Prawo do pełnego obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji, prawo do dokonania korekty deklaracji i ewidencji (plików JPK_V7M) zwiększającej podatek naliczony z tytułu wydatków inwestycyjnych i bieżących, niepodleganie opodatkowaniu dofinansowania otrzymanego na realizację inwestycji.
Uznanie, czy zespół składników materialnych i niematerialnych, przeniesiony na Państwa, stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa, w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy; - prawo Spółki – jako nabywcy ZCP – do dokonania korekty VAT, na podstawie art. 91 ust. 9 ustawy.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania nieruchomości na rzecz wspólników Spółki oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z ww. czynnością.
W związku z rozwiązaniem lub odwróceniem przez Spółkę Przejmującą rezerw i odpisów aktualizujących, włączając w to rozwiązanie odpisów aktualizujących należności których nieściągalność uprzednio nie została uprawdopodobniona na podstawie art. 16 ust. 2a pkt 1 ustawy o CIT, które zostały przejęte przez Spółkę Przejmującą w związku z Transakcją w ramach Działu, nie powstanie po stronie Spółki Przejmującej
Moment powstania przychodu ze sprzedaży udziałów i złożenia korekty zeznania PIT-38.
1. Wnioskodawca zalicza się do III grupy podatkowej i sprawował opiekę nad spadkodawczynią przez okres ponad 2 lat od dnia zawarcia umowy o opiekę z podpisami notarialnie poświadczonymi, ma więc prawo do skorzystania z ulgi mieszkaniowej w związku z nabyciem lokalu mieszkalnego tytułem spadku, mimo że jest współwłaścicielem innych lokali mieszkalnych. 2. Jeżeli Wnioskodawca nie złoży zeznania o nabyciu
Brak opodatkowania czynności darowizny samochodu wykupionego z leasingu oraz uznanie, że darowizna samochodu nie spowoduje obowiązku korekty odliczonego podatku VAT od opłaty wstępnej, rat leasingowych i wydatków eksploatacyjnych (opłat serwisowych, zakupu paliwa).
Uznanie transakcji zbycia zespołu składników majątkowych za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT i brak obowiązku dokonania przez Spółkę korekty podatku VAT wcześniej odliczonego przy zakupie ww. składników majątkowych.
Prawo do obniżenia stawek amortyzacji za nieprzedawnione lata podatkowe.
Brak możliwości korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego w odniesieniu do należności zabezpieczonych i przekazanych do depozytu sądowego na podstawie art. 89a ustawy o VAT.
Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do zapłaty podatku za okresy rozliczeniowe od maja 2019 r. do lipca 2024 r. wraz z należnymi odsetkami, gdy skorygują Państwo rozliczenia podatku VAT w zgodzie z interpretacją stanowiącą wykonanie wyroku sądu administracyjnego.
Skutki podatkowe inwestowania w instrumenty finansowe za pośrednictwem zagranicznych banków i instytucji.
Opodatkowania podatkiem od towarów i usług aportu sieci wodociągowych oraz kanalizacji sanitarnych do Spółki oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dotyczących budowy sieci w oparciu o art. 91 ust. 2 oraz 4-7 ustawy o VAT.
Opodatkowania podatkiem od towarów i usług aportu sieci wodociągowych oraz kanalizacji sanitarnych do Spółki oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dotyczących budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w oparciu o art. 91 ust. 2 oraz 4-7 ustawy o VAT.
Brak opodatkowania czynności wycofania Składników Majątku z działalności gospodarczej do majątku prywatnego; - Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z przekazaniem Składników Majątku do majątku prywatnego.
Skutki podatkowe przekształcenia działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Możliwość obniżenia stawek amortyzacji dla wybranych środków trwałych od 1 stycznia 2024 roku do wysokości 0% oraz ustalenie, czy Spółka jest uprawniona do obniżenia stawek amortyzacyjnych dla wybranych środków trwałych za lata 2018-2023 i złożenia korekty zeznania CIT-8 za każdy rok objęty zmianą.
Wykazanie zaliczki na eksport ze stawką krajową 23% za sierpień 2028 r. w sytuacji, gdy wywóz towarów nie nastąpi w terminie dwóch miesięcy oraz możliwość dokonania korekty podatku należnego od otrzymanej zaliczki na eksport poprzez złożenie korekt deklaracji za miesiące styczeń 2020 r. oraz grudzień 2023 r., w których nastąpiła dostawa towarów oraz Spółka otrzymała dokument potwierdzający wywóz towarów
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur zawierających błędna stawkę podatku oraz określenie terminu obniżenia podatku należnego na podstawie wystawionych faktur korygujących.