Czy przeprowadzenie połączenia odwrotnego (Połączenie) bez podwyższenia kapitału zakładowego Spółki Przejmującej będzie skutkować dla Wnioskodawcy powstaniem jakiegokolwiek przychodu podatkowego? 2. Czy przeprowadzenie połączenia odwrotnego (Połączenie) z podwyższeniem kapitału zakładowego Spółki Przejmującej będzie skutkować dla Wnioskodawcy powstaniem jakiegokolwiek przychodu podatkowego?

Interpretacja
31.05.2022 Podatki

Ustalenie, czy przeprowadzenie połączenia odwrotnego po 1 stycznia 2022 r. bez podwyższenia kapitału zakładowego Spółki Przejmującej i z wydaniem udziałów własnych Spółki Przejmującej na rzecz wspólnika Spółki Przejmowanej będzie skutkować powstaniem przychodu podatkowego na gruncie ustawy o PDOP po stronie Wnioskodawcy.

Interpretacja
05.10.2021 Podatki

Czy w przypadku połączenia spółki osobowej z kapitałową powstanie obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
29.01.2021 Podatki

Powstanie przychodu podatkowego na gruncie Ustawy o CIT na skutek połączenia, dokonanego w trakcie aktualnego roku podatkowego Spółki i w czasie opisanym w opisie zdarzenia przyszłego, skutkującego przejęciem majątku Sp. osobowej.

Interpretacja
28.10.2015 Podatki

Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do uwzględniania przy ustalaniu dochodu stanowiącego podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych całości wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego wydatków poniesionych w związku z połączeniem Spółki przejmującej ze Spółkami przejmowanymi?

Interpretacja
14.10.2015 Podatki

Czy połączenie przez przejęcie Spółki 1 przez Wnioskodawcę, w wyniku którego nie dojdzie do podwyższenia kapitału zakładowego, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
03.06.2015 Podatki

Podatek od czynności cywilnoprawnych z tytułu zmiany umowy spółki polegającej na połączeniu Wnioskodawcy ze spółką jawną lub spółką komandytową oraz spółką kapitałową z siedzibą w Polsce wystąpi wówczas, gdy kapitał zakładowy Wnioskodawcy będzie wyższy niż suma uprzednio opodatkowanych podatkiem od czynności cywilnoprawnych: kapitału zakładowego Wnioskodawcy, wartości wkładów wspólników do spółki osobowej

Interpretacja
27.05.2015 Podatki

1. Czy w związku z połączeniem spółek, tj. przejęciem spółki przejmowanej przez spółkę przejmującą i przekazaniem całości majątku na kapitał zakładowy lub części majątku na kapitał zakładowy (pozostałą część jako agio na kapitał zapasowy) Wnioskodawca jako wspólnik spółki przejmowanej i przejmującej uzyska przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?2. Czy agio znajdujące

Interpretacja
11.02.2015 Podatki

Czy połączenie polegające na przejęciu przez spółkę z o.o. majątku spółki jawnej w wyniku którego dojdzie do podwyższenia kapitału zakładowego spółki z o.o. odpowiadającego majątkowi spółki jawnej będzie wiązało się z powstaniem po stronie przejmującej spółki z o.o. obowiązku zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
28.01.2015 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko, iż w przypadku połączenia przez przejęcie rozliczonego metodą łączenia udziałów, przychody i koszty podatkowe osiągnięte przez Spółkę Przejmowaną do dnia połączenia powinny zostać zsumowane z przychodami i kosztami podatkowymi osiągniętymi przez Spółkę Przejmującą w roku połączenia i wykazane dopiero łącznie na koniec roku w jednym rozliczeniu podatkowym CIT 8 składanym

Interpretacja
22.09.2014 Podatki

W zakresie konsekwencji podatkowych jakie zaistnieją po stronie wspólnika spółki komandytowo-akcyjnej w wyniku przejęcia tej spółki przez innego wspólnika

Interpretacja
04.09.2014 Podatki

Czy podwyższenie kapitału zakładowego Spółki, które zostanie dokonane w trakcie procesu łączenia się z Weneland będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (dalej: PCC)?

Interpretacja
24.04.2014 Podatki

Czy w związku z połączeniem dwóch spółek kapitałowych i podwyższeniem kapitału zakładowego spółki przejmującej istnieje możliwość wyłączenia z opodatkowania zmiany umowy spółki na podstawie art. 2 pkt 6 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
09.04.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z przygotowaniem oraz realizacją procesu połączenia oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z przygotowaniem oraz realizacją procesu połączenia.

Interpretacja
16.05.2013 Podatki

Podatek od czynności cywilnoprawnych z tytułu zmiany umowy spółki polegającej na połączeniu Wnioskodawcy ze SKA wystąpi wówczas, gdy kapitał zakładowy Wnioskodawcy będzie wyższy niż suma uprzednio opodatkowanych podatkiem od czynności cywilnoprawnych: kapitału zakładowego Wnioskodawcy oraz wkładów wspólników do SKA.

Interpretacja
15.03.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z przygotowaniem oraz realizacją procesu połączenia oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z przygotowaniem oraz realizacją procesu połączenia.

Interpretacja
04.03.2013 Podatki

Którym spółkom przysługuje prawo do zaliczenia wydatków ponoszonych w związku z połączeniem się ze spółkami przejmowanymi do kosztów uzyskania przychodów?

Poprzednia Następna