Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla dzierżawy obwodów łowieckich.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług dzierżawy przez Koła Łowieckie obwodów łowieckich.
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Spółka, jako następca prawny Spółki Przejmowanej, uprawniona będzie do odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów kwalifikowanych poniesionych przez Spółkę Przejmowaną przed Połączeniem spółek, a jeszcze nieodliczonych od podstawy opodatkowania Spółki Przejmowanej, tj. zarówno Kosztów z roku Połączenia jak i kosztów stanowiących Aktywo
Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że planowane połączenie Wnioskodawcy ze Spółkami Przejmowanymi poprzez ich przejęcie nie wpłynie na prawo Wnioskodawcy do uwzględnienia w przyszłych rozliczeniach CIT swoich strat podatkowych z lat ubiegłych, tj. że w odniesieniu do Wnioskodawcy nie znajdzie zastosowania art. 7 ust. 3 pkt 7 lit. a Ustawy o CIT.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usługi sklasyfikowanej według PKWiU 77.34.10.0., do kwoty 100 000 zł według stawki 8,5% a powyżej kwoty 100 000 zł według stawki 12,5%.
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla dzierżawy obwodów łowieckich.
Czy Sąd prawidłowo zastosował zasady opodatkowania wypłaconych wynagrodzeń zryczałtowanym podatkiem dochodowym dla osób wymienionych w art. 13 pkt 5 i 6 ustawy tj. biegłych sądowych, tłumaczy przysięgłych, adwokatów, radców prawnych, mediatorów, kuratorów sądowych oraz ławników ?