Możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych w związku z pobytem i rehabilitacją niepełnosprawnego dziecka w przedszkolu integracyjnym.
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatku na opłacenie czesnego za uczestnictwo syna w obowiązkowym przygotowaniu przedszkolnym (zerówce) w prywatnym przedszkolu integracyjnym.
Brak możliwości odliczenia wydatków poniesionych w ramach ulgi rehabilitacyjnej - wydatek na terapie niepełnosprawnego dziecka (faktury na inną osobę) i na samochód (Wnioskodawca nie był właścicielem ani współwłaścicielem).
1. zwolnienie od podatku VAT – na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 ustawy – usług świadczonych w ramach działalności przedszkola niepublicznego oraz 2. niewliczania – na podstawie art. 113 ust. 2 pkt 2 ustawy – wartości ww. usług do limitu sprzedaży.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy świadczonych przez Panią usług pedagogicznych prowadzonych na terenie placówki oświatowej, zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy świadczonych przez Panią w gabinecie prywatnym zajęć pedagogicznych/edukacyjnych dla dzieci.
Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie
Brak zwolnienia od podatku VAT usług kształcenia dzieci w przedszkolach oraz zwolnienie od podatku VAT usług organizacji półkolonii, kolonii i obozów.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na wykonanie instalacji fotowoltaicznych.
Brak zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy zajęć prowadzonych osobiście przez Pana oraz przez zatrudnionych przez Pana instruktorów - na podstawie umów zawartych z punktem przedszkolnym, - Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy prowadzonych osobiście przez Pana zajęć ruchowych oraz zajęć nauki tańca, na podstawie umów zawartych z rodzicami
Wyłączenie z opodatkowania czynności pobytu i nauczania dzieci w szkołach, przedszkolach i żłobku, wydawania odpłatnie duplikatów świadectw oraz legitymacji szkolnych, korzystania przez dzieci z wyżywienia podczas pobytu w ww. placówkach oświatowych, za które pobiera się od rodziców opłatę.
Czy począwszy od rozliczenia za rok 2022 w swoim rozliczeniu ma Pan prawo odliczyć od dochodu poniesione wydatki na zajęcia terapeutyczno-rehabilitacyjno-edukacyjne oraz inne wyszczególnione terapie (np. dogoterapia) realizowane w punkcie przedszkolnym prowadzonym przez podmiot specjalizujący się w terapii autyzmu udokumentowane wystawionymi przez ten podmiot imiennymi rachunkami?
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. b ustawy usług w zakresie opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat oraz świadczenia usług ściśle z tymi usługami związanych oraz zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy usług w zakresie kształcenia i wychowania oraz świadczenia usług ściśle z tymi usługami związanych.
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego do kwoty wypłaconej na podstawie ugody sądowej.
Podleganie opodatkowaniu świadczenia usług: stołówkowych szkolnych i przedszkolnych na rzecz uczniów i dzieci w wieku przedszkolnym, stołówkowych szkolnych i przedszkolnych na rzecz pracowników placówek, pobytu i nauczania w przedszkolach powyżej pięciu godzin dziennie, organizacji wypoczynku uczniów w kraju i za granicą oraz organizacji turnusów rehabilitacyjnych dla uczniów, organizacji wypoczynku
Wyłączenie od opodatkowania VAT świadczonych przez Gminę czynności wykonywanych za pośrednictwem Szkół, Przedszkoli i Domu Pomocy Społecznej i tym samym nieuznania Gminy w tym zakresie za podatnika VAT.
Uznanie realizowanego zadania własnego Gminy jakim jest sprzedaż obiadów uczniom i przedszkolakom i pobierania z tego tytułu opłat za podlegające wyłączeniu od opodatkowania.
Wyłączenie z opodatkowania opłat za wyżywienie uczniów i dzieci z oddziałów przedszkolnych.