Obowiązki związane z wjazdem na teren składu podatkowego cysterny z gazem LPG.
Obowiązek naliczania i odprowadzania podatku akcyzowego od energii elektrycznej zakupionej, a także wytworzonej i zużytej na własne potrzeby; prawidłowość rozliczenia zaległego podatku akcyzowego w deklaracjach korygujących; obowiązek zapłacenia odsetek od zaległości podatkowych.
Ustalenie, w którym momencie Spółka jest uprawniona zaliczyć wydatki na nabycie uprawnień do emisji CO2, w celu pokrycia własnej emisji, do kosztów uzyskania przychodów.
1. Czy przychody osiągane przez Spółkę z tytułu sprzedaży Certyfikatów CO2 w ramach Kontraktów Terminowych powinny być kwalifikowane przez Spółkę do źródła przychodów z innych źródeł niż przychody z zysków kapitałowych określonych w art. 7b Ustawy o CIT na podstawie art. 7b ust. 1 pkt 6 lit. b Ustawy o CIT? 2. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1, czy Spółka powinna rozpoznać przychód
Brak konieczności spełnienia wymogu określonego w art. 48 ust. 5 ustawy o podatku akcyzowym.
Kalendarium wydarzeń kwiecień 2023 r.
kalendarium wydarzeń od 30 grudnia 2022 r. do 24 stycznia 2023 r. Minister Finansów wydał rozporządzenie przedłużające do końca 2024 r. zaniechanie poboru podatku od części dochodów związanych z kredytem mieszkaniowym. Celem MF jest wsparcie kredytobiorców i kredytodawców w ramach programu zawierania ugód dotyczących „kredytów frankowych”.
Kalendarium wydarzeń od 1 listopada do 5 grudnia 2022 r. 2 grudnia 2022 r. zostało opublikowane rozporządzenie w sprawie towarów i usług, dla których obniża się stawkę podatku od towarów i usług, oraz warunków stosowania stawek obniżonych. Wynika z niego, że w 2023 r. zostanie m.in. utrzymana stawka 0% na żywność oraz darowizny na cele związane z pomocą ofiarom skutków działań wojennych na terytorium
Czy wydatki ponoszone na zakup uprawnień do emisji stanowią koszty uzyskania przychodów dla Spółki. W którym momencie Spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z tytułu nabycia uprawnień do emisji CO2.
Ulga na działalność badawczo-rozwojową (definicja, koszty kwalifikowane).
Uznanie Opłaty za Okres II za wynagrodzenie za świadczone usługi podlegające opodatkowaniu VAT oraz określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu tych usług.
W zakresie możliwości zastosowania metody proporcjonalnego odliczenia i ulgi abolicyjnej z tytułu pracy najemnej na statku morskim (gazowcu), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą w Wielkiej Brytanii, do dochodów uzyskanych w latach 2020-2021.
brak obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej płatności dla sprzedaży niektórych kategorii wyrobów akcyzowych przeznaczonych na cele opałowe
czy koszty nabycia surowców wykorzystywanych do testów prowadzonych w ramach Projektu B+R, koszty nabycia ciągadła z otworem profilowym i piły tarczowe oraz koszty przerobu (energii elektrycznej oraz gazu) zużytej na działalności badawczo-rozwojową stanowią koszty kwalifikowane działalności badawczo-rozwojowej.
W zakresie wskazania, czy Wnioskodawca prawidłowo określa miejsce świadczenia usług polegających na przeniesieniu praw do emisji CO2 na rzecz uczestników niebędących zarejestrowanymi podatnikami podatku VAT w Polsce, stosując normy wynikające bezpośrednio z przepisu art. 28b ust. 1 ustawy, co w praktyce oznacza, że transakcje takie nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT w Polsce i w konsekwencji
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostaw gazu przewodowego do Klientów.
Koszty uzyskania przychodów odsetki od kredytu, wydatki eksploatacyjne i na wyposażenie biura z wydzielonej części budynku mieszkalnego na prowadzenie działalności.
Moment powstania obowiązku podatkowego w przypadku refakturowania kosztów dostawy gazu oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup gazu i energii elektrycznej.
Sposób opodatkowania przychodów z najmu, czynsz plus dodatkowe opłaty.
Najem mieszkania. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu poniesionych wydatków.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku do opłat za lokale mieszkalne naliczanych przez Spółdzielnię dla osób zajmujących te lokale mieszkalne bez tytułu prawnego.
Czy do usługi najmu nieruchomości na cele mieszkaniowe oraz wskazanej opłaty ryczałtowej podatnik może zastosować zwolnienie, czy stawkę podatku VAT 23% w sytuacji, gdy najemcą jest podmiot gospodarczy?
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla opłat czynszowych wnoszonych przez najemców lokali mieszkalnych.