Obowiązek zwiększenia podstawy opodatkowania, o której mowa w art. 18f ustawy o CIT w zawiązku z zawartym porozumieniem.
W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca będzie mógł skorzystać z ulgi prowzrostowej uregulowanej w treści art. 18eb ustawy o CIT.
Skorzystanie z ulgi na ekspansję w podmiocie zmieniającym formę prawną (ze sp. z o.o. sp. k na sp. z o.o.)
W zakresie ustalenia, czy Wydatki Na Wzrost Przychodów stanowią koszty uzyskania przychodów poniesione w celu zwiększenia przychodów ze sprzedaży produktów, o których mowa w art. 18eb ust. 7 ustawy o CIT, a tym samym Wnioskodawca jest/będzie uprawniony do zastosowania odliczenia, o którym mowa w art. 18eb ust. 1 ustawy o CIT, za 2022 r. oraz lata kolejne.
Wydatki na przygotowanie dokumentacji umożliwiającej rejestrację i sprzedaż produktów - w szczególności dotyczącej certyfikacji, spełniają przesłanki uprawniające Spółkę do odliczenia, zgodnie z art. 18eb ust. 7 pkt 4 ustawy o CIT. Powyższe wydatki można zaliczyć do kosztów wymienionych w art. 18eb ust. 7 pkt 4 ustawy o CIT, jako koszty przygotowania dokumentacji umożliwiającej sprzedaż produktów,
Spółka nie będzie miała możliwości skorzystania z tzw. ulgi prowzrostowej na podstawie art. 18eb ust. 1-10 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych gdyż produktów kosmetycznych sprzedawanych przez A. pod własną marką nie można uznać za produkty wytworzone przez Wnioskodawcę.
W zakresie art. 18eb ust. 7 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (ulga prowzrostowa).
Spółka nie będzie miała możliwości skorzystania z tzw. ulgi prowzrostowej (ulgi na ekspansję), o której mowa w art. 18eb updop, w zakresie kosztów uzyskania przychodu poniesionych w celu zwiększenia przychodów ze sprzedaży produktu (produktów) wprowadzanych na rynek pod własną nazwą lub znakiem towarowym Spółki, lecz fizycznie wytwarzanych przez podmioty trzecie, którym produkcję zleca Spółka.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie art. 18eb ust. 7 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (ulga prowzrostowa).
W zakresie ustalenia czy Spółka może skorzystać z ulgi podatkowej, o której mowa w art. 18eb Ustawy o CIT.
Czy Wnioskodawca będzie mógł skorzystać z tzw. ulgi prowzrostowej ujętej w art. 18eb ustawy o CIT, w zakresie kosztów uzyskania przychodu poniesionych w celu zwiększenia przychodów ze sprzedaży produktów wprowadzanych na rynek pod marką własną Wnioskodawcy, lecz fizycznie wytwarzanych przez podmioty trzecie, którym produkcję zleca Wnioskodawca?
Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawca będzie mógł zwiększyć o wysokość opłaty przyłączeniowej wartość początkową środków trwałych powstałych w wyniku realizacji Inwestycji, a następnie rozliczać te wydatki proporcjonalnie do wartości początkowej poszczególnych środków trwałych wchodzących w skład farm fotowoltaicznych?
Czy w przypadku gdy Spółka wystawi na rzecz A Ltd dokument księgowy, powodujący doprowadzenie poziomu marży operacyjnej EBIT A Ltd do poziomu rynkowego (korekta cen transferowych), Spółka będzie zobowiązana do zwiększenia lub zmniejszenia przychodów Spółki z działalności prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej, podlegających zwolnieniu z opodatkowania podatkiem CIT na podstawie art. 17
Udokumentowanie dodatkowego wynagrodzenia oraz momentu powstania obowiązku podatkowego z tego tytułu oraz braku obowiązku wystawienia faktury korygującej i braku powstania obowiązku podatkowego w sytuacji niespełnienia warunku w postaci podpisania załączników nr 1 i 2 do umowy.
Nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży działek niezabudowanych.
Czy uchwała wspólników spółki zmieniająca udział w zyskach i stratach spółki cywilnej w opisanym stanie rzeczy (a więc zwiększeniem procentowym po stronie Wnioskodawcy w stosunku do pierwotnej wersji umowy) powoduje konieczność odprowadzenia podatku od czynności cywilnoprawnych, a jeśli tak w jaki sposób powinno się prawidłowo wyliczyć jego wysokość?
Czy zwiększenie wartości nominalnej udziałów w wyniku wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci wynalazku spowoduje powstanie obowiązku podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych?
Ustalenie okresu rozliczeniowego, za który należy ująć fakturę korygującą in plus przy dostawie buraków cukrowych.