restrukturyzacja
W trakcie aktualizacji
13.08.2024 Podatki

W Ministerstwie Finansów rozpoczęto prace nad kolejnymi zmianami w PIT i CIT. Celem proponowanych zmian jest uporządkowanie przepisów updof i updop, wyeliminowanie wątpliwości i rozbieżności interpretacyjnych oraz uszczelnienie systemu podatkowego. Zmiany dotyczą m.in. ulgi termomodernizacyjnej i ulgi IP BOX, zagranicznych spółek kontrolowanych, cen transferowych i fundacji rodzinnych. Rząd ma zająć

Interpretacja
17.11.2023 Podatki

Są Państwo zobowiązani do dokonania korekty odliczonej kwoty podatku naliczonego wynikającego z nieuregulowanych faktur, w rozliczeniu za okres, w którym upłynął 90. dzień od dnia upływu terminu płatności określonego w fakturach.

Interpretacja
13.10.2022 Podatki

Prawo do obniżenia podatku należnego z niezapłaconych faktur, na podstawie przepisu art. 89a ustawy o VAT oraz obowiązek korekty podatku należnego w przypadku uregulowania bądź umorzenia części wierzytelności.

Interpretacja
12.09.2022 Podatki

Czy umorzone w części zobowiązania wobec wierzycieli objęte postępowaniem restrukturyzacyjnym stanowią przychód podatkowy.

Interpretacja
12.01.2022 Podatki

Konsekwencje podatkowe zastosowania przepisów dot. „ulgi na złe długi” w sytuacji, gdy wobec spółki komandytowej toczyło się postępowanie restrukturyzacyjne zakończone układem

Interpretacja
07.06.2021 Podatki

Możliwości uwzględnienia straty powstałej z tytułu umorzenia obligacji, w związku z przymusową restrukturyzacją banku.

Interpretacja
27.10.2020 Podatki

Dotyczy powstania przychodu w związku z zmniejszeniem wartości zobowiązania z tytułu Umowy kredytowej w następstwie postępowania restrukturyzacyjnego.

Interpretacja
02.07.2020 Podatki

Po dokonaniu odpisu aktualizującego w odniesieniu do przysługujących od Zamawiającego należności z tytułu części faktur, które powinny zostać zapłacone po odbiorze robót oraz upływie okresu rękojmi i gwarancji, Wnioskodawca będzie uprawniony do uznania wskazanego odpisu aktualizującego za koszt uzyskania przychodu

Artykuł
16.04.2020

Prawo do skorzystania przez wierzyciela z ulgi na złe długi zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest status dłużnika, który w momencie korekty należnego VAT nie może być w trakcie postępowania restrukturyzacyjnego, upadłościowego lub likwidacji. W obecnej sytuacji zagrożenia istnienia wielu firm warto zwrócić uwagę na ten problem, który może zablokować możliwość skorzystania z ulgi i obniżenia

Interpretacja
11.03.2020 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów na straty kredytowe utworzonych na pokrycie wierzytelności, których nieściągalność została uprawdopodobniona na podstawie postanowienia Sądu o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego, mimo że postępowanie układowe zostało w późniejszym okresie umorzone.

Interpretacja
05.11.2019 Podatki

Interpretacja w zakresie skutków podatkowych otrzymania przez Wnioskodawcę kwoty wypłaconej z funduszów masy upadłości w związku z przeprowadzeniem postępowania upadłościowego podmiotu, którego Wnioskodawca jest udziałowcem.

Interpretacja
25.09.2019 Podatki

Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów podatkowych odpis aktualizujący należności za rok 2016 w momencie otwarcia wobec kontrahenta postępowania restrukturyzacyjnego (3 listopada 2016 r.)

Interpretacja
02.08.2019 Podatki

Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z nabyciem usług związanych z przygotowaniem przeprowadzenia restrukturyzacji Grupy.

Interpretacja
25.07.2019 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na nabycie usług w związku z planowaną restrukturyzacją oraz prawidłowa alokacji ww. kosztów do odpowiednich źródeł przychodów.

Interpretacja
25.07.2019 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na nabycie usług w związku z planowaną restrukturyzacją oraz prawidłowa alokacja ww. kosztów do odpowiednich źródeł przychodów.

Interpretacja
12.07.2019 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów umorzonej w 40% wierzytelności w wyniku zatwierdzonego przez Sąd układu restrukturyzacyjnego. Odpis aktualizujący wartość wskazanych we wniosku należności stanowić będzie koszt podatkowy, do wysokości wykazanego wcześniej przychodu należnego z tytułu sprzedaży towaru, tj. w wartości netto.

Poprzednia Następna