Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z opłatami leasingowymi oraz wydatków bieżących związanych z utrzymaniem i eksploatacją przyczepy kempingowej.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego przy zakupie przyczepy oraz wydatków eksploatacyjnych związanych z jej użytkowaniem.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup przyczepy oraz zdobycia uprawnień do prowadzenia samochodu osobowego z przyczepą.
Możliwość zastosowania procedury VAT-marża przy sprzedaży przyczepy gastronomicznej.
Poniesione wydatki na nabycie przyczepy kempingowej w postaci odpisów amortyzacyjnych oraz wydatki eksploatacyjne związane z jego użytkowaniem (tj. wydatki na ubezpieczenie przyczepy, wydatki na przeglądy i ewentualne naprawy) oraz opłaty za parking, pod warunkiem ich prawidłowego udokumentowania, może Pan zaliczyć w całości do kosztów uzyskania przychodów,
Skoro planowany zakup przyczepy kempingowej nie wykazuje ścisłego i jednoznacznego związku z wykonywanymi czynnościami opodatkowanymi podatkiem od towarów i usług, nie przysługuje Panu prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup przyczepy oraz koszty eksploatacyjne związane z jej użytkowaniem.
Brak konieczności złożenia informacji o wewnątrzwspólnotowym nabyciu środków transportu oraz rozliczenia podatku VAT w sposób przewidziany dla środków transportu w przypadku nabycia ciągników siodłowych
Brak możliwości zastosowania procedury VAT-marża przy odsprzedaży przyczepy kempingowej pochodzącej z importu z Wielkiej Brytanii.
Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w kwestii braku obowiązku zastosowania kasy rejestrującej on-line w przyczepie typu food truck.
brak obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej online
Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu dot. zakupu ciągnika rolniczego, przyczepy, kosiarki wysięgnikowej wraz z głowicą koszącą oraz podstawa opodatkowania
prawa do częściowego odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków ponoszonych w związku z zakupem przyczepy rolniczej, według proporcji VAT skalkulowanej na podstawie § 3 ust. 2 Rozporządzenia, braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków ponoszonych w związku z zakupem traktora ogrodowego i kosiarki.
Czy namiot turystyczny dostawny zwany "dostawką" lub "przedsionkiem" ma być potraktowany jako sprzęt turystyczny, co jednocześnie umożliwia wybór ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jako sposobu opodatkowania w wypadku handlu takim asortymentem?
Określenia źródła przychodów z tytułu najmu przyczepy kempingowej oraz możliwości opodatkowania tych przychodów zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
W zakresie prawidłowości zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 23% do dostawy łodzi ratunkowej oraz dostawy przyczepy służącej do przewozu łodzi sprzedawanej wraz z łodzią ratunkową.
Czy przychody z tytułu najmu przyczep kampingowych mogą być kwalifikowane jako przychody z innych źródeł, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i opodatkowane na zasadach ogólnych, bez konieczności zakładania działalności gospodarczej?
w zakresie obowiązku złożenia VAT-23 z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia naczepy ciężarowej
Podatek dochodowego od osób prawnych w zakresie zastosowania współczynnika 80% przychodów z działalności polegającej na udostępnianiu składników majątku, zaliczania do przychodów z działalności polegającej na udostępnianiu składników majątku przychodów z ich sprzedaży na rzecz najemcy oraz zaliczania do przychodów z działalności polegającej na udostępnianiu składników majątku przychodów z ich sprzedaży
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości uznania zawartych umów najmu za podatkowe umowy leasingu operacyjnego.