Jeśli w zasięgu organu podatkowego istnieje okoliczność, która świadczy o nierzetelności informacji złożonej przez osobę fizyczną na potrzeby podatku od nieruchomości, a organ okoliczność tę ignoruje i wydaje decyzję w oparciu o samą informację, to potem nie może wznawiać postępowania na niekorzyść podatnika, powołując się na tę okoliczność – wyrok NSA z 21 czerwca 2023 r., sygn. akt III FSK 2189/21
Określenie limitu zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, w związku z wznowieniem działalności gospodarczej po okresie zawieszenia jej wykonywania.
zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej
Zmiana formy opodatkowania po wznowieniu wykonywania działalności gospodarczej.
Możliwość korzystania przez Wnioskodawcę ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 113 ust. 1 ustawy.
Możliwość używania tej samej kasy rejestrującej co przed wznowieniem działalności gospodarczej.
Ustalenie wpływu zawieszenia działalności gospodarczej na limit obrotów upoważniający do zwolnienia podmiotowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy sprzedaż elektronicznych znaków legitymacyjnych może korzystać ze zwolnienia od podatku VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy sprzedaż elektronicznych znaków legitymacyjnych może korzystać ze zwolnienia od podatku VAT.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego po wznowieniu działalności od wydatków poniesionych przed zawieszeniem związanych ze sprzedażą opodatkowaną.
skoro wobec Wnioskodawcy nie wystąpił wcześniej obowiązek ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej, Wnioskodawca rozpoczynając ponownie w 2014 r. działalność gospodarczą, o której mowa w art. 111 ust. 1 ustawy o VAT, będzie mógł korzystać ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania do czasu przekroczenia w 2014 r. kwoty obrotów w wysokości 20.000 zł.
Podatek od towarów i usług w zakresie świadczenia usług przez Spółkę i ich dokumentowania w okresie od rozwiązania Umowy pożyczki świadczonej na rzecz Pożyczkobiorcy do wznowienia tej Umowy oraz w zakresie powstania obowiązku podatkowego i obowiązku wystawienia faktury z tytułu usługi pożyczki świadczonej na rzecz Pożyczkobiorcy w okresie od rozwiązania do wznowienia Umowy pożyczki.
Czy w 2013 r. będzie Pan miał prawo do zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług?
Czy Wnioskodawczyni korzysta ze zwolnienia ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy fiskalnej w sytuacji, gdy w roku podatkowym 2012 rozpoczęła działalność gospodarczą tzn., czy w opisanym stanie faktycznym korzysta ze zwolnienia określonego w paragrafie 3 ust. 7 rozporządzenia z dnia 26 lipca 2010 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z
Czy otwierając ponownie działalność podatnik był zobowiązany do ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy fiskalnej?
Prawo do odliczenia podatku z faktur dokumentujących raty leasingu samochodu osobowego w okresie zawieszenia działalności gospodarczej oraz prawo do odliczenia podatku z faktur dokumentujących wydatki związane z użytkowaniem samochodu w okresie po wznowieniu działalności
Stwierdzić należy, iż po wznowieniu działalności gospodarczej Wnioskodawca będzie miał prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki ponoszone w tym czasie, w zawiązku z eksploatacja leasingowego samochodu osobowego, wykorzystywanego przez Niego w prowadzonej działalności gospodarczej.
Stwierdzić należy, iż ww. wydatki, tj. koszty poniesione w okresie zawieszenia działalności, na: opłatę wstępną, kolejne raty leasingowe oraz dodatkowe koszty związane z umową nie mogą stanowić w firmie Wnioskodawcy kosztów uzyskania przychodu , ponieważ umowa leasingu operacyjnego samochodu osobowego zawarta została w okresie zawieszenia działalności gospodarczej. W odniesieniu do tych opłat możliwość
po wznowieniu działalności gospodarczej Stronie przysługuje prawo do rozliczenia kwot podatku naliczonego, od wydatków ponoszonych w trakcie trwania zawieszenia działalności gospodarczej
Czy podatnik, będący osobą fizyczną, może prowadzić ewidencję przy zastosowaniu kasy rejestrującej, używanej w poprzednio prowadzonej działalności, zlikwidowanej w ubiegłym roku ?
Podatnik zwrócił się z zapytaniem co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej obowiązku złożenia zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R przed wykonaniem pierwszej czynności po wznowieniu działalności.