Obowiązki płatnika w związku z nieodpłatnym świadczeniem otrzymanym przez zleceniobiorców świadczących usługi opieki domowej w postaci kosztów wyżywienia i pobytu za granicą.
Koszty świadczeń z tytułu podróży służbowych zleceniobiorców, wypłacane na podstawie umowy zlecenia, mogą stanowić koszty uzyskania przychodu z działalności.
Opodatkowanie 8.5% stawką ryczałtu przychodów z usług montażu parkomatów z materiału powierzonego przez zleceniodawcę, objęte PKWiU 26.11.30.0, 26.52.24.0, 27.90.44.0.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą wynagrodzenia za wykonywanie czynności agencyjnych.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom zwrotnej zaliczki na poczet zwiększonych kosztów pobytu za granicą oraz bezzwrotnej zaliczki na poczet wynagrodzenia lub z wypłacanej części wynagrodzenia za usługi pomocy domowej i opieki w Niemczech.
Obowiązki płatnika w związku ze świadczeniem usług opiekuńczych przez zleceniobiorców na terytorium Niemiec.
Obowiązki płatnika w związku z nieodpłatnym zapewnieniem zakwaterowania oddelegowanym zleceniobiorcom.
Nasza firma zamierza zatrudnić na podstawie umowy zlecenia osobę będącą rolnikiem, który opłaca składki w KRUS. Czy powinniśmy zgłosić tego zleceniobiorcę do ubezpieczeń społecznych?
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od opodatkowania – ulga dla seniora.
Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box).
Czy powstanie w Polsce zakład podatkowy Wnioskodawcy w rozumieniu art. 4a pkt 11 ustawy o CIT oraz art. 5 umowy polsko-niemieckiej gdy jedynym członkiem zarządu spółki polskiej jest jedyny członek zarządu spółki niemieckiej
Nasza firma planuje zawarcie od 20 kwietnia 2024 r. umowy zlecenia z emerytem, który dodatkowo jest zatrudniony na umowę o pracę w innym przedsiębiorstwie i tam miesięcznie osiąga minimalne wynagrodzenie. Do jakich ubezpieczeń powinniśmy go zgłosić z tytułu umowy zlecenia?
Wartość pracy osób zatrudnionych nielegalnie na podstawie umowy cywilnoprawnej oraz wartość przychodów tych osób zatrudnionych na podstawie umowy cywilnoprawnej, nie będzie stanowiła przychodów z działalności gospodarczej, określonych w art. 14 ust. 2 pkt 20 ustawy PIT.
Okres wyczekiwania na zasiłek chorobowy to minimalny okres podlegania ubezpieczeniu chorobowemu uprawniający do otrzymania zasiłku chorobowego lub wynagrodzenia chorobowego. Długość okresu wyczekiwania zależy od tego, czy ubezpieczenie chorobowe z danego tytułu jest obowiązkowe, czy dobrowolne. W przypadku ubezpieczenia obowiązkowego wynosi 30 dni, a dobrowolnego – 90 dni. Są także pewne wyjątki, kiedy
Obowiązki płatnika w związku ze świadczeniem usług opiekuńczych przez zleceniobiorców na terytorium Niemiec.
Obowiązki płatnika w zw. z wypłatą zleceniobiorcom należności z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania za granicą i ryczałtów z tytułu noclegów i/lub zwrotu kosztów zdefiniowanych w umowie podróży.
Możliwość zaliczenia przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z udziałem Współpracowników i Zleceniobiorców w Programie.
Obowiązki płatnika w związku z podpisywaniem umów zlecenia z obywatelami Ukrainy.
Dotyczy ustalenia, czy ponoszone przez Spółkę koszty z tytułu pozapłacowych (niepieniężnych) elementów wypłacanego współpracującym ze Spółką na podstawie kontraktów B2B zleceniobiorcom wynagrodzenia (np. karty Multisport, ubezpieczenie na życie/zdrowie, karty przedpłacone) stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych.
W zakresie ustalenia, czy w świetle przepisów art. 15 ust. 1 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 59 ustawy CIT Spółka może zaliczać na bieżąco do kosztów uzyskania przychodów równowartości zapłaconych Składek Regularnych oraz Składek Dodatkowych opłacanych w oparciu o Umowy Ubezpieczenia na Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym, gdzie Ubezpieczającym jest Spółka, a Ubezpieczonymi Pracownicy, Zleceniobiorcy
Zaliczenie usług świadczonych przez Zleceniobiorców do usług nabywanych od innych podatników dla bezpośredniej korzyści turysty i uwzględnienie kosztów tych umów (w tym diety) przy ustalaniu wysokości marży stanowiącej podstawę opodatkowania wykonywanych przez Panią usług turystyki.
Możliwości zastosowania przez płatnika zwolnienia, o którym w art. 21 ust. 1 pkt 23b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do zwracanych kosztów przejazdu.
Obowiązki płatnika w związku z nieodpłatnym udostępnianiem mieszkania zleceniobiorcom.