Dotyczy ustalenia, czy wydatki poniesione na zakup usług szkoleniowych, udział w konferencjach/targach, lekcji języka obcego oraz koszty podróży, osób wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego (nie związanych bezpośrednio ze Spółką żadnym stosunkiem prawnym) mogą być przez Spółkę zaliczone do kosztów uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowego od osób prawnych.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach w związku z organizacją targów branżowych w ramach działalności statutowej.
Czy ponoszone przez Spółkę koszty Wydarzeń opisanych w treści zdarzenia przyszłego stanowią wydatki związane z działalnością gospodarczą i tym samym nie podlegają opodatkowaniu Estońskim CIT zgodnie z art. 28m ust. 1 pkt 3 Ustawy CIT.
Czy Spółka może uznać udział w opisanych targach/wydarzeniach za działania podjęte w celu osiągnięcia przychodów z wcześniej nieoferowanych produktów. Czy Spółka może uznać, iż spełnia warunki wskazane w art. 18eb ust. 4 ustawy o CIT w sytuacji gdy osiągnięcie przychodów z produktów wcześniej nieoferowanych, wystąpi w jednym z dwóch następujących po sobie lat podatkowych. Czy koszty poniesione przez
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług dokonanych na potrzeby realizacji projektu.
Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do skorzystania z odliczenia o którym mowa w art. 18eb ust. 1 ustawy o CIT, jeśli: a) w 2022 r. i 2023 r. zwiększy względem 2021 r. przychody ze sprzedaży produktów oferowanych wcześniej przez swojego poprzednika prawnego czyli Spółkę R tj. w odniesieniu do 2022 roku zsumuje przychody ze sprzedaży produktów osiągnięte przez poprzednika prawnego do dnia połączenia
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym: 1. Opisane usługi świadczone na rzecz Spółki przez organizatorów targów nie kwalifikują się / nie będą się kwalifikowały do żadnego z tytułów wymienionych w art. 21 ust. 1 CIT, w szczególności nie mogą być utożsamiane z użytkowaniem urządzenia handlowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 CIT lub usługami reklamowymi lub innymi świadczeniami
1. Czy płatności dokonywane przez Wnioskodawcę w ramach opisanych wariantów dotyczących uczestnictwa w targach zagranicznych podlegać będą na terytorium Polski opodatkowaniu zgodnie z art. 21 ust. 1 ustawy o CIT? 2. Czy Wnioskodawca dokonując tych płatności zobowiązany będzie do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych (podatku u źródła)?
czy usługi organizacji targów należy klasyfikować jako usługi objęte zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych, o którym mowa w art. 21 ust 1 ustawy o CIT
w zakresie ustalenia, czy przychody Organizatora targów, z tytułu świadczeń opisanych w stanie faktycznym należy klasyfikować jako objęte zakresem przedmiotowym art. 21 ust. 1 UPDOP.
w zakresie ustalenia, czy obliczając podstawę opodatkowania podatkiem od przychodów z budynków na podstawie art. 24b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Wnioskodawca ma obowiązek uwzględnić powierzchnię przeznaczoną na organizację we własnym zakresie targów i wystaw, czy tylko powierzchnię oddaną do używania (najmu) na postawie umów wynajmu oraz w jaki sposób określić udział oddanej do używania
Obowiązek pobrania podatku u źródła w związku z wypłatą na rzecz kontrahentów zagranicznych należności z tytułu sprzedaży Pakietów Kompleksowych dotyczących świadczeń związanych z udziałem w konferencjach.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy zakupie towarów i usług w związku z realizacją projektu.
Opłatę targową pobiera się od osób fizycznych, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, dokonujących sprzedaży na targowiskach. Targowiskami są wszelkie miejsca, w których jest prowadzona sprzedaż. Opłatą targową nie jest natomiast obciążona sprzedaż dokonywana w budynkach lub ich częściach od 19 czerwca 2011 r. Takie jednoznaczne zapisy znalazły się w ostatecznej
Podatek u źródła (usługi organizacji targów jako usługi reklamowej)
Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wszystkie wydatki poniesione na organizację mini targów?
w zakresie obowiązku poboru podatku u źródła w sytuacji nabycia usługi od organizatora targów handlowych w Niemczech oraz formy certyfikatu rezydencji
Zryczałtowany podatek dochodowy od osób prawnych od należności wypłacanych na rzecz zagranicznych kontrahentów w związku uczestnictwem Spółki w targach promocyjnych na terytorium Czech.
1) Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego oraz polskich przepisów uznać należy, że Konsorcjum oraz jego poszczególni członkowie działając indywidualnie, w tym Wnioskodawca świadczą usługi związane z organizacją organizacji targów i wystaw, i czy prawidłowo w związku z tym postępują wystawiając na rzecz X. oraz pomiędzy sobą faktury z 23% VAT?2) Czy Wnioskodawcy przysługiwać będzie odliczenie
w zakresie obowiązku pobrania podatku u źródła od wypłaty świadczeń na rzecz podmiotów posiadających siedziby w Niemczech i USA z tytułu usług organizacji uczestnictwa w targach (wynajem powierzchni wystawowej, przygotowanie stoiska targowego, wpis do katalogu wystawców)
Czy w opisanych stanach faktycznych Spółka jest zobowiązana do odprowadzenia podatku zryczałtowanego w wysokości 20% na podstawie art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w opisanych stanach faktycznych Spółka jest zobowiązana do odprowadzenia podatku zryczałtowanego w wysokości 20% na podstawie art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?