Zaliczenie wydatków na rzecz personelu do kosztów uzyskania przychodów.
Ustalenie czy ponoszone przez Spółkę wydatki nie stanowią wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą i nie podlegają opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
1. Czy cena sprzedaży pakietu wierzytelności będzie stanowić dla Spółki w całości przychód podlegający opodatkowaniu? 2. Czy w związku ze sprzedażą wierzytelności, zaliczonych wcześniej do kosztów uzyskania przychodów w całości lub w części (grupa 1), należy rozpoznać koszt uzyskania przychodów? 3. Czy w związku ze sprzedażą wierzytelności zaliczonych wcześniej w całości lub w części do przychodów
Ujęcie w składanym pliku JPK_V7M w pozycji K_36 podatku zapłaconego przez płatnika z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów o których mowa w art. 103 ust. 5aa ustawy.
Nabywane przez Spółkę, w ramach wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, wyroby smarowe o kodzie CN 34 03 99 00 nie podlegają, na podstawie art. 103 ust. 5aa ustawy o VAT, obowiązkom, o których mowa w art. 103 ust. 5a ustawy o VAT. Zatem Spółka jako podatnik nie ma obowiązku zapłaty podatku od towarów i usług w terminie, o którym mowa w art. 103 ust. 5a ustawy, w związku z nabyciem wewnątrzwspólnotowym
Brak obowiązku zapłaty podatku w terminie, o którym mowa w art. 103 ust. 5a ustawy o VAT.
Brak obowiązku zapłaty w terminie, o którym mowa w art. 103 ust. 5a ustawy o VAT, w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem oleju napędowego i oleju bazowego.
Brak obowiązku zapłaty podatku w terminie, o którym mowa w art. 103 ust. 5a ustawy o VAT.
1. Czy wydatki, które Spółka ponosi na dofinansowanie Pakietów Medycznych (zarówno w części dot. Pracowników jak i Członków Rodzin), stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT. 2. Czy wydatki, które Spółka może w przyszłości ponosić na dofinansowanie któregokolwiek z Pakietów dodatkowych będą stanowiły dla niej koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust.
Czy Wnioskodawca, w opisanym stanie faktycznym, w związku z ponoszeniem wydatków na pozapłacową część wynagrodzenia (pakiet benefitów) współpracowników związanych z nią umowami typu B2B może je zaliczyć w koszty uzyskania przychodów?
Prawidłowość rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych w zw. z art. 103 ust. 5a ustawy oraz podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
czy wskazana we wniosku wymiana będzie neutralna podatkowo, a przychodem w rozumieniu ustawy CIT będzie dla Wnioskodawcy cena towaru po zastosowaniu zniżki
Rozliczanie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów (paliw silnikowych)
Ustalenie, czy Wnioskodawca jako oddział instytucji kredytowej w sytuacji sprzedaży portfela wierzytelności kredytowych do niezależnego funduszu sekurytyzacyjnego prawidłowo będzie ustalał wysokość przychodów i kosztów uzyskania przychodów.
Ustalenie dnia wprowadzenia paliw silnikowych do składu podatkowego celem obliczenia i zapłaty podatku z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia tych paliw.
Czy wydatki ponoszone na nabycie w/w usług medycznych, odnoszące się do rodzin, osób spokrewnionych, powinowatych a także bliskich pracowników (narażonych/uczestniczących w wypadkach), mogą być rozpoznane w rachunku podatkowym jako koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?
Rozliczenie kwoty uzyskanej w momencie zbycia wierzytelności powstałych w wyniku prowadzonej działalności bankowej.
Wizyta lekarska, nocleg i wyżywienie, w przypadku gdy stanowią element pakietu leczniczego/pakietu rehabilitacyjne podlegają zwolnieniu od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o VAT.
1. Czy wartość Wynagrodzenia będzie stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o CIT? 2. Czy Wynagrodzenie będzie stanowić koszt inny niż bezpośrednio związany z przychodami, który powinien zostać ujęty w wyniku podatkowym Spółki w momencie i w części w jakiej został ujęty jako koszt dla celów rachunkowych?
Stanowisko Spółki, w zakresie ujęcia w kosztach uzyskania przychodów wydatków z tytułu świadczeń oferowanych Podwykonawcom, należy uznać za nieprawidłowe, ponieważ nie stanowią elementu wynagrodzenia należnego Podwykonawcom za usługi świadczone na rzecz Wnioskodawcy to są wydatkami poniesionymi na rzecz podmiotów trzecich i nie mają związku z przychodami uzyskiwanymi z działalności gospodarczej prowadzonej
Czy wydatki, które Wnioskodawca ponosi/będzie ponosił z tytułu nabywanych pakietów medycznych w części przypadającej na członków rodzin pracowników stanowią/będą stanowić dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2018r. poz. 1036, ze zm. dalej: u.p.d.o.p.)?