Gmina będzie miała prawo do proporcjonalnego odliczenia podatku VAT od wydatków inwestycyjnych przypisanych bezpośrednio do nabycia i montażu instalacji fotowoltaicznych, z zastosowaniem prewspółczynnika, o którym mowa w art. 86 ust. 2a-2b ustawy. Gmina nie będzie miała prawa do odliczenia podatku VAT od „pozostałych” wydatków inwestycyjnych oraz wydatków bieżących.
Uznanie odpłatnego udostępniania budynku przedszkola, powstającego w ramach realizacji Inwestycji, za działalność gospodarczą oraz czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od tego podatku oraz prawo do odliczenia części podatku naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji przy zastosowaniu pre-proporcji, o której mowa w § 3 ust. 3 Rozporządzenia
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu ponoszonych kosztów związanych z realizacją inwestycji.
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatku na opłacenie czesnego za uczestnictwo syna w obowiązkowym przygotowaniu przedszkolnym (zerówce) w prywatnym przedszkolu integracyjnym.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wykazanego w fakturach związanych z realizacją zadania.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu.
1. zwolnienie od podatku VAT – na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 ustawy – usług świadczonych w ramach działalności przedszkola niepublicznego oraz 2. niewliczania – na podstawie art. 113 ust. 2 pkt 2 ustawy – wartości ww. usług do limitu sprzedaży.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją inwestycji (OZE).
Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych na realizację inwestycji na budynku przedszkola.
Stawka ryczałtu w celu opodatkowania wynagrodzenia dyrektora przedszkola/szkoły sfinansowanego z dotacji.
Stawka ryczałtu od wynagrodzenia dyrektora przedszkola/szkoły sfinansowanego z dotacji.
Możliwość opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychodów uzyskiwanych z tytułu prowadzenia przedszkola niepublicznego.
Dotyczy braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją przedsięwzięcia.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na wykonanie instalacji fotowoltaicznych.
Określenie czy Niepubliczne Przedszkole jest płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych i należy do niego obliczanie i pobieranie w ciągu roku zaliczek na podatek dochodowy zgodnie z art. 31 oraz art. 32 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
‒ Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy świadczonych osobiście przez Pana usług, ‒ brak zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy usług świadczonych przez instruktora, ‒ zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 ustawy usług świadczonych przez Pana i instruktora.
Wyłączenie z opodatkowania czynności pobytu i nauczania dzieci w szkołach, przedszkolach i żłobku, wydawania odpłatnie duplikatów świadectw oraz legitymacji szkolnych, korzystania przez dzieci z wyżywienia podczas pobytu w ww. placówkach oświatowych, za które pobiera się od rodziców opłatę.
Czy osiągnięty przez Spółkę dochód w całości korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 45 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jeżeli zostanie przeznaczony na pokrycie wydatków zgodnych z tymi, które określono w art. 17 ust. 8 tej ustawy?