Możliwość odliczenia wydatków w ramach ulgi termomodernizacyjnej poniesionych na zakup i montaż systemu rekuperacji (wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła).
Wymienione wydatki zwiększają wartość początkową środka trwałego jako ulepszenie i będą amortyzowane.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej - wydatki na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia wskazanego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w odniesieniu do wydatków poniesionych na zakup mieszkania, które następnie darowano synowi.
Możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych w związku z pobytem i rehabilitacją niepełnosprawnego dziecka w przedszkolu integracyjnym.
Dotyczy ustalenia, czy wydatki poniesione w związku z rozliczeniem energii elektrycznej (…) powinny być uznane za bezpośrednie koszty uzyskania przychodu i tym samym zostać rozpoznane przez Spółkę w momencie uzyskania przychodu z tytułu dostarczania energii elektrycznej i czy Spółka może zaliczyć jako koszty uzyskania przychodu bezpośrednio związane z przychodami wydatki ujęte w księgach rachunkowych
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - wydatki w postaci dokonanych wpłat (zadatku) na poczet umowy przedwstępnej na zakup mieszkania (udziału).
Zastosowanie ulgi mieszkaniowej w przypadku wydatkowania przychodu na spłatę kredytu, zakup lokalu mieszkalnego i jego remont.
Możliwość ujęcia w kosztach uzyskania przychodu wydatków poniesionych na najem mieszkania.
Możliwość zwolnienia od podatku dochodowego dochodu ze sprzedaży udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego w odniesieniu do wydatkowania przychodu na zakup mebli wolnostojących w łazience.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia, w związku z wydatkowaniem środków z odpłatnego zbycia nieruchomości na własne cele mieszkaniowe.
Możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego do przychodu uzyskanego ze sprzedaży mieszkania, który wydatkowany zostanie na zakup mieszkanie na terenie Wielkiej Brytanii, które wykorzystywane będzie na własne cele mieszkaniowe.
1 Czy w opisanym stanie faktycznym, opisane wydatki związane z wymianą uszkodzonej pompy (…) stanowią koszty uzyskania przychodów. 2. Jeśli odpowiedź na pytanie Nr 1 będzie pozytywna, to czy opisane wydatki związane z wymianą uszkodzonej pompy (…) stanowią w całości koszty uzyskania przychodów jednorazowo w dacie ich poniesienia (tj. w roku 2022), pomimo aktywowania tych samych kosztów dla celów bilansowych
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w zw. ze spłatą kredytu zaciągniętego na zbywaną nieruchomość.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, Spółce przysługuje prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania w zeznaniu rocznym Wydatków marketingowych, o których mowa we wniosku, na podstawie art. 18eb ust. 1 ustawy o CIT?
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem równowartości przychodu z tej sprzedaży na własne cele mieszkaniowe.
1. Czy wymianę trzonu komina potraktować jako ulepszenie, czy remont komina - dotychczasowego środka trwałego. 2. Czy o koszt odtworzenia nawierzchni asfaltowej wraz z oznakowaniem zwiększyć koszt wytworzenia środka trwałego, czyli sieci cieplnej preizolowanej, czy potraktować jako bieżący koszt działalności firmy.
Określenie które z wydatków mieszczą się w katalogu uprawniającym do zastosowania zwolnienia przedmiotowego wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej w odniesieniu do wydatku poniesionego na zakup i montaż klimatyzacji, jako wydatku na przystosowanie budynku i potrzeb indywidualnych wynikających z niepełnosprawności.
Wydatki poniesione na remont dachu są uznane za remont i należy je zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w dacie poniesienia na podstawie art. 15 ust. 4d. Wydatki poniesione na ocieplenie elewacji budynku s zostać uznane za ulepszenie środka trwałego, a w konsekwencji za wydatki zwiększające jego wartość początkową.
Dotyczy zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT sprzedaży lokali mieszkalnych oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących koszty remontu.
1. Czy mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny, Spółka ma prawo do skorzystania ze wsparcia w formie zwolnienia z podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT, począwszy od miesiąca, w którym poniosła koszty kwalifikowane po dniu wydania decyzji o wsparciu? (oznaczone we wniosku nr 2) 2. Czy wysokość poniesionych wydatków na realizację nowej inwestycji wpływa na wysokość
Czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę na prace remontowe i odtworzeniowe środków trwałych wykorzystywanych w zakładzie produkcyjnym Spółki, w szczególności maszyn i urządzeń przemysłowych, stanowią/będą stanowić koszt uzyskania przychodu - jako wydatek na remont - jednorazowo, tj. w dacie ich poniesienia, pomimo rozliczania tych kosztów dla celów bilansowych w czasie?