Świadczone przez Wnioskodawcę usługi, opisane we wniosku, spełniają/będą spełniały definicję usług pośrednictwa w świadczeniu usług ubezpieczeniowych. W związku z tym, wykonywane przez Wnioskodawcę usługi korzystają/będą korzystały ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy o VAT.
Stawka ryczałtu ewidencjonowanego dla działalności usługowej sklasyfikowanej pod symbolem PKWiU 74.90.12.0.
Uznanie działalności związanej z obrotem kryptowalutą za pomocą narzędzi strony internetowej za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT i korzystające ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 7 ustawy o VAT.
Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla usług pośrednictwa w sprzedaży biletów lotniczych.
Zwolnienie od podatku czynności świadczonych przez Państwa oraz ujęcia faktur korygujących w rozliczeniu za okres rozliczeniowy, w którym Wnioskodawca wystawi faktury korygujące oraz podatku dochodowego od osób prawnych.
Brak konieczności wliczenia kwot świadczonych usług pośrednictwa ubezpieczeniowego do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT, oraz dokumentowanie świadczonych usług.
Prawo do skorzystania ze stawki podatku 0% dla dostaw części dla jednostek pływających, na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT.
Możliwość zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy, usług nabywanych od Firmy niemieckiej.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości dostarczania konsumentom paragonów w formie elektronicznej wraz z obrazem tego paragonu.
Brak możliwości zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy, usług nabywanych od Firmy niemieckiej.
Usługi świadczone na rzecz Wnioskodawcy, nabywane w ramach importu usług, nie będą korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy, gdyż w świetle powołanych wyżej przepisów oraz orzecznictwa TSUE, czynności podejmowane przez Firmę niemiecką nie spełniają przesłanek do uznania ich za usługi ubezpieczeniowe, a tym samym i za pośrednictwo ubezpieczeniowe
Osiągane przez Wnioskodawcę przychody ze świadczenia w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej usług będących przedmiotem wniosku, sklasyfikowanych według PKWiU w grupowaniu 74.90.12.0 „Usługi pośrednictwa komercyjnego i wyceny, z wyłączeniem wyceny nieruchomości i ubezpieczeń”, podlegają/będą podlegać opodatkowaniu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Określenie stawki ryczałtu dla usług sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 74.90.12.0.
Określenie stawki ryczałtu dla usług sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 74.90.12.0.
W zakresie ustalenia: 1. czy Spółka ma obowiązek pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, od kwot przekazywanych na rzecz Producenta na podstawie zawartej umowy współpracy, za zakup licencji end user na Produkty przeznaczone na odsprzedaż klientom Spółki w tzw. modelu „white label”, czyli pod własną marką Spółki, 2. czy Spółka dokonując płatności, o
Brak obowiązku wykazywania w zgłoszeniu aktualizacyjnym NIP-8 lokalu, w którym podnajemca świadczy na rzecz Banku usługi pośrednictwa sprzedaży produktów bankowych jako miejsca prowadzenia działalności Banku.
Obowiązki płatnika związane z opodatkowaniem wynagrodzenia Agenta będącego rezydentem Litwy z tytułu świadczenia na rzecz Spółki usług pośrednictwa w transakcjach handlowych.
Opodatkowanie przychodów uzyskiwanych w związku z wynajmem nieruchomości przy pomocy pośrednika.
Opodatkowanie przychodów według ryczałtu ewidencjonowanego oraz zastosowania stawek podatku dla świadczonych usług.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rzecz klientów związanych z obsługą rezerwacji.
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego dla świadczenia usług pośrednictwa faktoringowego.
Określenie stawki ryczałtu z tytułu świadczonych usług sklasyfikowanych wg PKWiU pod symbolem 74.90.20.0.