Dotyczy braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji dotyczącej remontu budynku.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z działaniami z zakresu CSR.
Skoro świadczenie będzie wypłacane na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, to będzie korzystało ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 113 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Obowiązek informacyjny w sytuacji przekazania kuponów podarunkowych na rzecz wolontariuszy.
Możliwość objęcia wsparciem firm zatrudniających od 10 do 49 osób w postaci zwolnienia w wysokości 50% składek ZUS za okres od marca do maja 2020 r. oraz prawo do ponownego przyznania świadczenia postojowego, ale nie więcej niż trzykrotnie - to najważniejsze rozwiązania, jakie wprowadza nowelizacja tarczy antykryzysowej.
Zwrot wydatków poniesionych przez pracowników związanych z ich udziałem w akcji woluntarystycznej w ramach wolontariatu pracowniczego np. kosztów podróży i noclegu, bądź też równoważne z tym zwrotem korzystanie przez nich np. z wykupionych przez Spółkę noclegów i zapewnionego przez Spółkę transportu w związku z wykonywaniem czynności woluntarystycznych stanowi przychód pracownika podlegający opodatkowaniu
Zwolnienie z opodatkowania przychodu powstałego po stronie pracowników z tytułu zwrotu poniesionych wydatków, jak również korzystanie ze świadczeń zapewnionych przez pracodawcę, związanych z udziałem pracowników w akcji woluntarystycznej w ramach realizacji polecenia służbowego.
Czy dla skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego z podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu otrzymania przez wolontariuszy kieszonkowego i comiesięcznego ryczałtu na wyżywienie, muszą oni przedstawić dokumenty finansowe, np. faktury VAT, rachunki, potwierdzające wydatkowanie otrzymanych na te cele środków?