Obowiązek zwiększenia podstawy opodatkowania, o której mowa w art. 18f ustawy o CIT w zawiązku z zawartym porozumieniem.
Skorzystanie z ulgi na ekspansję w podmiocie zmieniającym formę prawną (ze sp. z o.o. sp. k na sp. z o.o.)
Wydatki na przygotowanie dokumentacji umożliwiającej rejestrację i sprzedaż produktów - w szczególności dotyczącej certyfikacji, spełniają przesłanki uprawniające Spółkę do odliczenia, zgodnie z art. 18eb ust. 7 pkt 4 ustawy o CIT. Powyższe wydatki można zaliczyć do kosztów wymienionych w art. 18eb ust. 7 pkt 4 ustawy o CIT, jako koszty przygotowania dokumentacji umożliwiającej sprzedaż produktów,
Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawca będzie mógł zwiększyć o wysokość opłaty przyłączeniowej wartość początkową środków trwałych powstałych w wyniku realizacji Inwestycji, a następnie rozliczać te wydatki proporcjonalnie do wartości początkowej poszczególnych środków trwałych wchodzących w skład farm fotowoltaicznych?
Udokumentowanie dodatkowego wynagrodzenia oraz momentu powstania obowiązku podatkowego z tego tytułu oraz braku obowiązku wystawienia faktury korygującej i braku powstania obowiązku podatkowego w sytuacji niespełnienia warunku w postaci podpisania załączników nr 1 i 2 do umowy.
Czy uchwała wspólników spółki zmieniająca udział w zyskach i stratach spółki cywilnej w opisanym stanie rzeczy (a więc zwiększeniem procentowym po stronie Wnioskodawcy w stosunku do pierwotnej wersji umowy) powoduje konieczność odprowadzenia podatku od czynności cywilnoprawnych, a jeśli tak w jaki sposób powinno się prawidłowo wyliczyć jego wysokość?
Moment rozliczania faktur korygujących zwiększających podstawę opodatkowania i kwotę podatku należnego z tytułu świadczenia usług z obszaru technologii informatycznych (IT) w przypadku, gdy wynagrodzenie kalkulowane jest na poziomie rzeczywistych kosztów oraz ustalonego narzutu na te koszty, natomiast pewne grupy kosztów pierwotnie (w momencie wystawiania faktur pierwotnych) są ustalane szacunkowo.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę osobową
Czy przy założeniu, że byt Grupy ustanie na skutek upływu okresu na jaki zawarto umowę podatkowej grupy kapitałowej, spółki tworzące PGK nie będą zobowiązane do zwiększenia podstawy opodatkowania o kwotę dokonanych odliczeń w związku z nabyciem nowych technologii, a w razie poniesienia straty do jej zmniejszenia o tę kwotę?
Czy opłaty przyłączeniowe poniesione przez Wnioskodawcę bezpośrednio w związku z przyłączeniem Inwestycji do sieci dystrybucyjnych zwiększają wartość początkową środków trwałych wchodzących w skład Inwestycji?
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu rozliczania faktury korygującej zwiększającej obrót i podatek należny.
W którym miesiącu Wnioskodawca będzie miał obowiązek ująć korektę z tytułu zmiany ceny? oraz - Jakim kursem Wnioskodawca winien wycenić wystawione faktury korygujące z tytułu zmiany ceny?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku z faktury korygującej oraz terminu rozliczenia tej faktury.
Czy Wnioskodawca może wystawiać dla odbiorcy opisanego w treści zdarzenia przyszłego, po jednej zbiorczej fakturze korygującej, która korygować będzie wartość dostaw (in plus, lub in minus), a w konsekwencji wartość należnego podatku od towarów i usług wynikającą ze wszystkich faktur pierwotnych wystawionych w obrębie danego miesiąca?
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu rozliczania faktury korygującej zwiększającej podatek
Podatek od towarów i usług w zakresie wystawienia i rozliczenia faktury korygującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia momentu wystawienia faktury korygującej.
Podatrek od towarów i usług w zakresie momentu rozpoznania korekty z tytułu zwiększenia oraz zmniejszenia ceny sprzedanych towarów w przypadku dostaw uznanych za eksport towarów.
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową.
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia faktury korygującej zmniejszającej i zwiększającej podatek.
Czy w przypadku utraty przez PGK statusu podatnika Spółka będzie zobowiązana do zwiększenia podstawy opodatkowania o kwotę dokonanych odliczeń z tytułu nabycia nowych technologii, a w razie poniesienia straty do jej zmniejszenia o tę kwotę?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę osobową