Możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych w związku z pobytem i rehabilitacją niepełnosprawnego dziecka w przedszkolu integracyjnym.
Prawo do stosowania stawki 0% podatku VAT dla dostawy monitorów informacyjnych bezpośrednio do placówek oświatowych.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania darowizn pieniężnych.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy świadczonych przez Panią usług pedagogicznych prowadzonych na terenie placówki oświatowej, zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy świadczonych przez Panią w gabinecie prywatnym zajęć pedagogicznych/edukacyjnych dla dzieci.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest nieprawidłowe w części dotyczącej możliwości złożenia korekt zeznań podatkowych za lata 2020-2021 oraz prawidłowe w pozostałej części – wynagrodzenie dyrektora przedszkola.
Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie
Brak zwolnienia od podatku VAT usług kształcenia dzieci w przedszkolach oraz zwolnienie od podatku VAT usług organizacji półkolonii, kolonii i obozów.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na wykonanie instalacji fotowoltaicznych.
‒ Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy świadczonych osobiście przez Pana usług, ‒ brak zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy usług świadczonych przez instruktora, ‒ zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 ustawy usług świadczonych przez Pana i instruktora.
Czy wydatki niepublicznego przedszkola lub szkoły, niesfinansowane bezpośrednio ze środków przyznanych w ramach dotacji, to jest niepokryte ze źródła przychodów: dotacji oświatowej otrzymanej z budżetu jednostki samorządu terytorialnego (nieprzedstawione do rozliczenia dotacji, a tym samym dotacja oświatowa nie została przeznaczona na pokrycie takich wydatków) mogą stanowić koszty uzyskania przychodów
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. b ustawy usług w zakresie opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat oraz świadczenia usług ściśle z tymi usługami związanych oraz zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy usług w zakresie kształcenia i wychowania oraz świadczenia usług ściśle z tymi usługami związanych.
Środki wpłacane przez rodziców za wyżywienie dzieci korzystających z usług wychowania przedszkolnego stanowią przychód z prowadzonej działalności gospodarczej, który – zgodnie z zasadami ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych – należy opodatkować.
Podleganie opodatkowaniu świadczenia usług: stołówkowych szkolnych i przedszkolnych na rzecz uczniów i dzieci w wieku przedszkolnym, stołówkowych szkolnych i przedszkolnych na rzecz pracowników placówek, pobytu i nauczania w przedszkolach powyżej pięciu godzin dziennie, organizacji wypoczynku uczniów w kraju i za granicą oraz organizacji turnusów rehabilitacyjnych dla uczniów, organizacji wypoczynku
Zapewnienie dzieciom bezpłatnego transportu i opieki do właściwej placówki realizującej przygotowanie przedszkolne, należy do obowiązków gminy, podobnie jak zwrot kosztów przejazdu dziecka, jeżeli to rodzice zapewniają dowóz dzieci we własnym zakresie.
otrzymane w 2019 r. środki finansowe pochodzącej z dotacji stanowią zwolniony z opodatkowania przychód podatkowy w momencie otrzymania środków pieniężnych, stosownie do art. 14 ust. 1i ustawy. wydatki związane z realizacją projektu, za które otrzymano refundację, podlegają wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodu na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 56 ustawy.
w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów czesnego na przedszkole
Odzyskanie podatku VAT z faktur związanych z realizacją projektu pn. ,,Przebudowa z rozbudową Przedszkola ().
Skoro dany wydatek jest wyłączony z kosztów podatkowych, to nie może być jednocześnie uwzględniany w tych kosztach poprzez zastosowanie proporcji, o której mowa w art. 22 ust. 3 i 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Takie stanowisko zajął Minister Finansów w interpretacji, której fragment zamieszczamy poniżej. Pismo w pełnym brzmieniu jest dostępne na www.mk.infor.pl w zakładce Archiwum
Dotacja otrzymana z urzędu miasta na prowadzenie niepublicznego przedszkola stanowi przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej zwolniony z pdof. Wydatki sfinansowane bezpośrednio z tej dotacji nie stanowią kosztów uzyskania przychodów. Takie stanowisko zaprezentował Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji indywidualnej, której fragment przedstawiamy. Pełna treść interpretacji jest
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego, związanego z realizacją zadania inwestycyjnego pn.: Budowa kanalizacji sanitarnej wsi (...).
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT sprzedaży kart zbliżeniowych, wykonywanych przez Miasto za pośrednictwem przedszkoli.