Podstawą opodatkowania w przedstawionym powyżej przypadku będzie kwota wypłaconego wynagrodzenia (pomniejszona o kwotę podatku u źródła) powiększona o kwotę podatku u źródła. Jeżeli po wystawieniu faktury wystąpią zdarzenia mające wpływ na treść wystawionej faktury lub okaże się, że wystawiona faktura zawiera błędy, podatnik, wystawia w takim przypadku fakturę korygującą. Fakturę korygującą wystawia
W konsekwencji koszty wykrojnika i przebarwienia linii nie mogą być odrębnie fakturowane (na odrębnej fakturze czy w odrębnej pozycji). Brak jest podstaw prawnych aby wykazywać w oddzielnych pozycjach faktury elementy kalkulacyjne, określające koszty wykonania przygotowania produkcji.
Transakcje zagraniczne sprawiają podatnikom kłopoty związane z ich prawidłowym rozliczeniem. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że na podatkowe rozliczenie zagranicznej sprzedaży lub zakupu składa się z reguły kilka etapów. Pomyłka w jednym z nich może skutkować błędami w dalszym rozliczeniu. Dlatego, aby zapobiec takim pomyłkom, warto przeanalizować poszczególne etapy związane z rozliczeniem zagranicznych
Rozliczenie podatku od towarów i usług w zakresie czynności produkcji mieszanki mlecznej na zamówienie kontrahenta zagranicznego wykonanej przez Spółkę w 2002r.
W latach 1998r.-2001r. świadczyłam usługi polegające na organizacji wyjazdów na targi branżowe m. in. do Niemiec. W ramach świadczonej usługi oferowane były m.in. transport, zakwaterowanie , bilety wstępu , posiłki , ubezpieczenie. Dokonywałam zakupów poszczególnych usług i świadczeń na terenie Niemiec, jednocześnie nie świadcząc usług na terenie tego państwa.Wg mnie, ww. usługi podlegały , zgodnie
W jaki sposób są opodatkowane usługi określone w art. 27 ust. 4 ustawy z dn 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług oraz jak należy wystawiać fakturę przy tego rodzaju usługach?
Jak rozliczyć usługę wykonaną do 10 kwietnia 2004 r. potwierdzoną fakturą sprzedaży z 15.04.2004 r., gdy zapłata nastąpiła do 5 lipca 2004 r. ?
Przepisy wykonawcze do ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym nie mogły być samoistną podstawą podejmowania rozstrzygnięcia podatkowego bez uwzględnienia podstawowych zasad odnoszących się do powstania obowiązku podatkowego i zobowiązania podatkowego - wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku (sygn. akt SA/Bk 94/04).
dotyczy stosowania stawki VAT na usługi uszlachetniania czynnego świadczone przez podwykonawcę na rzecz polskiego podatnika, który jest zleceniobiorcą tej usługi od podmiotu z innego kraju UE.
Jaką stawką podatku od towarów i usług opodatkowane winny być usługi transportowe, eksportowe, wykonane i zafakturowane na rzecz kontrahenta krajowego przed 1 majem 2004 roku, od których obowiązek podatkowy w związku z późniejszą zapłatą powstał po 1 maja 2004 roku ?
Kiedy powstał obowiązek podatkowy w podatku VAT: w eksporcie towaru do kraju unijnego z kwietnia 2004r. potwierdzonego deklaracją SAD-1A przez graniczny urząd celny w maju 2004r. oraz w eksporcie usług uszlachetniania czynnego nie zapłaconych do 30 kwietnia 2004r.?
Czy podlegają opodatkowaniu w kraju usługi budowlano-montażowe, świadczone przez oddział podatnika na terenie Niemiec i opodatkowane w miejscu świadczenia?
Czy spółka jest bezpośrednim wykonawcą usługi, czyli ma prawo do zastosowania stawki 0%, czy jest pośrednikiem między firmą niemiecką, a podwykonawcą zlecenia?
Stocznia zapytuje czy świadczone przez nią usługi tj. realizacja kontraktów na budowę nowych obiektów pływających gdy towary nabywane w związku z realizacją tych kontraktów są objęte procedurą uszlachetniania czynnego - stanowią eksport usług opodatkowany stawką 0%
Czy rozliczanie faktur VAT wystawionych za eksport usług budowlanych winno nastąpić wg faktycznego wpływu należności na konto.
Czy należy wystawiane faktury w Szwecji w języku szwedzkim a następnie przetłumaczone na język polski ujmować w prowadzonym w Polsce rejestrze sprzedaży VAT? Czy ma zastosowanie art. 33 ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym?
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu udzielenia oprocentowanej pożyczki innemu podmiotowi gospodarczemu oraz sposób wykazania w deklaracji VAT-7 sprzedaży usług wymienionych w par. 64 ust. 1 pkt 2 lit. c rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22.03.2002 r?
Dotyczy: momentu powstania obowiązku podatkowego przy eksporcie usług.
Według jakiej stawki podatku od towarów i usług podlega opodatkowaniu sprzedaż licencji do praw autorskich firmie zagranicznej?