Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, wniesienie aportu w postaci nieruchomości do spółki jawnej nie spowoduje po jego stronie powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy o CIT.
Ustalenia czy wartość firmy, powstała w związku z przeniesieniem do Wnioskodawcy (jako instytucji (…)) przedsiębiorstwa oraz zobowiązań A. S.A. na podstawie decyzji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego wydanej w trybie art. 188 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz art. 189 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji, podlega amortyzacji
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży Przedsiębiorstwa w świetle art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup Usług.
Spółka nie powinna rozpoznać jakiegokolwiek przychodu w związku z likwidacją działu A.
Ustalenia prawa Spółki do dokonania odpisów amortyzacyjnych zrealizowanych w miesiącu przekształcenia i zaliczenia ich w całości do kosztów uzyskania przychodów Spółki, do zaliczenia przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodu wynagrodzeń pracowników za wrzesień 2022 r. (tj. w miesiącu przekształcenia) oraz do zaliczenia poniesionych kosztów: czynszu najmu, opłat za leasing, abonamentu za telefon,
Dotyczy ustalenia, czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, wobec Spółki Dzielonej prowadzącej działalność gastronomiczną znajdzie zastosowanie zasada wyłączenia z opodatkowania ryczałtem estońskim zgodnie z art. 28k ust. 1 pkt 6 ustawy o CIT.
Ustalenie, czy w przypadku przejęcia przez Wnioskodawcę przedsiębiorstwa podmiotu w restrukturyzacji lub jego wybranych lub wszystkich składników majątkowych lub zobowiązań – w wyniku przeprowadzenia przymusowej restrukturyzacji na mocy Decyzji BFG (o której mowa w art. 174 ust. 1 pkt 1 lub pkt 2 Ustawy o BFG), Wnioskodawca wstąpi we wszelkie przewidziane przepisami prawa podatkowego prawa i obowiązki
Czy umorzone w części zobowiązania wobec wierzycieli objęte postępowaniem restrukturyzacyjnym stanowią przychód podatkowy.
Zbycie Przedmiotu Transakcji przez Wnioskodawcę nie będzie stanowiło – w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy – transakcji zbycia przedsiębiorstwa, wyłączonej z opodatkowania podatkiem VAT.
Konsekwencje podatkowe zastosowania przepisów dot. „ulgi na złe długi” w sytuacji, gdy wobec spółki komandytowej toczyło się postępowanie restrukturyzacyjne zakończone układem
Prowizja (związana z wydłużeniem okresu finansowania oraz ze zmianą warunków finansowania) oraz Koszty Restrukturyzacji Finansowania (usługi potrzebne dla przeprowadzenia Restrukturyzacji Finansowania) warunkujące dokonanie Restrukturyzacji Finansowania kredytu/pożyczki powinny być kwalifikowane do kosztów uzyskania przychodu jako koszt pośredni w dacie ich poniesienia.
korygowanie deklaracji podatkowych oraz wystawianie faktur korygujących w związku z przymusową restrukturyzacją
Powstanie zobowiązania do zapłaty daniny solidarnościowej.
Opisana sytuacja przejścia przedsiębiorstwa Podmiotu w restrukturyzacji na rzecz Wnioskodawcy - Instytucji pomostowej na podstawie decyzji o przeniesieniu składników majątku nie jest objęta dyspozycją art. 93 i następnych Ordynacji podatkowej. Wnioskodawca nie wstępuje zatem we wszelkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa i obowiązki podmiotu w restrukturyzacji pozostające w związku z
W przypadku przekształceń przedsiębiorców należących do sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), którzy otrzymali wsparcie w ramach tarczy finansowej, nie ma ryzyka utraty wsparcia. Taką korzystną wykładnię potwierdziły komunikaty Ministerstwa Finansów i Polskiego Funduszu Rozwoju (dalej: PFR).
Dotyczy powstania przychodu w związku z zmniejszeniem wartości zobowiązania z tytułu Umowy kredytowej w następstwie postępowania restrukturyzacyjnego.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów na straty kredytowe utworzonych na pokrycie wierzytelności, których nieściągalność została uprawdopodobniona na podstawie postanowienia Sądu o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego, mimo że postępowanie układowe zostało w późniejszym okresie umorzone.