Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, wniesienie aportu w postaci nieruchomości do spółki jawnej nie spowoduje po jego stronie powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy o CIT.
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży Przedsiębiorstwa w świetle art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Ustalenia prawa Spółki do dokonania odpisów amortyzacyjnych zrealizowanych w miesiącu przekształcenia i zaliczenia ich w całości do kosztów uzyskania przychodów Spółki, do zaliczenia przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodu wynagrodzeń pracowników za wrzesień 2022 r. (tj. w miesiącu przekształcenia) oraz do zaliczenia poniesionych kosztów: czynszu najmu, opłat za leasing, abonamentu za telefon,
Dotyczy ustalenia, czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, wobec Spółki Dzielonej prowadzącej działalność gastronomiczną znajdzie zastosowanie zasada wyłączenia z opodatkowania ryczałtem estońskim zgodnie z art. 28k ust. 1 pkt 6 ustawy o CIT.
Ustalenie, czy w przypadku przejęcia przez Wnioskodawcę przedsiębiorstwa podmiotu w restrukturyzacji lub jego wybranych lub wszystkich składników majątkowych lub zobowiązań – w wyniku przeprowadzenia przymusowej restrukturyzacji na mocy Decyzji BFG (o której mowa w art. 174 ust. 1 pkt 1 lub pkt 2 Ustawy o BFG), Wnioskodawca wstąpi we wszelkie przewidziane przepisami prawa podatkowego prawa i obowiązki
Zbycie Przedmiotu Transakcji przez Wnioskodawcę nie będzie stanowiło – w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy – transakcji zbycia przedsiębiorstwa, wyłączonej z opodatkowania podatkiem VAT.
Możliwości uwzględnienia straty powstałej z tytułu umorzenia obligacji, w związku z przymusową restrukturyzacją banku.
Opisana sytuacja przejścia przedsiębiorstwa Podmiotu w restrukturyzacji na rzecz Wnioskodawcy - Instytucji pomostowej na podstawie decyzji o przeniesieniu składników majątku nie jest objęta dyspozycją art. 93 i następnych Ordynacji podatkowej. Wnioskodawca nie wstępuje zatem we wszelkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa i obowiązki podmiotu w restrukturyzacji pozostające w związku z
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z nabyciem usług związanych z przygotowaniem przeprowadzenia restrukturyzacji Grupy.
W zakresie ustalenia czy w okolicznościach przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego, w związku z Podziałem po stronie Spółki Przejmującej nie powstanie przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 8c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Dochody podatników podatku dochodowego dokonujących transakcji z podmiotami powiązanymi będą szacowane przez organy podatkowe według nowych zasad. Przedsiębiorcy dokonujący takich transakcji powinni jak najszybciej przygotować się do nowych standardów przeprowadzania kontroli cen transferowych oraz nowych oczekiwań organów. Podstawowym celem zmian jest ograniczenie kompleksowości kontroli tego rodzaju
Jestem dyrektorem jednego ze szpitali, w stosunku do którego zostało wszczęte postępowanie restrukturyzacyjne na podstawie ustawy z 15 kwietnia 2005 r. o pomocy publicznej i restrukturyzacji publicznych zakładów opieki zdrowotnej. Z częścią załogi zawarłem ugody restrukturyzacyjne, których przedmiotem są zobowiązania zakładu wynikające z „ustawy 203”. Czy do zakończenia postępowania restrukturyzacyjnego
Wypłacona Wnioskodawczyni odprawa jak i dodatkowe jednorazowe świadczenie w wysokości 45.500 zł nie są zwolnione od podatku. Świadczenia te stanowią dla Wnioskodawczyni przychód ze stosunku pracy podlegający opodatkowaniu zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy, albowiem podstawą ich wypłaty jest stosunek pracy.
W zakresie uznania planowanego zbycia składników masy sanacyjnej za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych, które wystąpią po stronie Wnioskodawcy w związku z procesem połączenia i przejęcia majątku spółki przejmowanej.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT usług doradcy restrukturyzacyjnego, działającego jako syndyk, tymczasowy nadzorca sądowy i zarządca przymusowy.
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym likwidacja Spółki osobowej lub rozwiązanie Spółki osobowej bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego będzie podlegała PCC?
Powstanie przychodu w związku z przejęciem Wydziału Działalności Redakcyjnej i Reklamowej w ramach podziału spółki przez wydzielenie.
Zachowanie statusu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych przez Podatkową Grupę Kapitałową w związku z przeprowadzeniem transakcji połączenia przez przejęcie, w ramach której spółka przejmująca będzie spółką spoza Podatkowej Grupy Kapitałowej, a spółką przejmowaną spółka tworząca tę grupę