Zwolnienie od podatku VAT świadczonych kursów z języków obcych, matematyki oraz innych przedmiotów.
Zastosowanie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy do świadczonej usługi nauki czytania dla dzieci (stacjonarnie i przez platformę e-learningową).
Korepetycje z fizyki spełniają warunki wskazane w art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy, a tym samym korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy świadczonych przez Panią usług pedagogicznych prowadzonych na terenie placówki oświatowej, zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy świadczonych przez Panią w gabinecie prywatnym zajęć pedagogicznych/edukacyjnych dla dzieci.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy o podatku od towarów i usług dla świadczonych osobiście usług udzielania korepetycji i prywatnych lekcji matematyki oraz możliwość zastosowania zwolnienia z art. 113 ustawy dla zajęć prowadzonych przez zleceniobiorców.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy usług edukacyjnych dotyczących udzielania korepetycji z matematyki.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług edukacyjnych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 ustawy o podatku od towarów i usług.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy, usług nauczania (korepetycje on-line).
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
W zakresie możliwości opodatkowania przychodów uzyskanych ze świadczenia usług edukacyjnych w formie karty podatkowej
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy w zakresie usług prywatnego nauczania (udzielania korepetycji) świadczonych przez pracowników/zleceniobiorców Wnioskodawcy oraz nie wliczenia do limitu określonego w art. 113 ust. 1 ustawy wartości usług prywatnego nauczania, świadczonych przez Wnioskodawcę, które są zwolnione na mocy
Ustalenie źródła z tytułu udzielania korepetycji oraz możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków.
Możliwość opodatkowania przychodów uzyskanych ze świadczenia usług edukacyjnych w formie karty podatkowej.
zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy o VAT, świadczonych przez Wnioskodawcę usług udzielania korepetycji z zakresu elektrotechniki, matematyki i fizyki
w zakresie ustalenia źródła przychodów, do jakiego należy zaliczyć przychody z tytułu udzielania korepetycji, o których mowa we wniosku oraz sposobu rozliczenia uzyskanych z tego tytułu przychodów (dochodów).
Skoro Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności gospodarczej będzie wyłącznie pośrednikiem w sprzedaży kursów (korepetycji), to przychodem uzyskanym z tego tytułu będzie wartość prowizji, którą stanowi różnica pomiędzy kwotą przelaną na konto bankowe Wnioskodawcy od klienta, a kwotą przekazaną przez niego do zleceniodawcy (autora kursu). Za datę powstania przychodu dla celów podatku dochodowego
Czy zajęcia, korepetycje prowadzone w grupach 1-3 osobowych na zasadach opisanych powyżej można rozliczać korzystając z opodatkowania w formie karty podatkowej z art. 23 ust. 1 pkt 11 ustawy w zakresie udzielania lekcji na godziny na warunkach określonych w części XI tabeli w załączniku nr 3 do ustawy?
Stawka podatku (możliwość zastosowania zwolnienia) dla usług: 1. opieki nad dziećmi w wieku powyżej 3 lat; 2. korepetycji (przygotowywania do sprawdzianów, egzaminów, nauki gry na instrumencie); 3. nauki języka obcego; 4. opieki nad osobami starszymi.
1) Czy opisana przez Wnioskodawcę działalność może zostać uznana za działalność wykonywaną osobiście, stosownie do treści art. 13 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy udzielanie lekcji korepetycji mogłoby być opodatkowane jako działalność prowadzona osobiście?
Czy przychody z usług udzielania korepetycji można zakwalifikować do przychodów z osobiście wykonywanej działalności oświatowej, bez konieczności wznawiania działalności gospodarczej?
Czy prywatne lekcje języka, tzw. korepetycje, można zaliczyć do działalności wykonywanej osobiście wskazanej w art. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w którym mowa o przychodach z osobiście wykonywanej działalności oświatowej? Jeśli nie, jak je traktować i jak opłacać podatek?
Czy zajęcia - korepetycje prowadzone grupowo na zasadach opisanych powyżej można rozliczać korzystając z formy karty podatkowej?