Obowiązki płatnika w odniesieniu do wynagrodzenia należnego Kontrahentowi w związku z realizacją Umowy.
Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów i uznania prowadzonej działalności za działalność publicystyczną.
Dziennikarz ma zamiar rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej obejmującej m.in. pisanie artykułów. Chce je sprzedawać zewnętrznym podmiotom, przenosząc do nich prawa autorskie. Czy w tej sytuacji może stosować 50% koszty uzyskania przychodów?
• Możliwości i moment zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych przez Spółkę na organizację wskazanych we wniosku spotkań integracyjno-szkoleniowych związanych z uczestnictwem w tych spotkaniach: pracowników oraz byłych pracowników (emerytów) oraz kontrahentów, polityków, dziennikarzy.
Świadczenia polegające na bezpośrednim pokrywaniu lub refundacji przez Wnioskodawcę kosztów dojazdów, wyżywienia, zakwaterowania innych niezbędnych wydatków związanych z podróżą, osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej, mającym miejsce zamieszkania w Polsce oraz nierezydentom, którzy nie przedstawią certyfikatu rezydencji, stanowią przychód podlegający opodatkowaniu w Polsce korzystający ze
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów określonych wydatków ponoszonych w związku z Wydarzeniami promocyjnymi Wydawnictwa.
Czy w związku z przychodem opodatkowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych uzyskiwanym z tytułu przygotowania scenariusza audycji i prowadzenia programu ..., ..., ... na antenie telewizji ... - wydatki poniesione na zakup odpowiednich ubrań, butów, ułożenia fryzury (usługi fryzjerskie), zakup kosmetyków, usług kosmetycznych, Wnioskodawczyni może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów - zgodnie
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości stosowania 50% kosztów uzyskania przychodów.
W zakresie możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów.
Obowiązki płatnika w związku z organizacją i pokryciem kosztów wizyty zagranicznych dziennikarzy, na podstawie art. 41 ust 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz obowiązek sporządzenia informacji o wysokości przychodów (PIT 8C) uzyskanych z tego tytułu przez zagranicznych dziennikarzy.
W przeszłości byłem zatrudniony przez 26 lat jako dziennikarz na podstawie umowy o pracę. Przez ostatnie dwa lata pracowałem (i nadal pracuję) w ramach umowy zlecenia w jednej z redakcji. W czerwcu br. skończyłem 60 lat i złożyłem wniosek o wcześniejszą emeryturę. Mimo że spełniłem warunek stażu pracy oraz wieku, ZUS odmówił mi prawa do wcześniejszej emerytury. Czy ta decyzja jest prawidłowa?
Czy uzyskany przez Wnioskodawcę dochód został prawidłowo opodatkowany?
Czy działalność ta kwalifikuje się do objęcia podatkiem zryczałtowanym od osób fizycznych, a jeśli tak, to w jakiej wysokości?
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na: 1. zakup kart przedpłaconych,2. organizację spotkań szkoleniowo-integracyjnych dla pracowników i menadżerów,3. organizację spotkań związanych z obchodami długotrwałej współpracy z danym kontrahentem, w których uczestniczą pracownicy i kontrahenci,4. organizację spotkań dla managementu,5. organizację spotkań z okazji jubileuszu zatrudnienia
Usługę świadczoną w ramach umowy z Radiem uznać należy za usługę dziennikarską, dla której ustawodawca nie przewidział ani obniżonej stawki podatku ani zwolnienia od podatku. Usługa ta podlega więc opodatkowaniu na podstawie art. 146f pkt 1 w związku z art. 41 ust. 1 ustawy stawką podatku w wysokości 23%.
1. Którą datę należy przyjąć za nabycie nieruchomości w celu ustalenia zwolnienia o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy sprzedaż działki następuje w wyniku wykonania działalności gospodarczej (art. 5a pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
opodatkowanie przeniesienia praw autorskich do utworów na podstawie umowy licencyjnej
Czy wydatki Wnioskodawcy związane z Wyjazdami Dziennikarzy będą stanowić koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy?