Interpretacje

Interpretacja
13.08.2003 Podatki

Na jakich zasadach można dokonać korekty podatku naliczonego przy imporcie towarów w przypadku udzielenia rabatu przez kontrahenta zagranicznego?

Interpretacja
22.08.2003 Podatki

Otrzymanie premii pieniężnej z tytułu przekroczenia określonego limitu zakupów w świetle ustawy o VAT

Interpretacja
27.08.2003 Podatki

W jaki sposób i kiedy należy dokonać korekty sprzedaży i podatku VAT w związku z reklamacją towaru zgłoszoną przez nabywcę?

Interpretacja
04.11.2003 Podatki

Czy w przypadku, gdy na prośbę jednostki prowadzącej działalność gospodarczą kontrahent zagraniczny uregulował należność za fakturę przed upływem terminu płatności, pomniejszając należność wynikającą z faktury o 3% (koszty związane z przedterminową spłatą zobowiązania), różnicę wynikającą z faktury a dokonaną wpłatą można zaewidencjonować w ciężar kosztów?

Interpretacja
30.12.2003 Podatki

w sprawie ustalenia podstawy opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku udzielania rabatów od świadczonych usług oraz wykonywania usług bezpłatnych.

Interpretacja
28.01.2004 Podatki

"czy w przypadku, gdy rabaty odnoszą się do przychodów danego roku podatkowego, ale są dokumentowane fakturą korygującą wystawioną już po jego zakończeniu, powinny korygować przychody podatkowe roku, którego dotyczą, tj. przychody, w stosunku do których rabat jest udzielony?";

Interpretacja
13.02.2004 Podatki

Obowiązek podatkowy z tytułu świadczenia usług udostępniania drogi dojazdowej. Podstawa opodatkowania tej usługi. Dokumentowanie obniżenia ceny za usługę.

Interpretacja
10.03.2004 Podatki

dotyczy podstawy opodatkowania podatkiem VAT za sprzedaż energii elektrycznej na rzecz pracowników na mocy Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.

Interpretacja
15.03.2004 Podatki

dotyczy zakwalifikowania do przychodów stosowanych rabatów towarowych i upustów w cenie w trakcie zorganizowanej akcji "Karta Stałego Klienta" w celu zwiększenia sprzedaży

Interpretacja
22.03.2004 Podatki

1.Czy udzielany przez Spółkę rabat obniża obrót w podatku od towarów i usług,2.Czy właściwym sposobem udokumentowania przedmiotowego rabatu jest wystawienie faktury VAT korygującej,3.Czy udokumentowanie obniżenia ceny może być dokonane poprzez wystawienie jednej zbiorczej faktury VAT korygującej do wszystkich pierwotnych faktur sprzedaży na rzecz jednego kontrahenta,4.Czy w odniesieniu do nazw towarów

Interpretacja
29.03.2004 Podatki

Czy podlega opodatkowaniu podatkiem VAT czynność wydania nagród klientom, którzy zakupili określoną przez sprzedawcę ilość towaru?

Interpretacja
02.04.2004 Podatki

Spółka zapytuje: 1) czy premia jest premią w jej potocznym rozumieniu, a więc swoistym wynagrodzeniem za osiągnięcie danego rezultatu (obrotu), wskutek czego jej dokumentowanie może odbywać się za pomocą not księgowych lub też not obciążeniowych, czy też premię tę należy uznać za upust czy rabat, a tym samym w przypadku ich przyznania Spółka będzie zobowiązana wystawić fakturę korygującą, 2) czy w

Interpretacja
19.05.2004 Podatki

Czy zwrot wydatków zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów - w tym w formie udzielonego rabatu - dokonany po zakończeniu roku podatkowego, w którym zaliczenie do kosztów miało miejsce, stanowi przychód roki podatkowego, w którym wydatki zostały zwrócone bądź potrącone z wierzytelnością kontrahenta.

Interpretacja
22.06.2004 Podatki

1. Jak należy liczyć podatek VAT od sprzedaży promocyjnej towarów w zestawach?2. Czy towar z kończącym się terminem przydatności, dodawany gratis do sprzedawanych produktów należy uznać jako reklama?3. Od jakiej ceny należy wyliczyć podatek VAT przy wydawaniu towarów gratis w czasie trwania akcji "Karta Stałego Klienta"?

Interpretacja
14.07.2004 Podatki

Jakie są zasady opodatkowania otrzymanych przez apteki premii i bonusów za lokowanie u sprzedawcy większej ilości zamówień, dokonywanie wcześniejszych zapłat niż w terminach płatności określonych na fakturach, realizację zamówień handlowych przez modem, zapłatę zobowiązań drogą inną niż przez akwizytora?

Interpretacja
22.07.2004 Podatki

1. Czy istnieje możliwość zastosowania nowych regulacji prawnych w zakresie podatku VAT do dokonywania, w przypadku udzielenia rabuta po dokonaniu sprzedaży, korekt faktur VAT wystawionych przed dniem 1 maja 2004r?2. Czy w przypadku gdy podatnik nie dokonał obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w ustawowych terminach, możliwe jest złożenie korekty deklaracji VAT-7 za okres sprzed

Interpretacja
02.08.2004 Podatki

Podatnik zwraca się z zapytaniem, w którym momencie ? rozliczeniu za który okres, należy dokonać korekty rozliczeń VAT spowodowanych zmianą podstawy opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów po udzieleniu rabatu. Zdaniem Podatnika, winien dokonać korekty zakupów w rozliczeniu za miesiąc, w którym kontrahenci wystawiają faktury korygujące.

Interpretacja
20.08.2004 Podatki

1. Czy można odliczyć podatek naliczony z faktur VAT dokumentujących transakcje krajowe zawierających NIP nadany dla transakcji wewnątrzwspólnotowych ?2. W jaki sposób należy wykazać dostawę towarów, w przypadku, gdy przed złożeniem deklaracji za dany okres sprawozdawczy spółka nie posiada dowodów potwierdzających, że towary będące przedmiotem wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów zostały wywiezione

Poprzednia Następna