Nieuznanie wykonywanych czynności za jedno świadczenie kompleksowe (dostawa z montażem) oraz opodatkowania dokonywanych świadczeń.
Zakwalifikowanie transakcji opisanej we wniosku jako dwa odrębne świadczenia i w konsekwencji uznania dostawy towarów jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów w Polsce przez Kontrahenta oraz uznanie usługi nadzoru nad montażem za usługę związaną z nieruchomościami.
Nie uznanie dostawy maszyn w ramach Projektu za dostawę towarów z montażem, nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, obowiązek rozliczenia Projektu zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy oraz obowiązek rejestracji na podstawie art. 96 ust. 1 ustawy.
Zwolnienie usług projektowania budynków oraz pełnienia funkcji kierownika budowy od podatku VAT na podstawie art. 113.
Uznanie zbycia nieruchomości w drodze wywłaszczenia za podlegającą opodatkowaniu oraz zastosowanie zwolnienia od podatku do czynności wywłaszczenia działek nr 1 (Działki nr 1) oraz działek nr 2
Nieuznania wykonywanych czynności za jedno świadczenie kompleksowe (dostawa z montażem) oraz opodatkowania dokonywanych świadczeń.
Możliwość zastosowania stawki zryczałtowanego podatku dochodowego PKWiU 70.22.20.0
Nieuznania wykonywanych czynności za jedno świadczenie kompleksowe (dostawa z montażem) oraz opodatkowania dokonywanych świadczeń.
W zakresie ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawcy przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na usunięcie nieprawidłowości stanu technicznego wiaduktu zgodnie z decyzją X.
Czy Spółka ma prawo do zastosowania zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT, do całości dochodu (do wysokości limitu dostępnej dla Spółki pomocy publicznej) związanego ze sprzedażą Systemu, zaprojektowanego zgodnie z wytycznymi opracowanymi przez Spółkę i składającego się z elementów opracowanych i wyprodukowanych zarówno bezpośrednio przez Spółkę
Przekroczenie przez Spółkę terminu określonego w art. 5 ust. 3 UPO PL-NL oznacza, że zakład będzie istniał od samego początku (tj. od dnia rozpoczęcia prac budowlanych, tj. od 2 stycznia 2023 r.), a nie od momentu przekroczenia 12 miesięcy od momentu rozpoczęcia prac. Zrodzi to w rezultacie ograniczony obowiązek podatkowy dla przedsiębiorstwa w państwie źródła, rozciągający się na dochody osiągnięte
Prowadząc działalność w zakresie projektowania architektury, Wnioskodawca będzie mógł skorzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
Stawka ryczałtu dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU: 74.90.20.0, 70.22.30.0 oraz 71.12.20.0.
Czy w opisanych w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym sytuacjach dojdzie do powstania przychodu po stronie Spółki w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, i czy Spółka będzie miała obowiązek dokonania jakiejkolwiek korekty wartości początkowej istniejących środków trwałych lub rozpoznania nowego środka trwałego i wprowadzenia go do ewidencji środków trwałych; - Czy w scenariuszu nr 2, w
Braku możliwości odliczenia w całości lub części podatku VAT w zakresie przeprowadzanych nadzorów i promocji w związku z realizacją projektu.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego na podstawie art. 86 ust. 2a ustawy oraz rozporządzenia.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych nabycia lokalu mieszkalnego.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w sytuacji poniesienia wydatków przed formalnym zakończeniem budowy budynku mieszkalnego w świetle przepisów prawa budowlanego.
Wydanie interpretacji indywidualnej dot.zastosowania zwolnienia z uzyskiwanych dochodów (przychodów) przez Fundusz z siedzibą w kraju UE jako instytucji wspólnego inwestowania
Dotyczy możliwości rozliczenia przychodów z działalności usługowej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Ustalenie miejsca świadczenia usługi nadzoru mechanicznego w zakresie montażu kotłów i rurociągów kotłowych, właściwie wykazania świadczonej usługi w JPK_VAT oraz wykazania w Deklaracji VAT UE.
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
1. Czy realizacja przez Wnioskodawcę w ramach Projektu prac nadzoru nad montażem i uruchomieniem dostarczonych urządzeń, przez okres powyżej 12 miesięcy, bez realizowania przez Wnioskodawcę samych prac montażowych i uruchomieniowych, nie będzie oznaczało dla Wnioskodawcy powstania w Polsce zakładu w rozumieniu updop oraz Umowy z Niemcami? 2. W razie negatywnej odpowiedzi na pytanie nr 1, czy w przypadku