kwalifikacja wydatków w postaci Gwarancji płynności ponoszonych na podstawie Umowy do kup bezpośrednio związanych z przychodami ze sprzedaży biletów na autokarowy przewóz osób
Czy usługi przewozu osób winny być opodatkowane na zasadach marży dla biur podróży
Czy usługi przewozu osób winny być opodatkowane na zasadach ogólnych
Czy w związku z pokrywaniem ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych kosztów związanych z wynajmem autokaru na zorganizowanie wyjazdu do teatru, kwota poniesionych wydatków stanowi dla pracowników przychód z nieodpłatnych świadczeń, korzystający ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych do wysokości kwoty 380 zł?
Czy własne usługi przewozu osób świadczone za pomocą własnych autokarów winny być opodatkowane na zasadach ogólnych stawką 8%. Czy usługi przewozu osób świadczone za pomocą dzierżawionego autokaru można traktować jako usługi własne, od zakupu których przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego. Czy usługi obce zakupywane dla bezpośredniej korzyści turystów winny być opodatkowane marżą zgodnie
Wnioskodawca będzie zobowiązany do prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy pomocy kasy rejestrującej od pierwszej wykonanej usługi przewozu osób świadczonej na rzecz osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej - co wynika z § 4 ust.1 pkt 2 rozporządzenia.
Czy poniesiony przez pracodawcę koszt wynajęcia autokaru dla pracowników - uczestników wycieczki stanowi przychód tych pracowników podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie paliwa do pojazdów, które po dokonaniu zmian konstrukcyjnych zostały zarejestrowane jako autobusy?
Czy do czynności wynajmu autokarów z kierowcą oraz sprzedaży biletów lotniczych można zastosować szczególną procedurę, o której mowa w art. 119 ustawy, jeżeli czynności te nie wchodzą w skład usług turystycznych?
Prowadzę działalność w zakresie przewozu osób. W chwili obecnej do tego celu posiadam samochód marki Autosan zarejestrowany jako autobus z liczbą miejsc 42. Nie posiadam świadectwa homologacji, ponieważ poprzedni właściciel nie przekazał mi takiego dokumentu, prawdopodobnie wówczas producenci nie wydawali takiego typu dokumentów, ponieważ samochód został wyprodukowany w 1981r. Czy przysługuje prawo
Kiedy prawidłowo stosuje się zwolnienie od podatku od towarów i usług przy sprzedaży autobusu?