1. Czy odsetki od odszkodowania należy traktować jako świadczenie odrębneod świadczenia pierwotnego i opłacić od niego podatek?Jeśli odsetki, o których mowa nie są zwolnione od opodatkowania to: a) Czy można odliczyć koszty pełnomocnika procesowego (w tej sprawie w sądzie pracy ustanowionego)? b) Czy istnieje możliwość zwolnienia z opodatkowania zasądzonych przez sąd wyrokiem odsetek ustawowych?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym koszty wynagrodzenia Kancelarii mogą być zaliczone w ciężar kosztów uzyskania przychodu na zasadach, określonych w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy przychód uzyskany z tytułu ustanowienia służebności przesyłu, wykazany w PIT8C, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy przychód uzyskany z tytułu ustanowienia służebności jest wolny od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy koszty postępowania odwoławczego z tytułu wpisu od odwołania oraz wynagrodzenia pełnomocnika stanowią koszty uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 Ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku od osób prawnych?
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania potwierdzenia odbioru faktury korygującej wysłanej na adres podmiotu wskazanego przez nabywcę w umowie za wypełniające przesłanki określone w art. 29 ust. 4a ustawy o podatku od towarów i usług.
Opodatkowanie opłaty pocztowej w przypadku posiadania pełnomocnictwa do zawarcia umowy o świadczenie usług pocztowych w imieniu i na rachunek kupującego
Czy podlega opodatkowaniu sprzedaż działek, wobec których szeregu działań zmierzających do zbycia ich po najatrakcyjniejszej cenie dokonał pełnomocnik Wnioskodawcy?
określenie terminu otrzymania faktury VAT w rozumieniu art. 86 ust. 2 pkt 1 i ust. 10 ustawy, w przypadku jej doręczenia pełnomocnikowi Wnioskodawcy
W jaki sposób zalicza się do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenie pełnomocnika?
Czy świadczenie pomocy prawnej z urzędu tj. na podstawie postanowienia sądu albo rady adwokackiej jest przychodem z działalności gospodarczej i przychód z tego tytułu powinien być wykazany w książce przychodów i rozchodów (i Wnioskodawca sam powinien odprowadzić za siebie do urzędu skarbowego zaliczkę na podatek dochodowy od wynagrodzenia otrzymanego od sądu), czy przychód ten powinien być zaliczony
Czy przychód uzyskany z tytułu ustanowienia służebności jest wolny od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy przychód uzyskany z tytułu ustanowienia służebności przesyłu, wykazany w PIT8C, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w opisanej sytuacji (zawarcie umowy w imieniu kupującego), przekazane środki pieniężne na pokrycie zobowiązań kupującego względem Poczty lub firmy kurierskiej stanowią dla Wnioskodawcy podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług?
Czy zgodnie z obowiązującym prawem istnieje możliwość, aby na podstawie raz złożonego pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji POG dany pracownik lub inna osoba upoważniona (np. adwokat lub osoba uprawniona do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych), mogła podpisywać deklaracje POG co miesiąc, bez konieczności każdorazowego dołączania nowego pełnomocnictwa do każdej deklaracji?
Określenie źródła przychodu z tytułu pełnienia funkcji pełnomocnika Wspólnika w jednoosobowej spółce Skarbu Państwa.
należy stwierdzić, iż w przypadku złożenia przez pełnomocnika oryginału pełnomocnictwa nie jest wymagane jego urzędowe lub notarialne poświadczenie. Poświadczenie takie jest wymagane wyłącznie w przypadku złożenia kopii pełnomocnictwa. Dodatkowo należy nadmienić, iż zgodnie z art. 137 § 3 zdanie 2 Ordynacji podatkowej, organ podatkowy posiada uprawnienia, umożliwiające w ramach wątpliwości żądać urzędowego
1. Czy pełnomocnictwo zawierające wyraźne upoważnienie do reprezentacji Spółki na etapie kontroli podatkowej i postępowania podatkowego za wskazany w nim okres, złożone na etapie kontroli podatkowej w urzędzie skarbowym jest skuteczne w momencie wszczęcia postępowania podatkowego? 2. Czy w sytuacji przedstawionej powyżej postępowanie kontrolne byłoby traktowane jako pierwszy etap postępowania kontrolnego
Ustalenia podstawy opodatkowania przy świadczeniu usług wraz z ponoszonymi opłatami pocztowymi na podstawie udzielonego pełnomocnictwa.
Czy były członek zarządu Spółki, któremu nie udzielono pełnomocnictwa, może skutecznie reprezentować Spółkę, składać wyjaśnienia i odbierać korespondencję skierowaną do Spółki w postępowaniu podatkowym i postępowaniu w zakresie kontroli podatkowej?
Czy zgodnie z brzmieniem art. 137 § 3 Ordynacji podatkowej stałe pełnomocnictwo ogólne, skutecznie udzielone i należycie opłacone, upoważniające pełnomocnika m.in. do reprezentowania Spółki przed organami skarbowymi i podatkowymi w zakresie postępowania podatkowego prowadzonego w związku z jej działalnością gospodarczą, jest wystarczające dla pełnomocnika do złożenia w imieniu Spółki wniosku o stwierdzenie
Osoba wyznaczona do reprezentowania podatnika w trakcie kontroli podatkowej nie jest pełnomocnikiem procesowym, o którym mowa w art. 136 Op. Zatem nie można uznać, iż podjęte czynności kontrolne tj. dostarczenie upoważnienia do kontroli bezpośrednio kontrolowanemu z pominięciem osoby ustanowionej w trybie art. 281a Ordynacji podatkowej skutkują nieważnością tego postępowania. Jednocześnie Urzędy Kontroli