Obowiązki płatnika i obowiązki informacyjne przy opłacaniu zaległych składek na ubezpieczenie za zleceniobiorców oraz sporządzenia korekt informacji PIT-11.
1) Przychód osiągany z tytułu umów zlecenia przez osoby fizyczne mające miejsce zamieszkania w Ukrainie w przypadku przedłożenia płatnikowi certyfikatu rezydencji podatkowej z Ukrainy będzie podlegał opodatkowaniu tylko i wyłącznie w państwie rezydencji w Ukrainie – art. 14 ust. 1 polsko-ukraińskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. 2) Obowiązek sporządzenia informacji IFT-1 (IFT-1R).
Obowiązki płatnika w związku z zapłatą za obecnych i byłych zleceniobiorców zaległych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie obowiązków płatnika.
Zleceniobiorca poprosił o dofinansowanie szkolenia zawodowego. Firma, która z nim współpracuje, zgodziła się na to dofinansowanie. Czy będzie ono korzystać ze zwolnienia z PIT?
brak ograniczeń w zaliczaniu do k.u.p. wydatków wynikających z redystrybucji kosztów stałych ponoszonych przez Asset Menagera, stanowiących zwrot wydatków alokowanych pomiędzy spółki obiektowe z grupy kapitałowej
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów składek ubezpieczeniowych dotyczących umów oskładkowanych na podstawie prawa niemieckiego w części, w jakiej ubezpieczenia te ponoszone są przez Spółkę (Zleceniodawcę)
Skutki podatkowe zapłaty zaległych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne za byłych zleceniobiorców.
Dotyczy obowiązków płatnika z tytułu przekazywanych nagród w akcjach promocyjnych organizowanych przez podmiot zewnętrzny na zlecenie Wnioskodawcy.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu świadczenia usług budowlanych.
Od 1 sierpnia 2019 r. obowiązuje nowe zwolnienie podatkowe w stosunku do przychodów pracowniczych i ze zlecenia dla osób, które nie ukończyły 26 lat. Pełna roczna kwota przysługującego zwolnienia wynosi 85 528 zł. Nową preferencją podatkową są objęte nie tylko wypłaty pieniężne, ale też świadczenia nieodpłatne oraz w naturze. Warunkiem jest to, aby pochodziły ze stosunku służbowego, stosunku pracy,
W związku z zakończeniem roku szkolnego i akademickiego na płatnikach spoczywają dodatkowe obowiązki. Zleceniodawcy zatrudniający uczniów lub studentów muszą zweryfikować, czy nadal nie muszą opłacać składek za swoich zleceniobiorców. Jeżeli natomiast zleceniobiorcy kończą kształcenie, konieczne jest ustalenie, z jaką datą powinni zostać zgłoszeni do ZUS. Obowiązek weryfikacji statusu ucznia lub studenta
sposobu ustalenia dochodu u powiernika będącego komandytariuszem w spółce komandytowej
W wyniku kontroli przeprowadzonej przez ZUS okazało się, że nie naliczyliśmy składek na ubezpieczenia społeczne za zleceniobiorcę zatrudnionego w naszej firmie przez 2 miesiące 2012 r. (marzec i kwiecień). Z oświadczenia złożonego przez tę osobę wynikało bowiem, że mamy obowiązek naliczyć wyłącznie składkę zdrowotną. 30 grudnia 2013 r. sporządziliśmy korektę dokumentów rozliczeniowych i uregulowaliśmy
Zawarliśmy ze zleceniobiorcą umowę na 13 miesięcy. Z tytułu wykonywanej umowy zleceniobiorca będzie otrzymywał po 100 zł brutto miesięcznie i taki zapis zawarliśmy w umowie. Czy od tego wynagrodzenia powinniśmy naliczyć podatek zryczałtowany, czy zaliczkę na podatek?
Płatnik składek ZUS, opłacając z własnych środków zaległe składki w części, w jakiej powinny być sfinansowane z wynagrodzenia zleceniobiorcy, nie dokonuje żadnego świadczenia na jego rzecz. Zleceniobiorca nie uzyskuje z tego tytułu przysporzenia majątkowego skutkującego powstaniem dochodu podlegającego opodatkowaniu PIT - wyrok NSA z 27 października 2015 r., sygn. akt II FSK 1891/13.
Czy należy wykonać korekty PIT-11 za 2012, 2013 oraz 2014 r.? składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych przez Fundację usług nauki tańca oraz stworzenia i wystawienia u siebie przedstawienia teatralnego na zamówienie Teatru (Zleceniodawcy).
w zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego przeniesienia własności akcji na podstawie zawartej umowy powierniczej
w zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego przeniesienia własności akcji na podstawie zawartej umowy powierniczej