Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na budowę i wyposażenie sauny w postaci odpisów amortyzacyjnych oraz wydatków na bieżące utrzymanie sauny (koszt energii elektrycznej, serwis oraz ewentualne koszty napraw pieca w saunie, po okresie gwarancji).
W zakresie stawki podatku dla świadczonych usług związanych z działalnością obiektów sportowych oraz usług związanych z rekreacją w ramach wstępu do sauny.
Stawka podatku dla sprzedaży karnetów/abonamentów uprawniających do wstępu do danego typu obiektów i korzystania ze znajdującej się w nich infrastruktury.
Czy istnieje możliwość zastosowania preferencyjnej stawki podatku VAT 8% dla usług obejmujących korzystanie z sauny i solarium?
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla usług wstępu na zajęcia rekreacyjne, usług umożliwiających wstęp na dowolne zajęcia na podstawie karnetów typu open lub umów podpisanych z podmiotami trzecimi, stawki podatku VAT dla usługi sauny fińskiej świadczonej łącznie z usługami wstępu na zajęcia rekreacyjne oraz usługi sauny fińskiej świadczonej na podstawie karnetów typu open lub
Czy sprzedaż usług polegających na wstępie do sauny podlega opodatkowaniu stawką podatku od towarów i usług 8%?
Określenie stawki podatku VAT dla usługi wstępu na basen z jednoczesną możliwością skorzystania z sauny lub jaccuzi, sklasyfikowanej pod symbolem PKWiU 93.11.10.0.
Stawka podatku karnety i bilety, wstęp na siłownię, SPA, basen, do sauny.
W zakresie stawki podatku VAT dla sprzedaży biletów/karnetów uprawniających do wstępu na basen i saunę jako usług sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 93.11.10.0 - usługi związane z działalnością obiektów sportowych oraz stawki podatku VAT dla sprzedaży biletów/karnetów uprawniających do korzystania z sauny jako usług sklasyfikowanych pod symbolem 96.04.10.0.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla usług wstępu na zajęcia rekreacyjne, usług umożliwiających wstęp na dowolne zajęcia na podstawie karnetów typu open lub umów podpisanych z podmiotami trzecimi, stawki podatku VAT dla usługi sauny fińskiej świadczonej łącznie z usługami wstępu na zajęcia rekreacyjne oraz usługi sauny fińskiej świadczonej na podstawie karnetów typu open lub
w zakresie: - stawki podatku VAT dla sprzedaży karnetów uprawniających do wstępu na siłownię, saunę jako usług sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 93.11.10.0 - usługi związane z działalnością obiektów sportowych, - stawki podatku VAT 8% na sprzedaż karnetów uprawniających do wstępu na siłownię, saunę jako usług związanych z rekreacją - wyłącznie w zakresie wstępu.
dotyczy opodatkowania usług związanych z rekreacją, które są realizowane poprzez umożliwienie wstępu do obiektów Partnerów
Czynności związane z dostawą, montażem i uruchomieniem kabin saun oraz montażem urządzeń do saun, montażem wanien SPA, łaźni parowych itp., opodatkowane są podstawową stawką podatku w wysokości 23%.
stanowisko Wnioskodawcy w zakresie opodatkowania 8% stawką VAT usług wstępu na pływalnię oraz opodatkowania podstawową stawką podatku wstępu na saunę uznać należy za prawidłowe.
Stawka podatku na usługi polegające na udostępnianiu urządzeń siłowni, sauny oraz usługi fitness.
określenie stawki dla usług rekreacyjnych w zakresie wstępu na siłownię i aerobik
Stosowanie właściwej stawki podatku VAT w wysokości 8% dla świadczonych usług udostępniania urządzeń siłowni, prowadzenia zajęć sportowych, groty solnej, sauny suchej oraz łaźni parowej.
Zainteresowanemu na sprzedaż karnetów na usługi: siłowni, fitness, aerobiku, sauny, solarium, masażu suchego częściowego, magnetronik, lasera, ultradźwięków, lampy solux nie przysługuje uprawnienie do zastosowania preferencyjnej 8% stawki podatku od towarów i usług wynikającej z art. 41 ust. 2 w związku z pozycją 186 załącznika nr 3 ustawy o podatku od towarów i usług
W zakresie zastosowania właściwej stawki dla usług rekreacyjno-sportowych w zakresie wstępu na basen, saunę, zajęcia fitness i zajęcia rehabilitacyjne.
Możliwość zastosowania preferencyjnej stawki podatku na usługi korzystania z basenu rekreacyjnego, basenu sportowego wraz z usługami związanymi z odnową biologiczną zlokalizowanych na terenie pływalni.
Czy wydatki na wybudowanie sauny w istniejącej części budynku mieszkalnego mogą zostać odliczone w ramach ulgi na remont i modernizację budynku mieszkalnego?