Prawo do korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego w odniesieniu do Wierzytelności wobec Dłużnika, objętych Wygaśnięciem cesji, w rozliczeniu za okres, w którym nieściągalność wierzytelności zostanie uprawdopodobniona.
Sposób rozliczenia przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu spłaty przez dłużników odsetek wynikających z nabytych wierzytelności pożyczkowych.
Interpretacja indywidualna w zakresie opodatkowania podatkiem VAT umowy cesji jako świadczenia usług oraz prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków na pokrycie ceny Cesji.
Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków na aranżację mieszkania.
W zakresie ustalenia: 1. czy świadczenia (…) Wspólnika świadczone na rzecz Spółki, będą stanowiły dla Spółki ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu Ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, 2. czy usługi informatyczne świadczone na rzecz Spółki przez syna Wspólnika będą stanowiły
Skutki podatkowe zawarcia umowy przenoszącej prawa z umowy pożyczki.
Skutki podatkowe przekazania wierzytelności spółki białoruskiej na podstawie umowy cesji.
Czynności sprzedaży wierzytelności w ramach sekurytyzacji będą wyłączone z opodatkowania na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Skoro zwrotne przeniesienie wierzytelności nie będzie dokonane na podstawie odrębnej umowy, w szczególności wymienionej w art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, to zwrotne przeniesienie wierzytelności nie będzie opodatkowane
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości, możliwość zwolnienia od podatku sprzedaży Nieruchomości oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z zakupem Nieruchomości
Zbycie przez Spółkę w drodze cesji praw i obowiązków wynikających z umów przedwstępnych sprzedaży Działek będzie stanowiło odpłatne świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy i będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy.
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży wierzytelności poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.
Skutki podatkowe wynikające z cesji praw i obowiązków wynikające z umowy deweloperskiej.
Uznanie cesji praw i przeniesienia obowiązków wynikających z zawartych przedwstępnych umów sprzedaży nieruchomości za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu i niepodlegające zwolnieniu z VAT oraz prawo do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury otrzymanej od Cedenta oraz prawo do zwrotu nadwyżki VAT naliczonego nad należnym.
Skutki podatkowe zawarcia umowy przeniesienia praw i obowiązków z umowy deweloperskiej, która przybrała postać umowy sprzedaży.
Skutki podatkowe zbycia na podstawie umowy cesji wkładu pieniężnego (ustalenie właściwego źródła przychodów).
Prawo do wystawienia faktury korygującej oraz obniżenia podstawy opodatkowania.
Uznanie Cesji praw i obowiązków wynikających z Umowy Przedwstępnej za dostawę towarów w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy o VAT, podstawa opodatkowania dla Cesji praw i obowiązków wynikających z Umowy Przedwstępnej i Umowy Wykończeniowej oraz dokumentowanie zwracanych kosztów.
Ustalenie, czy kwoty zawracane do Wnioskodawcy przez Zainteresowaną nie stanowią przychodów podatkowych oraz wartości transakcji kontrolowanej
Wskazanie czy przeniesienie przez „A” na rzecz „B”, za wynagrodzeniem równym wysokości zapłaconych przez „A” na rzecz Kontrahentów zaliczek, praw i obowiązków wynikających z zawartych z Kontrahentami Umowy 1 oraz Umowy 2, stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy, a w efekcie powinno być udokumentowane fakturą oraz czy „B” przysługiwało prawo do
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, Wnioskodawca utraci prawo do opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek, o którym mowa w rozdziale 6b u.p.d.o.p., gdy przekroczenie limitu 50% przychodów zgodnie z art. 28j ust. 1 będzie dotyczyło wierzytelności przekazanych do faktoringu.
Uznanie transakcji cesji wierzytelności za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.