Interpretacje

Interpretacja
18.10.2024 Podatki

Ustalenie, czy w przypadku sprzedaży otrzymanych walut wirtualnych fundacja skorzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
21.02.2024 Podatki

Pana usługi polegające na sprzedaży „skinów” wykorzystywanych w grze (...) będą stanowić usługi świadczone za pomocą komunikacji elektronicznej, o których mowa w art. 2 pkt 26 ustawy o VAT, podlegające opodatkowaniu VAT i niekorzystające ze zwolnienia od podatku w sytuacji, gdy miejscem świadczenia, a zarazem opodatkowania będzie terytorium Polski.

Interpretacja
11.12.2023 Podatki

Skutki podatkowe nabycia waluty wirtualnej w ramach realizacji umowy opcji.

Interpretacja
07.12.2023 Podatki

Skutki podatkowe nabycia waluty wirtualnej w ramach realizacji umowy opcji.

Interpretacja
07.12.2023 Podatki

Skutki podatkowe nabycia waluty wirtualnej w ramach realizacji umowy opcji.

Interpretacja
10.11.2023 Podatki

Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 7 ustawy o VAT do sprzedaży walut wirtualnych.

Interpretacja
19.07.2023 Podatki

Zwolnienie od podatku sprzedaży walut wirtualnych oraz brak obowiązku rejestracji jako podatnik VAT-UE i wykazania w informacji podsumowującej jako WNT nabycia tych walut.

Interpretacja
18.05.2023 Podatki

Dotyczy ustalenia: ‒ czy przysporzenie otrzymane z tytułu świadczenia usługi udostępniania mocy obliczeniowej na rzecz podmiotów trzecich w zamian za walutę wirtualną należy traktować jako przychód z prowadzonej działalności gospodarczej, o której mowa w art. 12 ust. 3 ustawy o CIT; ‒ czy świadczenie usługi udostępniania mocy obliczeniowej w zamian za walutę wirtualną należy kwalifikować jako transakcję

Interpretacja
30.11.2022 Podatki

– Przychód z odpłatnego zbycia waluty wirtualnej powstaje w chwili wymiany waluty wirtualnej na prawny środek płatniczy (walutę tradycyjną), towar, usługę lub prawo majątkowe inne niż waluta wirtualna lub regulowanie innych zobowiązań walutą wirtualną. – Obowiązek wykazania przychodów i kosztów dotyczących odpłatnego zbycia waluty wirtualnej w zeznaniu podatkowym PIT-38.

Interpretacja
30.11.2022 Podatki

Przychód sankcyjny – możliwość skorygowania przychodu, o którym mowa w art. 14 ust. 2 pkt 22 ustawy, gdy Wnioskodawca zwróci konsumentowi gotówkę z tytułu zapłaty i konsument ureguluje płatność w formie przelewu bankowego.

Interpretacja
23.09.2022 Podatki

1. Czy w sytuacji sprzedaży przez Wnioskodawcę opisanych we wniosku NFT w zamian za walutę wirtualną przyjęcie płatności przez Wnioskodawcę w postaci waluty wirtualnej, traktowane będzie jak transakcja barterowa, tj. wystąpią dwie umowy, przy czym Wnioskodawca będzie zarówno sprzedawcą, jak i nabywcą, tj. sprzedawcą opisanych NFT oraz nabywcą (kupującym) waluty wirtualnej otrzymanej w zamian za oferowane

Interpretacja
30.08.2022 Podatki

Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków na nabycie waluty wirtualnej w drodze „kopania”.

Interpretacja
12.08.2022 Podatki

1) Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym otrzymanie waluty wirtualnej jako płatności za świadczone usługi programistyczne powinno być rozliczone dla celów zryczałtowanego podatku dochodowego jako transakcja barterowa, a więc Wnioskodawca rozpozna przychód z działalności gospodarczej z tytułu sprzedaży usług na podstawie art. 6 ust. 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym

Interpretacja
02.08.2022 Podatki

Możliwość zaliczenia wydatków na nabycie waluty wirtualnej w drodze „kopania” do kosztów uzyskania przychodu na podstawie art. 22 ust. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
18.08.2021 Podatki

Czy za wydatki bezpośrednio poniesione na nabycie waluty wirtualnej, o których mowa w art. 22 ust. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy także uznać wydatki ponoszone w związku z kopaniem waluty wirtualnej, takie jak zakup sprzętu przeznaczonego do kopania waluty wirtualnej oraz na zakup energii elektrycznej zużywanej w tym celu?

Interpretacja
12.07.2021 Podatki

Jak wynika z treści art. 4 ust. 1 cyt. ustawy obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych ciąży na stronie nabywającej (kupującym), w związku z powyższym na Wnioskodawcy nie będą ciążyły jakiekolwiek obowiązki na gruncie ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
19.04.2021 Podatki

W zakresie skutków podatkowych transakcji związanych z obrotem walutami wirtualnymi.