Opodatkowanie oraz udokumentowanie fakturą przeniesienia na kontrahenta kosztów podatku akcyzowego, kosztów opłaty środowiskowej oraz kosztów badania technicznego.
Ustalenie czy działalności Spółki, dotycząca świadczonych usług badań klinicznych spełnia definicję działalności B+R, o której mowa w art. 4a pkt 26 ustawy o CIT i czy w związku z tym zachodzi możliwość skorzystania z ulgi na działalność badawczo-rozwojową.
Wnioskodawca nie może kosztów kwalifikowanych poniesionych przed rokiem, w którym zakończono projekt rozliczyć w korekcie zeznań podatkowych za lata poprzedzające ten rok.
Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box).
Zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
CIT - w zakresie zastosowania ulgi na działalność badawczo-rozwojową i odliczenia kosztów kwalifikowanych.
Zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym prowadzone przez Spółkę Badania przedstawione w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego, stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT (dalej: „działalność B+R”), co uprawnia Wnioskodawcę do korzystania z ulgi B+R?
Czy Etap 1 może zostać uznany za działalność badawczo-rozwojową, w rozumieniu art. 4a pkt 26) Ustawy o CIT? - Czy Etap 2 może zostać uznany za działalność badawczo-rozwojową, w rozumieniu art. 4a pkt 26) Ustawy o CIT? - Czy Etap 3 może zostać uznany za działalność badawczo-rozwojową, w rozumieniu art. 4a pkt 26) Ustawy o CIT? - Czy wszystkie poniesione przez Spółkę wydatki na Koszty Etapu 1 mogą
Uznanie otrzymanego dofinansowania za podstawę opodatkowania oraz sposobu udokumentowania otrzymanego dofinansowania.
Czy działalność Wnioskodawcy polegająca na realizacji Projektów (...) i Projektów Inwestycyjnych, podejmowana w sposób przedstawiony w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego, stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26-28 Ustawy CIT w brzmieniu obowiązującym zarówno od dnia 1 października 2018 roku, jak i również przed dniem 1 października 2018 roku, która uprawnia Wnioskodawcę
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box).
możliwość opodatkowania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz określenie stawki ryczałtu
Obowiązki płatnika – możliwość zaklasyfikowania pracy wykonywanej przez pracowników jako działalności badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 22 ust. 9b pkt 8 ustawy o PDOF.
w zakresie ustalenia, czy koszty poniesione na zakup substancji (w szczególności leków, a także placebo oraz komparatorów) wykorzystywanych do przeprowadzania prac badawczo-rozwojowych stanowią koszt kwalifikowany w rozumieniu art. 18d ust. 2 pkt 2 ustawy o CIT
w zakresie ustalenia, czy sposób rozliczenia prac badawczo-rozwojowych przy zastosowaniu metody rozsądnej marży (tzw. metody „koszt plus”) uprawnia do zastosowania ulgi opisanej w art. 18d ustawy o CIT
W zakresie możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP BOX)
W zakresie ulgi na działalność badawczo – rozwojową, o której mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (między innymi wynagrodzenia, sprzęt specjalistyczny, środki trwałe, usługi doradcze – koszty kwalifikowane, kwestia ewidencjonowania kosztów kwalifikowanych, definicja B+R).