Możliwości zastosowania 6% stawki podatku, o której mowa w art. 7a ust. 1 ustawy o PCC do umowy sprzedaży ponad 6 lokali mieszkalnych w przypadku gdy prawa i obowiązki z umów przedwstępnych zawartych przez podmioty trzecie w 2023 r. w drodze cesji zostały przeniesione na Wnioskodawcę.
Dotyczy ustalenia, czy wydatki dotyczące umowy leasingu samochodu osobowego, której Wnioskodawca stał się stroną wskutek umowy cesji, poniesione przed wydłużeniem okresu leasingu, podlegają ograniczeniu w rozpoznaniu kosztów uzyskaniu przychodu na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków na aranżację mieszkania.
Możliwości dokonania korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego z tytułu dostawy towarów lub świadczenia usług w odniesieniu do Wierzytelności zakwestionowanych objętych Cesją zwrotną oraz określenia w rozliczeniu za jaki okres należy dokonać tej korekty.
W zakresie ustalenia: 1. czy świadczenia (…) Wspólnika świadczone na rzecz Spółki, będą stanowiły dla Spółki ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu Ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, 2. czy usługi informatyczne świadczone na rzecz Spółki przez syna Wspólnika będą stanowiły
Skutki podatkowe zawarcia umowy przenoszącej prawa z umowy pożyczki.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości, możliwość zwolnienia od podatku sprzedaży Nieruchomości oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z zakupem Nieruchomości
Powstanie przychodu z tytułu zawarcia umowy cesji (przeniesienia wierzytelności) roszczeń z tytułu umowy kredytu frankowego.
Zbycie przez Spółkę w drodze cesji praw i obowiązków wynikających z umów przedwstępnych sprzedaży Działek będzie stanowiło odpłatne świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy i będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy.
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży wierzytelności poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.
Wystawienie faktury dokumentującej kwotę odstępnego w związku z umową cesji leasingu samochodu.
Zawarcie umowy cesji praw i obowiązków z zawartych przedwstępnych umów sprzedaży podlegało uregulowaniom VAT zatem czynność ta była wyłączone z PCC na podst. art. 2 pkt 4.
Skutki podatkowe zawarcia umowy przeniesienia praw i obowiązków z umowy deweloperskiej, która przybrała postać umowy sprzedaży.
Skutki podatkowe zmiany korzystającego w związku z cesją umów leasingu.
Uznanie Cesji praw i obowiązków wynikających z Umowy Przedwstępnej za dostawę towarów w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy o VAT, podstawa opodatkowania dla Cesji praw i obowiązków wynikających z Umowy Przedwstępnej i Umowy Wykończeniowej oraz dokumentowanie zwracanych kosztów.
Wypłata przez Spółkę kwoty należnej Prowizji na rzecz „D.” stanowi koszt finansowania dłużnego i podlega ograniczeniom wskazanym w art. 15c ustawy o CIT. Również kwota wynagrodzenia należnego „D” za tzw. okres odroczenia (karencji) stanowi koszt finansowania dłużnego i podlega ograniczeniom wskazanym w art. 15c ustawy o CIT.
Uznanie, że przeniesienie na Wnioskodawcę przez Pożyczkodawcę ryzyka niespłacalności pożyczek wskutek zawarcia transakcji CDS, w zamian za Wynagrodzenie Stałe będzie zwolnione od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy, uznanie, że w przypadku rozliczenia transakcji CDS poprzez cesję wierzytelności na rzecz Wnioskodawcy, w zamian za Wynagrodzenie Zmienne odpowiadające nominalnej wartości
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, Wnioskodawca utraci prawo do opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek, o którym mowa w rozdziale 6b u.p.d.o.p., gdy przekroczenie limitu 50% przychodów zgodnie z art. 28j ust. 1 będzie dotyczyło wierzytelności przekazanych do faktoringu.
Moment poniesienia kosztów uzyskania przychodów z tytułu wypłaty wynagrodzenia na rzecz doradcy.
Uznanie transakcji cesji wierzytelności za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.