Zwolnienie od podatku VAT otrzymanego wynagrodzenia za pobór opłaty skarbowej w drodze inkasa.
brak obowiązku opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności z tytułu poboru przez inkasenta opłaty targowej
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą sołtysom wynagrodzenia z tytułu poboru podatku w drodze inkasa.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania wynagrodzenia (prowizji) za pobieranie opłaty targowej w imieniu i na rzecz Gminy.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania poboru opłaty skarbowej przez Powiat za wynagrodzeniem za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Opodatkowanie wynagrodzenia uzyskiwanego przez zakład budżetowy z tytułu poboru (inkasa) opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy.
opodatkowanie otrzymywanego przez Wnioskodawcę wynagrodzenia za pobór na rzecz gminy opłat miejscowych.
Pobierane przez Wnioskodawcę wynagrodzenie za pobór opłaty skarbowej w drodze inkasa nie korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT, lecz zgodnie z art. 41 ust. 1 w związku z art. 146a pkt 1 ustawy podlega opodatkowaniu stawką podstawową, tj. 23%
Zwolnienie od podatku usług polegających na poborze opłaty targowej w imieniu samorządu terytorialnego za wynagrodzeniem w wysokości 30% kwoty należnej Miastu.
Przyporządkowanie sprzedaży niepodlegającej opodatkowaniu (opłaty miejscowe) do wolnej litery G w pamięci kasy rejestrującej.
Zwrot kosztu za inkaso opłaty targowej, który Gmina wypłaca Wnioskodawcy zgodnie z art. 41 ust. 1 w związku z art. 146a pkt 1 ustawy podlega opodatkowaniu stawką podstawową, tj. 23%.
Czy zapłata za pobór opłaty skarbowej podlega podatkowi VAT czy też jest zwolniona od podatku.
Czy w przypadku, gdy Wnioskodawca dokonuje wyłącznie sprzedaży usług turystycznych za pośrednictwem strony internetowej, za które płatność następuje w całości przelewem lub kartą płatniczą na rachunek bankowy podatnika, Wnioskodawca nie jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji sprzedaży przy pomocy kasy rejestrującej ? Czy w przypadku, gdy zbiorczego przelewu wynagrodzenia za usługę turystyczną na
Opodatkowanie inkasa opłaty targowej pobieranej przez zakład budżetowy oraz przez spółkę jawną na rzecz Gminy.
Czy do wynagrodzenia nie przekraczającego kwoty 200 zł, otrzymanego przez sołtysa z tytułu poboru podatku w drodze inkasa powinny być zastosowane przepisy mówiące o tym, że w takiej sytuacji nie uwzględnia się kosztów uzyskania przychodu, a zryczałtowany podatek wynosi 18%?
Zwolnienie od podatku czynności poboru opłaty targowej w drodze inkasa przez zakład budżetowy.
Czy w stosunku do wynagrodzenia wypłacanego inkasentowi, będącemu osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą Urząd powinien pobierać zaliczkę na podatek dochodowy i postępować zgodnie ze wskazaniami art. 41 i 42 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wynagrodzenie za pobór opłaty targowej ustanowione uchwałą Rady Miasta dla inkasentów (Zakładu, Spółki) wyznaczonych do pobierania opłaty targowej w drodze uchwały, która ma charakter należności publicznoprawnej stanowiącej dochód publiczny (budżetu gminy), podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy od prowizji należnej z tytułu inkasa Spółka powinna płacić podatek VAT?