Usługi dietetyczne on-line a zwolnienie z art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.
Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy usług medycyny naturalnej.
Zwolnienie usług integracji sensorycznej oraz usług logopedycznych od podatku VAT.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy przeniesienia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w zamian za dożywotną opiekę i utrzymanie.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy przeniesienia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w zamian za dożywotną opiekę i utrzymanie.
Nie będzie Pani miała prawa do opodatkowania przychodów uzyskanych ze świadczenia w ramach działalności gospodarczej usług administracyjnych według stawki 8,5% ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych określoną w art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Przychody te będą opodatkowane zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt
Przychód z tytułu nadwykonań (świadczeń wykonanych ponad limity wynikające z zawartej umowy z NFZ, wykazywanych w sprawozdaniach dla NFZ jako świadczenia nieratujące życia lub zdrowia), powstaje na zasadzie kasowej, tj. na dzień otrzymania przez Państwa zapłaty od NFZ za świadczenia tego typu, niezależnie od momentu wykonania usług.
Zwolnienie od podatku dla usług polegających na konsultacjach dietetycznych świadczonych stacjonarnie i on-line lub telefonicznie osobom borykającym się z problemami zdrowotnymi oraz w celu poprawienia nawyków żywieniowych.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy przeniesienia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w zamian za dożywotnie zapewnienie opieki i utrzymanie.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy przeniesienia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w zamian za dożywotnie zapewnienie opieki i utrzymanie.
Brak obowiązku wymiany kas rejestrujących na kasy on-line przez podmiot leczniczy.
Obowiązki płatnika w związku z wypłacaniem zleceniobiorcom diet oraz zwrotu innych kosztów podróży.
Możliwość zastosowania ulgi prorodzinnej w rozliczeniu za 2019 r. w pełnej wysokości za 12 miesięcy – na podstawie art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – przez osobę samotnie wychowującą jedno małoletnie dziecko, która uzyskała dochody z umowy o pracę opodatkowanej według skali podatkowej nieprzekraczającymi wysokości rocznego limitu 112.000 zł, określonego w art. 27 ust. 2 pkt 1
zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT świadczonych przez spółdzielnię socjalną usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej na zlecenie gminnego ośrodka pomocy społecznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 22 lit. a, -zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT świadczonych przez spółdzielnię socjalną usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania osób niepełnosprawnych/przewlekle chorych na zlecenie
Wydatki poniesione na rzecz dożywotników do czasu zbycia tego lokalu oraz związanych z nabyciem lokalu mieszkalnego, jako koszty uzyskania przychodów ze sprzedaży tego lokalu.
Brak opodatkowania czynności polegającej na wydawaniu duplikatów świadectw, pobieranych opłat za pobyt w przedszkolu ponad podstawę programową, sprzedaży posiłków w stołówkach szkolnych.
Wyłączenie od opodatkowania VAT świadczonych przez Gminę czynności wykonywanych za pośrednictwem Szkół, Przedszkoli i Domu Pomocy Społecznej i tym samym nieuznania Gminy w tym zakresie za podatnika VAT.
Brak opodatkowania czynności nauczania, wychowania i opieki nad dziećmi w przedszkolu publicznym ponad podstawę programową, oraz wydawania duplikatów dokumentów – świadectw oraz legitymacji przez szkoły, za które pobierana jest opłata.
Uznanie świadczenia pobytu dziecka w przedszkolu ponad ustalony limit godzin oraz wyżywienia dzieci w przedszkolach (oddziałach przedszkolnych) jako podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.