Świadczone przez Państwa czynności inkasa na rzecz Miasta, stanowią usługę w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, podlegającą opodatkowaniu na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT.
Czy prawidłowe jest twierdzenie, że uzyskane w ramach umowy UUI i UPPW wpływy z tytułu ściągnięcia wierzytelności od dłużnika nie stanowią w całości przychodów podatkowych Wnioskodawcy, a ich przekazanie klientom (wierzycielom) nie stanowi kosztów uzyskania przychodu, natomiast przychodami podatkowymi Wnioskodawcy są wyłącznie kwoty wynagrodzenia przewidziane w umowie zawartej z klientem (umowie UUI
Czy prawidłowe jest twierdzenie, że uzyskane w ramach umowy faktoringu wpływy z tytułu spłaty wierzytelności przez odbiorcę nie stanowią w całości przychodów podatkowych, a ich przekazanie faktorantom nie stanowi kosztów uzyskania przychodu, natomiast przychodami podatkowymi są wyłącznie kwoty należne Wnioskodawcy z tytułu zawartej umowy faktoringu (tj. prowizja podstawowa, dodatkowa, windykacyjna,
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania wynagrodzenia (prowizji) za pobieranie opłaty targowej w imieniu i na rzecz Gminy.
zastosowanie zwolnienia z VAT dla usług płatniczych świadczonych przez Wnioskodawcę w charakterze inkasenta
w zakresie zastosowania zwolnienia z VAT dla świadczonych usług płatniczych świadczonych w charakterze inkasenta
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania poboru opłaty skarbowej przez Powiat za wynagrodzeniem za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
opodatkowanie otrzymywanego przez Wnioskodawcę wynagrodzenia za pobór na rzecz gminy opłat miejscowych.
Czy w przypadku wypłaty wynagrodzenia dla sołtysów w wysokości do 200 zł powinny być zastosowane przepisy, o których mowa wart. 41 ust. 1 - tzn. na zasadach ogólnych, pobrać zaliczkę na podatek i pobrać miesięczne koszty uzyskania w wysokości 20% przychodu, czy można zastosować art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tzn. nie stosować miesięcznych kosztów uzyskania i pobrać
Czy w przypadku, gdy Wnioskodawca dokonuje wyłącznie sprzedaży usług turystycznych za pośrednictwem strony internetowej, za które płatność następuje w całości przelewem lub kartą płatniczą na rachunek bankowy podatnika, Wnioskodawca nie jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji sprzedaży przy pomocy kasy rejestrującej ? Czy w przypadku, gdy zbiorczego przelewu wynagrodzenia za usługę turystyczną na
Czy gmina prawidłowo zakwalifikowała wypłacone sołtysominkasentom wynagrodzenia z tytułu czynności poboru inkasa podatków do przychodów, o których mowa w art. 13 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy do wynagrodzenia nie przekraczającego kwoty 200 zł, otrzymanego przez sołtysa z tytułu poboru podatku w drodze inkasa powinny być zastosowane przepisy mówiące o tym, że w takiej sytuacji nie uwzględnia się kosztów uzyskania przychodu, a zryczałtowany podatek wynosi 18%?
1. Czy czynności w ramach prowadzonego inkasa opłaty targowej winny zostać uznane za usługę w rozumieniu ustawy o VAT, a w konsekwencji czy zapłata tytułem dokonania czynności poboru opłaty targowej (wynagrodzenie) winna zostać powiększona bądź też powinna zawierać w sobie podatek VAT? 2. Czy w świetle ustawy o VAT wynagrodzenia płatników i inkasentów (wywodzące się z ordynacji podatkowej i przepisów
Zwolnienie od podatku czynności poboru opłaty targowej w drodze inkasa przez zakład budżetowy.
Czy w stosunku do wynagrodzenia wypłacanego inkasentowi, będącemu osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą Urząd powinien pobierać zaliczkę na podatek dochodowy i postępować zgodnie ze wskazaniami art. 41 i 42 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wynagrodzenie za pobór opłaty targowej ustanowione uchwałą Rady Miasta dla inkasentów (Zakładu, Spółki) wyznaczonych do pobierania opłaty targowej w drodze uchwały, która ma charakter należności publicznoprawnej stanowiącej dochód publiczny (budżetu gminy), podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy od prowizji należnej z tytułu inkasa Spółka powinna płacić podatek VAT?
Czy wynagrodzenie Wnioskodawcy wykonującego czynności poboru opłaty targowej (inkaso) na podstawie uchwały jednostki samorządu terytorialnego jest czynnością opodatkowaną podatkiem od towarów i usług?
Czy Urząd Gminy winien pobrać 10% zryczałtowany podatek dochodowy od wartości nagrody, wystawić deklaracje PIT-8AR dla osoby, która wygrała nagrodę i wpłacić na konto urzędu skarbowego należny podatek, czy może potraktować nagrodę jako przychód związany z działalnością gospodarczą, zgodnie z art. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?Czy kwaterodawca na należną sobie prowizję może wystawić
Dotyczy interpretacji przepisów podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług inkasenta świadczonych na zlecenie.