Ustalenie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wykonanie ogrodu pokazowego.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na budowę i wyposażenie sauny w postaci odpisów amortyzacyjnych oraz wydatków na bieżące utrzymanie sauny (koszt energii elektrycznej, serwis oraz ewentualne koszty napraw pieca w saunie, po okresie gwarancji).
Czy wydatki na urządzenie oraz wyposażenie sauny, a także jej bieżące utrzymanie mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów wnioskodawcy na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tj. Dz. U. Z 2021 r. Poz. 1800 z późn. zm.), względnie na podstawie art. 15 ust. 6 (odpisy amortyzacyjne od środków trwałych) ustawy o p.d.o.p., jako tzw.
w zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału w nieruchomości nabytego w spadku.
Zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 8% dla usług odpłatnego udostępniania siłowni, sauny, bieżni, sklasyfikowanych przez Wnioskodawcę do PKWiU 93.11.10.0.
Stawka podatku na usługę montażu basenu, wanny SPA lub wanny z hydromasażem.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych urządzeniem oraz wyposażeniem sauny.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla czynności związanych z dostawą, montażem i uruchomieniem saun, łaźni parowych, wanien SPA oraz montażem urządzeń do tych saun.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usług dostawy towarów wraz z montażem.
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, przy założeniu, że wykonywanie tej usługi będzie się odbywać w obiektach budowlanych, objętych społecznym programem mieszkaniowym, Wnioskodawca może w swojej kalkulacji cenowej, przyjąć opodatkowanie tej usługi podatkiem od towarów i usług na poziomie stawki obniżonej w wysokości 8%?
w zakresie stawki podatku VAT dla sprzedaży karnetów i wejściówek uprawniających do wstępu do parku wodnego i korzystania z jego infrastruktury
W zakresie stawki podatku dla świadczonych usług związanych z działalnością obiektów sportowych oraz usług związanych z rekreacją w ramach wstępu do sauny.
Stawka podatku VAT na montaż wanien, jacuzzi i saun parowych wykonywanych w obiektach budownictwa mieszkaniowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dotyczącej wstępu na basen z sauną, wstępu na siłownię wraz z basenem z sauną i zajęciami fitness, usługi sauny, solarium, siłowni, usługi wstępu na areobik, jogę, aquaareobik, zumbę, szkołę pleców, usługę bilardową, wstęp na jaskinię solną w celach rekreacyjnych, usługi masaży kosmetycznych, zabiegów wyszczuplających, body detox oraz usługi wypożyczenia
Stawka podatku dla sprzedaży karnetów/abonamentów uprawniających do wstępu do danego typu obiektów i korzystania ze znajdującej się w nich infrastruktury.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla świadczonych usług udostępniania pływalni i sauny.
prawo do pełnego odliczenia podatku VAT wykazanego w fakturach zakupowych dotyczących budowy pływalni wraz z zapleczem,termin odliczenia podatku do towarów i usług związanego z budową pływalni wraz z zapleczem,
stawka podatku VAT dla usług świadczonych przez Powiat w zakresie udostępnienia pływalni wraz z zapleczem na rzecz podmiotów trzecich,
Czy istnieje możliwość zastosowania preferencyjnej stawki podatku VAT 8% dla usług obejmujących korzystanie z sauny i solarium?
stawka podatku VAT dla pojedynczych wejść, karnetów czasowych oraz sprzedaży hurtowej usługi siłowni, squash, sauny, zajęć fitness i usługi masażu (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla sprzedaży karnetów wstępu upoważniających klienta do korzystania ze sprzętu zlokalizowanego w Klubie.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla opłaty rozliczeniowej, którą Spółka obciąża Operatora za wstęp klientów na teren Klubu na podstawie zewnętrznej karty abonamentowej.