Spłata pożyczek a różnice kursowe oraz inne przychody/koszty uzyskania przychodów.
Skutki podatkowe sprzedaży obligacji zagranicznych na rynku wtórnym.
Czy po otrzymaniu rabatu od Kontrahenta unijnego Wnioskodawca powinien skorygować koszty uzyskania przychodów poprzez zmniejszenie kosztów uzyskania przychodów poniesionych w okresie rozliczeniowym, w którym otrzymano dokument potwierdzający przyczyny korekty oraz po jakim kursie należy przeliczyć kwotę rabatu wyrażoną w walucie Euro na złote?
Dotyczy ustalenia, czy osiągane przez Wnioskodawcę przychody będące efektem wymiany walut w okolicznościach przedstawionych w opisie stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Powstanie różnic kursowych z tytułu zaciąganych i udzielanych pożyczek, w tym przy wykorzystaniu instytucji przekazu.
Ustalenie różnic kursowych w związku z otrzymanymi bądź udzielonymi pożyczkami, w tym uregulowanymi w drodze przekazu.
Stosowanie zaniechania poboru podatku dochodowego w stosunku do kwoty umorzonej wierzytelności oraz kwoty wypłaconej nadpłaty z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Zaniechanie poboru podatku przy umorzeniu przez bank kwoty kapitału i odsetek z kredytu hipotecznego udzielonego na własne cele mieszkaniowe.
Ustalenie kursu do przeliczenia kosztów nabycia gwarancji pochodzenia poniesionych w walucie obcej.
Skutki podatkowe nabycia waluty wirtualnej w ramach realizacji umowy opcji.
Skutki podatkowe nabycia waluty wirtualnej w ramach realizacji umowy opcji.
Skutki podatkowe nabycia waluty wirtualnej w ramach realizacji umowy opcji.
Możliwość zastosowania zaniechania poboru podatku dochodowego, przy umorzeniu przez bank kwoty kapitału i odsetek od kredytu hipotecznego, we frankach szwajcarskich (CHF), udzielonego małżonkom na cele mieszkaniowe - zakup domu, na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z 11 marca 2022 r.
W zakresie ustalenia, czy: - Spółka, rozliczając różnice kursowe zgodnie z art. 9b ust. 1 pkt 2 UPDOP, na podstawie przepisów o rachunkowości, tj. zgodnie z tzw. metodą rachunkową rozliczania różnic kursowych, powinna wykazywać w kosztach lub w przychodach podatkowych różnice kursowe dotyczące całej wartości należności/zobowiązania w walucie obcej (obejmującej kwotę netto oraz kwotę podatku VAT), czy
Moment powstania przychodu z tytułu transakcji kupna i sprzedaży waluty poprzez rachunek brokerski.
Brak powstania podatkowych różnic kursowych w związku z przewalutowaniem pożyczki z waluty EUR na PLN oraz spłatą pożyczki w walucie PLN.
Czy w związku z transakcją wymiany walutowej FX Spot, opisanej w stanie faktycznym winniście Państwo rozpoznawać przychód podatkowy w wysokości otrzymanych środków pieniężnych w PLN czy też w ramach tej transakcji powinniście Państwo rozpoznawać na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych wyłącznie wartość różnic kursowych.
Różnice kursowe (dodatnie i ujemne) z tytułu spłat kredytów walutowych, pełniących funkcję instrumentów zabezpieczających oraz koszty i prowizje związane z transakcjami zabezpieczającymi nie mieszczą się w definicji kosztów finansowania dłużnego zawartej w art. 15c ust. 12 ustawy o CIT, a tym samym pozostają bez wpływu na określenie kosztów finansowania dłużnego. Odsetki i prowizje od kredytu mieszczą
Podatkowe różnice kursowe w agencji celnej, świadczącej usługi celne oraz zgłoszenia celne w imieniu klienta.
Po jakim kursie powinna opisaną we wniosku transakcję wycenić i wykazać w księgach (zarówno dla SEK jak i dla EUR), aby późniejsze transakcje będące następstwem tego ujęcia i wyceny (Spółka ma tu głównie na myśli comiesięczną wycenę własnych środków pieniężnych metodą FIFO dla tak ujętej waluty EUR) nie były wątpliwe podatkowo w zakresie możliwości zaliczenia do przychodów bądź kosztów podatkowych
1. Czy przy kompensacie trójstronnej, obejmującej Należność pożyczkową w walucie obcej (EUR)/(USD) i Zobowiązanie względem Wspólnika w walucie polskiej (PLN). powstanie różnica kursowa po stronie Wnioskodawcy. 2. Czy powstanie różnicy kursowej po stronie Wnioskodawcy, w przypadku kompensaty trójstronnej, obejmującej Należność pożyczkową w walucie obcej (EUR)/(USD) i Zobowiązanie względem Wspólnika
Ustalenie, w którym momencie oraz po jakim kursie należy rozpoznać różnice kursowe i odpowiednio zwiększyć przychody, bądź koszty uzyskania przychodów.