Obowiązek rozpoznania w Polsce wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z przemieszczeniem towarów z Włoch do Polski oraz ustanowienia przedstawiciela podatkowego.
Opodatkowanie oraz dokumentowanie zwrotu ceny zapłaconej przy zakupie towaru oraz wymiany wadliwych części towarów objętych reklamacją.
Czy przychód z nieodpłatnego świadczenia w postaci udzielonych Wnioskodawcy gwarancji powinien być ustalany i rozpoznawany w każdym roku podatkowym przez cały okres obowiązywania gwarancji? Jeśli stanowisko Wnioskodawcy w zakresie pytania nr 1 jest nieprawidłowe, a więc jeżeli przychód z nieodpłatnego świadczenia w postaci udzielonych Wnioskodawcy gwarancji powinien być rozpoznawany jednorazowo w dacie
Brak opodatkowania czynności dostawy towarów lub części zamiennych, przekazanych nieodpłatnie do serwisanta zewnętrznego na terenie innego kraju członkowskiego, do wykonania usługi reklamacji w ramach umowy gwarancyjnej na zlecenie Wnioskodawcy lub bezpośrednio do klienta indywidualnego, który zakupił towar wadliwy, bez względu na sytuację, czy wadliwy towar lub część wymienna są zwracane do Wnioskodawcy
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług wypłaty Świadczeń gwarancyjnych. Brak wpływu otrzymanych kwot na wysokość kwoty podatku należnego i naliczonego.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług wypłaty Świadczeń Gwarancyjnych. Brak wpływu otrzymanych kwot na wysokość kwoty podatku naliczonego i należnego.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług wypłaty Świadczeń gwarancyjnych. Brak wpływu otrzymanych kwot na wysokość kwoty podatku należnego i naliczonego.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług wypłaty świadczeń gwarancyjnych, oraz brak wpływu otrzymanych kwot na wysokość kwoty podatku należnego i naliczonego.
brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług płatności z tytułu Umowy Gwarancji Czynszowej
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług płatności z tytułu Umowy Gwarancji Czynszowej od Gwaranta na rzecz Beneficjenta.
Czy dokonana przez Wnioskodawcę zapłata równowartości sum gwarancyjnych na rzecz gwaranta (ubezpieczyciela) mająca za zadanie pokrycie kosztów wykonawstwa zastępczego podjętego przez Zamawiającego w celu usunięcia wady systemu drenażowego świadczonego przez Spółkę na podstawie Umowy, może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 CIT? (prawidłowe)
Od 3 marca 2011 r. uchybienie przez sprzedawców udzielających gwarancji wymogom sprawdzenia zgodności towaru z dokumentem gwarancyjnym nie będzie miało wpływu na ważność gwarancji i nie będzie pozbawiało kupującego uprawnień z niej wynikających. Takie zmiany wprowadza nowelizacja ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (dalej: ustawa).
Istotą gwarancji jest jej nieodpłatny charakter. Oznacza to, że zarówno udzielenie gwarancji, jak i spełnienie świadczenia gwarancyjnego przez gwaranta następuje bez pobrania dodatkowej opłaty. Gwarant nie może również uzależnić wykonania przyjętego na siebie zobowiązania gwarancyjnego od jakiegokolwiek świadczenia wzajemnego (brak odpłatności w naturze). Należność za świadczenie gwarancyjne jest natomiast